Laisvalaikis,  Transportas

Praktiški patarimai keliaujantiems: automobilių nuoma

Vis daugiau žmonių keliauja į įvairias šalis, nori daugiau pamatyti, galbūt greičiau sutvarkyti savo reikalus, tad automobilių nuoma tampa vis įprastesne paslauga, padedančia sutaupyti laiko ir suteikiančia laisvės bei patogumo. Jei nesate itin patyręs keliautojas ir su automobilių nuoma neteko susidurti, šis straipsnis jums padės daugiau sužinoti apie nuomą, kaip užsakyti automobilį ir ką reikia žinoti apie nuomą. Šios žinios palengvins procesą ir neleis jums pakliūti į žvaigždute pažymėtų taisyklių žabangas.

Automobilio rezervavimas

Automobilį reikia rezervuoti kaip įmanoma anksčiau. Tad vos tik žinote tikslią kelionės datą ar įsigijote lėktuvo bilietus, laikas rezervuoti ir automobilį. Visiškai nesvarbu kur keliaujate, į Vilnių, Paryžių ar Stokholmą. Tiek auto nuoma Vilniuje, tiek Londone gali turėti savo sezonus, pikus, per kuriuos atvykus nerasite nė vieno automobilio. Tad geriau rezervuoti iš anksto.

Rinkitės automobilių kompanijas, kurios leidžia automobilį rezervuoti internetu bei turi lanksčią rezervavimo sistemą. Pavyzdžiui, jei turite dvejonių dėl savo kelionės, verčiau rinkitės įmones, kurios turi lanksčią rezervacijos atšaukimo sistemą, t.y. galite atšaukti nemokamai kelias dienas prieš atvykimą.

Norint rezervuoti automobilį bet kokioje šalyje, įskaitant Lietuvą, jums prireiks banko kortelės, daugeliu atvejų kreditinės. Automobilių nuomos kompanijos korteles naudoja patikrinti užsakovo tapatybę, taip pat kortelėje rezervuojama suma, kurią reiks mokėti už nuomos periodą. Paprastai dar papildomai užšaldomas ir depozitas, kuris neliečiamas jei automobilį gražinate laiku ir tvarkingą. Taigi, kortelėje užšaldoma suma, priklausomai nuo nuomos laiko, automobilio, gali siekti ir kelis šimtus eurų. Todėl rezervacijos metu tokia suma jau turi būti sąskaitoje.

Atminkite, kad jūs rezervuojate automobilio klasę, o ne konkretų automobilį. Automobilis yra tik pageidavimas, nebūtinai atvykę gausite būtent tokį kokį išsirinkote. Jei pageidaujate konkretaus modelio, aptarkite su automobilių nuomos salonu.

Automobilio paėmimas

Rezervuojant automobilį gausite sutartį, tad atidžiai ją perskaitykite, kad žinotumėte ko tikėtis atvykus pasiimti rezervuojamo automobilio. Automobilių nuoma Kauno oro uoste ar Vilniaus oro uoste dažniausiai dirba visą parą, tačiau jei planuojate automobilį pasiimti naktį ar vėlai vakare, verčiau įspėkite kompaniją.

Norint išsinuomoti automobilį, reikia pateikti galiojantį vairuotojo pažymėjimą bei asmens tapatybės kortelę. Įsitikinkite, kad jūsų dokumentai yra galiojantys ir galios bent 3 mėnesius po nuomos pasibaigimo (kai kurios įmonės gali reikalauti, jog dokumentai galiotų 6 mėn nuo nuomos pabaigos). Taip pat kai kuriose šalyse automobiliai išnuomojami tik asmenims sulaukusiems 21 metų amžiaus, o vairuotojas turėtų didesnį nei 1 metų vairavimo stažą – į tai taip pat reikia atkreipti dėmesį. Keliaujant ES šalyse reikalingas europinio standarto vairuotojo pažymėjimas, gali netikti seno standarto laminuoti pažymėjimai.

Paimdami automobilį visuomet patikrinkite ar jis tvarkingas, parodykite salono darbuotojams visus įbrėžimus ant automobilio kėbulo ar salone, kad šie būtų užfiksuoti priėmimo akte. Taip pat patikrinkite kuro baką. Dažnai pagal sutartį nuomos punktai nuomoja su pilnu baku, todėl jei šis nepilnas – įspėkite saloną ir pažymėkite akte.

Automobiliai nuomojami su draudimu, tad taip pat svarbu patikrinti kokia yra ta draudimo sutartis. Gali būti  siūlomas civilinės atsakomybės draudimas arba Kasko, taip pat dažnai siūlomas draudimas nuo vagystės. Tačiau tokiu atveju reikia išsiaiškinti ar draudimas galioja tik pačio automobilio vagystės atveju ar ir daiktų iš automobilio vagystės atveju.

Automobilio gražinimas

Jei planuojate savo kelionę baigti kitoje vietoje nei paėmėte automobilį iš anksto raskite nuomos punktą kuris turi kelias gražinimo vietas. Auto nuoma Kaune nereiškia, jog Kaune pasiėmus automobilį teks jį ten pat ir gražinti, salonai turi savo atstovybes ir kituose miestuose.

Pasistenkite automobilį gražinti dienos metu, tuomet darbuotojai apžiūri automobilį, atsiskaito. Kartais tenka girdėti skundų, jog gražinus automobilį naktį, darbuotojai apžiūri tik ryte ir radę įvairių apibraižymų negražina depozito. Todėl geriau, kuomet apžiūrima kartu ir viskas išsprendžiama vietoje.

Jei svarstote ar prieš gražinant automobilį reikia pripildyti automobilio kuro baką ar ne, verčiau pasitikrinkite sutartį. Jei ten pažymėta, jog bakas turi būti pilnas gražinus pustuštį gali tekti sumokėti už kuro skirtumą. Dažnai jis yra didesnis nei kuras kainuotų degalinėje.

Parašykite komentarą