Verslas

Populiariausio Lietuvoje profesinio mokymo centro vadovė – apie rekordinį priėmimą ir profesijas „ant bangos“

„Šių metų priėmimas rodo, kad profesinis mokymas išgyvena tikrą atgimimą. Dar nebuvo tokių metų, kada būtų toks stojančiųjų aktyvumas. Panašu, jog žmonės vis labiau pradeda vertinti praktiškas žinias, atveriančias kelius dirbti ir užsidirbti. Rengiame sveikatos, grožio ir verslo krypčių specialistus, kurie tampa sėkmingais praktikais ir dirba mėgstamus darbus. Suteikiame žmonėms galimybes greitai ir patogiai įgyti jiems patinkančią profesiją bei realizuoti save“, – teigia Kaune įsikūrusio Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro vadovė dr. Nora Pileičikienė.

Naujus mokslo metus didžiausiame paslaugų sektoriaus profesijų mokymo centre Lietuvoje šiemet pradeda 2025 nauji mokiniai. Tai rekordinis skaičius šio Centro priėmimo istorijoje ir kitų profesinių mokyklų kontekste. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras priėmimo į profesinio mokymo įstaigas metu tapo populiariausiu pasirinkimu Lietuvoje tarp vidurinį išsilavinimą turinčių asmenų. Sudarytos net 1841 sutartis. Populiariausiomis profesijomis tarp stojančiųjų po 12 klasių šiemet tapo paramediko, masažuotojo, kosmetiko, socialinio darbuotojo padėjėjo bei slaugytojo padėjėjo.

Sveikatos ir grožio kryptis – patraukliausia stojantiesiems

Karaliaus Mindaugo PMC vadovė išaugusiu sveikatos ir grožio programų populiarumu nesistebi ir teigia jog šios kryptys visada bus aktualios ir žmonėms reikalingos.

„Tiek sveikatos, tiek grožio krypčių absolventai tampa sėkmingais praktikais be kurių sunku įsivaizduoti šalies gydymo įstaigas, reabilitacijos, SPA, sveikatingumo ir grožio centrus. Mūsų profesijos palankios individualiam verslui. Daugelis būsimųjų kirpėjų, kosmetikių, siuvėjų, florisčių, masažuotojų pradeda dirbti savarankiškai, o svarbiausia – dirba tai, kas iš tiesų patinka bei sekasi“, – pasakoja N. Pileičikienė.

Šiemet daugiausia mokymosi sutarčių Karaliaus Mindaugo PMC  pasirašyta su būsimaisiais paramedikais (364), kurie stojo mokytis po 12 klasių. „Esame paramedikų rengimo lyderiai Lietuvoje. Pirmieji pradėjome ruošti šiuos specialistus ir padarėme didžiausią įdirbį. Kasmet atnaujiname praktinio mokymo įrangą, plečiame profesijos mokytojų praktikų komandą bei atsakingai žiūrime į šių specialistų rengimą. Juk jie pirmieji atskuba ir suteikia būtinąją pagalbą“, – pasakoja N. Pileičikienė.

Vadovė išskiria ir masažuotojo profesijos bumą: „Sveikatinimo paslaugos ir kurortinis turizmas Lietuvoje vis labiau populiarėja. Masažai, SPA, įvairios kūno puoselėjimo procedūros traukia žmones, siekiančius kokybiško poilsio ir geresnės savijautos, tad nenuostabu, jog kasmet auga ir šios profesijos populiarumas“. N. Pileičikienės nuomone, įvertinus tai, kad visuomenė senėja, ateityje tik dar labiau augs sveikatos krypčių populiarumas, o poreikį slaugytojų padėjėjų, socialinio darbuotojo padėjėjų bei kitų specialistų darbdaviai jaučia jau dabar. „Ištisus mokslo metus darbdaviai skambina ir ieško šių darbuotojų. Mes su jais bendradarbiaujame, suteikiame mokiniams praktikos ir realaus įsidarbinimo galimybes“, – pasakoja N. Pileičikienė.

Kosmetiko, vizažisto bei kirpėjo profesijų populiarumas Karaliaus Mindaugo PMC vadovės nestebina. „Tai paklausios ir praktiškos specialybės, leidžiančios dirbti individualiai, realizuoti savo gebėjimus bei nuolat suktis grožio paslaugų sferoje. Nemaža dalis grožio paslaugų teikėjų nuomojasi darbo vietą kokioje nors kirpykloje ar grožio salone ir dirba neturėdami jokio tiesioginio darbdavio. Tai puiki galimybė žmonėms, kurie nori būti patys sau vadovai. Be to, grožio industrijos pasaulis vis labiau vystosi, atsiranda įvairiausių inovacijų, kurios traukė ir trauks moteris,“ – pasakoja N. Pileičikienė.

 Keičiasi požiūris į profesiją

Anot vadovės, profesinio mokymo įstaigoje įgyta praktiška specialybė leidžia nesunkiai susirasti darbą ar pradėti dirbti savarankiškai bei suteikia galimybę tęsti studijas kolegijose ar universitetuose. Šiuo privalumas pradeda vertinti ir stojantieji. „Įstoję mokytis jie pamato modernias praktinio mokymo bazes, įrangą ir susipažįsta su savo sričių profesionalais. Pavyzdžiui, Karaliaus Mindaugo PMC mokiniai gali tobulėti aukščiausius šiuolaikinio paslaugų verslo reikalavimus atitinkančiame sektoriniame kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų praktinio mokymo centre. Čia teikiamos paslaugos klientams iš išorės, sukurtos sukurtos realaus darbo proceso sąlygos, mokiniai mokosi dirbti su pačia naujausia įranga,  Taip pat intensyviai vykdoma tarptautinė praktika. Besimokantieji turi visas galimybes išvažiuoti į kitas šalis ir ten patobulėti“, – pasakoja N. Pileičikienė,

Vadovė palankiai vertina ir šiemet startavusią naujovę, kad 9-12 klasių mokiniai, tęsdami mokslus pagrindinėje mokykloje ar gimnazijoje, gali įgyti ir pasirinktos profesijos įgūdžių. „Tai puiki galimybė moksleiviams, nes baigę pasirinktą modulį jie gaus profesinę kompetenciją patvirtinantį pažymėjimą, kas leis jiems užsiimti atitinkama veikla, o mokantis toliau pagal tos pačios kvalifikacijos programą, įgytos kompetencijos galės būti įskaitomos, tad sutrumpės profesinio mokymosi laikas. Manau, jog ši naujovė tiek gimnazijų mokiniams, tiek ir jų tėvams leis anksčiau pažinti profesinį mokymą bei sugriaus kažkada susiformavusius stereotipus.

Anot N. Pileičikienės, profesinis mokymas yra tiesiausias kelias į savarankiškumą. „Mokymo programos yra trumpos, nuo pusmečio iki poros metų, asmuo po baigimo įsilieja į rinką, gali būti konkurencingą atlyginimą gaunančiu darbuotoju arba pradėti individualų savo verslą. Džiugu, jog vis daugiau stojančiųjų pradeda savo profesinės karjeros kelią projektuoti profesinėje mokykloje. Tai pats teisingiausias startas tiems, kurie nori dirbti paslaugų sektoriuje“, – teigia N. Pileičikienė.

LAMABPO duomenimis, šiemet bendrasis priėmimas į profesinio mokymo įstaigas sulaukė itin didelio stojančiųjų dėmesio. Gausiausio vidurinį išsilavinimą įgijusių mokinių būrio sulaukė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras (1 841). Bendras sutarčių šiame Centre 2020 m. skaičius – 2 025.

 

Pranešimą paskelbė: Raimonda Jonuškienė, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras

Parašykite komentarą