Verslas

Pirmiesiems turgaviečių prekiautojams paskirstyta daugiau kaip 400 tūkst. eurų išmokų

Pirmiesiems nuo COVID-19 padarinių nukentėjusiems turgaviečių verslininkams skirtos 300 eurų dydžio išmokos. Ekonomikos ir inovacijų ministro Rimanto Sinkevičiaus įsakymu 401 700 eurų suma paskirstyta 1339 ne maisto produktų prekiautojams.

„Pinigai turgaviečių prekiautojus turėtų pasiekti artimiausiomis dienomis, kompensacijas perves Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras. Suprantame, kad tai nėra didelė suma, bet ja bent šiek tiek padėsime žmogui, kuris prarado pajamų, neturėdamas galimybės prekiauti turgavietėje per karantiną“, – sako ministras R. Sinkevičius.

Ministras mano, kad nevertėtų nuogąstauti tiems, kurie nemoka naudotis elektronine prieiga, pvz.,  senjorams, prekiaujantiems turgavietėse. Paraiškos žmogui pildyti nereikia, ji yra užpildyta pagal VMI turimus duomenis, todėl ją reikia tik patvirtinti ir pateikti. Tiems, kuriems reikia pagalbos, gali padėti VMI skyrių atstovai.

„Smulkiesiems prekiautojams nereikės vaikščioti į įvairias įstaigas ir derinti paraiškos – jiems reikia tik pateiki ją elektroniniu būdu ir laukti kompensacijos. Mūsų institucijų pareiga reikalavimus atitinkančias paraiškas operatyviai įvertinti ir patvirtinti. Tai ir yra daroma“, –  sako ministras R. Sinkevičius.

Dėl COVID-19 pandemijos ir paskelbto karantino ne maisto produktais prekiavę turgaviečių smulkieji verslininkai buvo priversti sustabdyti veiklą, tad, siekiant palengvinti jų situaciją, jiems nuspręsta skirti 300 eurų kompensaciją. Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotai priemonei „Turgavietės mokesčio kompensacija“ įgyvendinti skirta 6 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Kompensacija skiriama pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą turgavietėje ne maisto produktais prekiaujantiems verslininkams. Kiekvienam pareiškėjui parengta ir iš dalies užpildyta paraiškos forma patvirtinama ir teikiama per Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) platformą „Mano VMI“ iki šių metų rugsėjo 16 dienos.  Kompensacijų gavėjų sąrašai sudaromi kartą per savaitę. Smulkieji verslininkai, kurie už nuomą mokėjo didesnes sumas, gali pasinaudoti kita – nuomos kompensacijos – priemone.

Siekiantis gauti išmoką turgavietės verslininkas turi būti vykdęs veiklą nuo šių metų kovo 1 d. iki karantino paskelbimo (t. y. iki kovo 15 d. imtinai) ir tęsti veiklą pagal verslo liudijimą arba individualios veiklos pažymą nuo veiklos apribojimų panaikinimo (t. y. nuo balandžio 30 d.).

Pranešimą paskelbė: Ligija Kliunkienė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Parašykite komentarą