Nekilnojamas Turtas

Praktiški patarimai, kurie padės sukurti jaukią namų aplinką

Kiekvienas iš mūsų trokšta turėti namus, į kuriuos būtų gera ir jauku sugrįžti, atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos bei prikaupti energijos tolimesniems iššūkiams. Jeigu trokštate sukurti jaukius namus, svarbu žinoti ne tik pagrindinius interjero kūrimo principus, tačiau ir triukus, galinčius vizualiai pagražinti jūsų namų erdves. Tad kaip susikurti idealią aplinką, kurioje norėtųsi būti?

Namų kvapai

Norint sukurti komfortišką aplinką – namų kvapai arba žvakės pasitarnauja kaip vienos iš svarbiausių interjero detalių.  Žvakės tikrai nepareikalaus daug investicijų, o ir jų asortimentas labai platus – žvakių rasite ne tik įvairių spalvų ar formų, bet ir kvapų. Danai šį interjero aksesuarą išskiria kaip pagrindinį jaukumo elementą ir yra daugiausia žvakių sunaudojanti tauta. Beje, šiandien žvakės naudojamos ne tik šaltuoju metu. Patogu, kad kvepiančios žvakės tampa ne tik puikia dekoracija, pridedančia jaukumo, tačiau kartu skleidžią ir nuostabų kvapą, kuris jausis kaskart, vos kažkam įžengus į jūsų namus. Puiki alternatyva žvakėms yra kvepiančios lazdelės ar namų kvapai su automatinio purškimo funkcija.

Netikėti sprendimai

Bet kurį namų interjerą norisi papildyti netikėtais sprendimais, kurie stebintų atvykusius svečius, o namų gyventojams suteiktų jaukumo. Tokiais akcentais gali tapti unikalūs baldai ar paveikslai, sienų dekoras ar net keraminių grindų plytelių ornamentas.

Turintiems nuostabų vaizdą pro langą, kuris taip pat primena ant drobės nutapytą peizažą, verta ant palangės pastatyti įrėmintų nuotraukų ar priderinti lengvas dienines užuolaidas, kurios paryškintų matomą vaizdą. Taip pat ekscentrišku ir itin ryškiu sprendimu gali tapti baldas – ryškios spalvos sofa ar fotelis, šalia jo ant grindų pastačius toršerą su gaubtu, kurio spalva derėtų prie baldų apmušalų.

Norint sukurti ryškų interjero akcentą, daiktus reikia pabrėžti, išskirti iš likusios erdvės. Pavyzdžiui, paveikslams galima naudoti specialų apšvietimą. Svečiams pro akis tikrai nepraslys interjero dizainerių rekomenduojamas „The Frame“ televizorius, sukurtas „Samsung“ ir išsiskiriantis elegantišku dizainu bei iš pirmo žvilgsnio primenantis ant sienos kabantį paveikslą. Televizorius tarnauja ne tik pagal savo pirminę paskirtį: įjungus meno režimą, ekrane galima demonstruoti kūrinius iš populiariausių pasaulio galerijų, įskaitant mėgstamus klasikinius ir šiuolaikinius šedevrus, o norintiems individualumo – ir savo asmeninę fotogaleriją.

Pagalvėlės, gėlės ir kitos smulkios detalės

Kaip jau minėta, interjero jaukumą kuria smulkios detalės, kuriomis gali tapti  įvairių spalvų ir raštų pagalvėlės ir užtiesalai. Būtent šie aksesuarai kambaryje padeda kurti stilingą ir estetiškai atrodančią erdvę. Žinoma, iki beskonybės tėra vienas žingsnis, tad venkite margumynų.  Patariama užtiesalą rinktis vienspalvį, tačiau pagalvėlės gali būti spalvotos ar net raštuotos.  

Taip pat namus galima puošti gyvomis gėlėmis, gėlių vainikais, rudenį – kankorėžių girlianda, o žiemą – pušies šakelėmis. Tikriausiai vienas paprasčiausių būdų namus paversti jaukesniais – kambariniai augalai. O jų galime rasti pačių įvairiausių rūšių: nuo įmantriausių iki tokių, kurie beveik nereikalauja jokios priežiūros. Augalai puikiai užpildo tuščias erdves – kambarių kampus, lentynėles ir pan. Šie akcentai pripildys namus gamtos, gyvybės ir jaukumo.

Taigi, norint paversti namus jaukiais, svarbu dėmesį sutelkti tik į baldus, bet ir į kiekvieną detalę. Neretai, tokios detalės kaip pagalvėlės, pledai, žvakės, paveikslai ar fotografijos gali papuošti Jūsų gyvenamąją vietą geriau nei bet kas kitas. Bet kokiu atveju, norint sukurti jaukumą namuose būtina nepamiršti ir elementarios tvarkos.

Pranešimą paskelbė: Greta Bruzaitė, UAB „Publicum”

Parašykite komentarą