Bankai ir Draudimas,  Laisvalaikis

Pradedama statyti rekordinio dydžio piramidė iš milijono monetų

Šiandien, lapkričio 11 dieną, Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje pradedama statyti monetų piramidė, kuri bus sudaryta iš vieno milijono vieno cento monetų. Tai bus didžiausia pasaulyje piramidė, pastatyta iš monetų. Po statybų monetos bus iškeistos ir visa žmonių paaukota suma atiteks M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo globojamiems gabiems vaikams.

Idėja – surinkti milijoną monetų – kilo Vytautui Jakštui ir Domui Jokubauskiui, studentams fizikams iš Vilniaus. Padedami daugybės geranoriškų žmonių, jie per penkerius metus surinko daugiau nei vieną milijoną smulkiausių lietuviškų 1 cento monetų.

„Projektą pradėjome su šūkiu „Tavo centas gali!“, tuo norėdami pasakyti, kiek daug žmonės gali pasiekti įdėdami kad ir labai mažą indėlį – vieną centą“, – sakė projekto idėjos autorius V. Jakštas. 2014 metų pabaigoje statoma piramidė drauge pažymi svarbų įvykį Lietuvos istorijoje – lito pakeitimą euru. „Statydami piramidę iš lietuviškų centų norime pagerbti lietuvišką valiutą ir pagarbiai su ja atsisveikinti“, – teigė D. Jokubauskis.

Jaunų žmonių iniciatyvą palaiko M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“. „Labai smagu matyti, kaip jauni žmonės drąsiai ir ryžtingai įgyvendina savo idėjas bei svajones. Tuo pačiu džiaugiamės, kad šis projektas turės tęstinumą ir piramidės statybai surinkti pinigai bus skirti kitų žmonių svajonėms įgyvendinti, tai yra jaunųjų talentų ugdymui“, – sakė fondo pirmininkė Rasa Kubilienė.

Statybų metu bus registruojamas didžiausios monetų piramidės pasaulio rekordas. Visi, norintieji pamatyti milijono centų piramidės statybas bei tapti rekordo liudininkais, yra kviečiami apsilankyti Lietuvos banko Pinigų muziejuje, Totorių g. 2/8, Vilniuje. Lankymo valandos: nuo antradienio iki penktadienio 9.00–18.00 val., šeštadienį 10.00–17.00 val. Muziejaus bei monetų piramidės statybų lankymas – nemokamas.

Projekto iniciatoriai piramidę ketina statyti iš krūvelių, po 15 monetų kiekvienoje. Piramidės pagrindą sudarys 58×58 tokios krūvelės. Kiekvieno aukštesnio sluoksnio kraštinė bus viena krūvele mažesnė. Iš viso piramidės pastatymui reikės 1 000 935 monetų. Paskaičiuota, kad pastatytos piramidės aukštis sieks 1,13 m, o masė – 831 kg.

Parašykite komentarą