Studijos

5 programėlės, kurios padės susidraugauti su e-knygomis

Nors šiandien gyvename ekranų pasaulyje, savo aktualumo jame tikrai nepraranda ir knygos. Juolab, kad jos taip pat prisitaikė prie naujų technologijų galimybių ir didele dalimi persikėlė į išmaniuosius įrenginius. Būtent juose dėl patogumo vis dažniau renkamės skaityti knygas. Tam tereikia į savo išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį parsisiųsti patogią knygų skaitymo programėlę. Tarptautinės knygos dienos proga pateikiame 5 geriausius pasirinkimus.

Skaitymo malonumas priklauso ir nuo įrenginio

„Samsung“ produktų ekspertas Andrius Mateika pažymi, kad gerai e-knygų skaitymo patirčiai pirmiausia reikia tinkamo įrenginio. Jo teigimu, vis dažniau knygoms skaityti žmonės renkasi ne tam skirtas skaitykles, o savo išmaniuosius telefonus. Juose taikomos inovacijos šiandien tam suteikia visas galimybes.

„Pagrindinis trūkumas skaitant e-knygas telefone neretai yra per mažas ekrano dydis. Visgi šiandien rinkoje jau yra tokių telefonų, kuriuose ilgai skaityti tekstą patogu, o kartu jie išlieka kompaktiški ir telpa į kišenę. Geriausias to pavyzdys yra „Samsung Galaxy Z Fold2“ telefonas su atverčiamu ekranu. Atversto ekrano dydis yra net 7,6 coliai – maždaug toks, kaip planšetinio kompiuterio. Taigi, jis idealiai tinka e-knygos ar bet kokio kito teksto skaitymui“, – sako A. Mateika.

Anot A. Mateikos, renkantis skaitymui patogų įrenginį reikėtų atkreipti dėmesį ir į akis tausoti leidžiančius sprendimus. Šiame telefone pasirūpinta akis nuo ekranų skleidžiamos kenksmingos mėlynos šviesos saugančiomis technologijomis. Jų veiksmingumą patvirtina telefonui suteiktas „Eye Care“ sertifikatas. Dėl to net ir ilgesniam laikui telefone įsitraukus į intriguojantį romaną ar pasinėrus į kitą literatūrą, akys nepavargs.

Turint skaitymui tinkantį telefoną belieka pasirūpinti patogia e-knygų skaitymo programėle, kurių gausa stebina. Štai 5 dėmesio verti pasirinkimai.

1. Amazon Kindle

„Kindle“ yra bene populiariausia skaitymo platforma pasaulyje, be kurios neapsieina nei vienas tokių programėlių topas. Ji leidžia pasiekti ypač plačią e-knygų kolekciją ir suteikia galimybę sinchronizuoti skirtinguose įrenginiuose turimas e-knygas. Programėlėje pagal poreikį taip pat galima individualizuoti teksto šriftą, paraščių ir tarpų tarp eilučių dydį, susidėlioti e-knygas virtualiojoje bibliotekoje pagal savo tvarką.

2. Moon + Reader

Ši programėlė yra itin geras pasirinkimas tuomet, kai telefone norima skaityti įvairaus formato e-knygas, įsigytas skirtingose e-parduotuvėse. Programėlė palaiko 10 skirtingų failų formatų – nuo RAR archyvų iki PDF dokumentų ir įprastų EPUB e-knygų. Aplikacijoje taip pat galima individualizuoti teksto formatavimo parinktis, naudotis automatinio slinkimo žemyn funkcija ir kitais privalumais. Be to, programėlė leidžia automatiškai išsaugoti atsargines turimų e-knygų kopijas internete.

3. Aldiko

„Aldiko“ yra dar vienas populiarus skaitančiųjų e-knygas pasirinkimas. Ši platforma taip pat palaiko nemažai skirtingų teksto formatų ir leidžia importuoti jau turimus failus arba įsigyti e-knygas tiesiai per programėlę. Be to, ji išsiskiria itin patogia vartotojo sąsaja ir leidžia ne tik patogiai susidėlioti knygas virtualioje lentynoje, bet ir pasižymėti e-knygose reikiamas vietas, patogiai peršokti iš vieno pažymėto puslapio į kitą, pasirašyti prie pasirinktų teksto segmentų sau aktualias pastabas ir pan.

4. FBReader

Ši programėlė yra puikus pasirinkimas ieškantiems lankstumo, nes gali itin gerai prisitaikyti prie kiekvieno skaitymo įpročių – teksto šriftai, spalvos ir dydžiai yra lengvai keičiami, o e-knygose patogu pasižymėti norimas vietas. Be to, programėlėje integruoti net keli skirtingi žodynai, kurie suteikia galimybę greitai pasitikrinti knygose rastų naujų žodžių reikšmes. Programėlėje galima skaityti jau turimas e-knygas arba atrasti ką nors naujo 8 skirtinguose platų e-knygų pasirinkimą siūlančiuose kataloguose.

5. Milžinas

Daugiausiai skaitantiems Lietuvoje išleistas knygas neabejotinai puikiu pasirinkimu gali būti ir pirmoji lietuviška e-knygų skaitymo programėlė „Milžinas“. Už mažiau, nei 5 eurų per mėnesį prenumeratos mokestį, programėlėje pasiekiama daugiau nei 2000 populiarių knygų kolekcija, kuri kiekvieną mėnesį papildoma keliomis dešimtimis naujų kūrinių. Vietoje prenumeratos modelio, galima rinktis įsigyti ir atskiras patikusias knygas. Programėlėje veikia patogi rekomendacijų sistema, o pasirinktas e-knygas galima skaityti bet kur – net ir ten, kur nėra interneto. Be to, naudojantis šia programėle remiama lietuviškų knygų leidyba.

Pranešimą paskelbė: Greta Bruzaitė, UAB „Publicum”

Parašykite komentarą