Verslas

Pirmaujanti rinkodaros analitikos platforma „Whatagraph“ pritraukė $7.2 mln. A serijos investiciją

Finansavime dalyvavo LitCapital, Inventure, Open Circle Capital ir privatus investuotojas Giles Palmer

Vilnius, 2021 rugsėjo 29 d.: „Whatagraph“, sukūręs vieną inovatyviausių automatizuotos internetinės rinkodaros veiklos stebėjimo ir ataskaitų teikimo įrankių, A serijos finansavimo raunde pritraukė $7.2 mln. Tarp investuotojų – didžiausią finansavimo dalį skyrusi „LitCapital“, taip pat „Inventure“, „Open Circle Capital“ ir privatus investuotojas Giles Palmer (gerai žinomas “verslo angelas”, sėkmingai išvystęs ir už $450 mln. pardavęs įmonę “Brandwatch”). Gautos investicijos užtikrins „Whatagraph“ plėtrą bei jų produktų pripažinimą pasauliniu mastu.

Nuo 2019 metų “Whatagraph” jau paaugo 6 kartus, ir jau turiėdama daugiau kaip 1000 klientų tarp rinkodaros agentūrų bei mažų ir vidutinių įmonių, daugiausia JAV ir Vakarų Europos rinkose

Remiantis unikalia „Whatagraph“ verslo idėja, dabar visi gali būti duomenų mokslininkais. Duomenų analitika ir ataskaitų kūrimas tapo lengvai prieinami ir automatizuoti, tam nereikia turėti ypatingų techninių žinių. Šiandien tai ypač svarbu rinkodaros specialistams. „Whatagraph“ siūlo analitikos įrankį „Plug’n’Play“, leidžiantį pasirinkti informaciją ir iškart sudaryti ataskaitas iš daugiau nei 50-ies duomenų šaltinių, tokių kaip “Google Ads”, “Facebook”, “Twitter”, “Shopify” ar “Instagram”. 

„Gavę $7.2 mln. investiciją, „Whatagraph“ pradeda naują veiklos etapą, suteikiantį galimybę visiems rinkos dalyviams greitai priimti duomenimis pagrįstus sprendimus” – teigia Justas Malinauskas, „Whatagraph“ vadovas ir vienas iš įkūrėjų.

Gautos investicijos bus panaudotos toliau spartinti produktų kūrimą, kad aptarnauti dar daugiau klientų ir palengvinti jų darbą su duomenimis. Tam įmonė ketina padvigubinti savo dabartinę 89 darbuotojų komandą, plėtodama verslą ir produktų vystymo padalinį. “Whatagraph” turi ofisus Klaipėdoje, Vilniuje ir Amsterdame, tačiau ieško ir darbuotojų, galinčių dirbti nuotoliniu būdu. Pagrindinis tikslas yra surasti tinkamus talentus, o ne prisirišti prie lokacijos. Šiuo metu darbuotojai atstovauja 12 tautybių iš skirtingų šalių, ir kartu kuria tarptautinei rinkai prieinamus duomenų analizės sprendimus.

Giles Palmer, „Brandwatch“ įkūrėjas, pardavęs savo kompaniją vienai didžiausių pasaulio viešųjų ryšių agentūrų „Cision“ už $450 mln., prisijungia kaip angelas investuotojas ir valdybos narys (angl. Non-executive Board Member). Šiuo metu jis taip pat yra „Cision“ verslo plėtros vadovas (angl. Chief Growth Officer).

“„Whatagraph“ augimo istorijoje tai yra lemiamas ir labai jaudinantis momentas. Džiaugiuosi galėdamas prisijungti kaip patarėjas dirbti su Justu ir jo komanda, jiems ir toliau kuriant pasaulinio lygio verslą svarbioje ir daug žadančioje srityje” – teigia Giles Palmer.

Investicijos ir sustiprinta vadyba padės bendrovei išlaikyti augimo tempą ir kryptį, siekiant lyderio pozicijos pasaulinėje ataskaitų kūrimo rinkoje.

„Džiaugiuosi galėdamas prisijungti prie „Whatagraph“ kaip pirmasis bendrovės produktų vystymo vadovas (angl. Chief Product Officer), prieš tai jau pora metų būdamas įmonės vadovo patarėju. Mes siekiame tapti geriausia savo srityje produktų kūrimo organizacija su stipria į klientus orientuota kultūra. Siekiame, kad mūsų sprendimai taptų pirmu pasirinkimu tarptautinėms rinkodaros agentūroms ir išplėsti savo paslaugas į naujus verslo sektorius, kur tokių paslaugų trūksta“ – sako Aleksas Drozdovskis, patyręs tarptautinio verslo strategas, buvęs „Yandex Europe“ ir „Wargaming“ strategijos vadovas, atsakingas už šių įmonių globalių produktų tyrimus ir plėtrą. Aleksas taip pat ėjo vadovaujančias pareigas „Omnicom Group“, kur buvo atsakingas už klientų skaitmeninės strategijos ir prekės ženklo vystymą.

Naujos investicijos dėka „Whatagraph“ galės aptarnauti daugiau mažų ir vidutinių įmonių segmentų ir išplėsti jau esančią veiklą JAV ir Europoje. Įmonė pradeda bendradarbiavimą su partneriais Japonijoje ir Lotynų Amerikoje, kad padengti augančią tokių paslaugų paklausą naujose rinkose.

-PABAIGA-

Apie Whatagraph

„Whatagraph“ yra pirmaujanti internetinės rinkodaros veiklos stebėjimo ir ataskaitų teikimo platforma. Tiesioginis ryšys su duomenų šaltiniais ir „Plug’n’Play“ rinkodaros analitikos įrankis siūlo paprastą, tačiau efektyvų užklausų nustatymo ir panaudojimo sprendimą agentūrų ir prekių ženklų rinkodaros specialistams. „Whatagraph“ pirmauja rinkoje pagal ataskaitų nustatymo laiką, jų vaizdo patrauklumą ir išskirtinį klientų aptarnavimą. Įmonė dirba jau 6 metus ir turi daugiau nei 50 tiesioginių duomenų kanalų su dažniausiai naudojamomis rinkodaros ir elektroninės prekybos platformomis.

https://whatagraph.com/ 

Apie LitCapital

LitCapital, įkurtas 2010 metais, yra plėtros ir augimo investuotojas, investuojantis į technologiškai pažangias įmones esančias plėtros ir augimo stadijose. LitCapital suteikia ne tik finansinius resursus, bet ir aktyviai prisideda prie įmonių sėkmės sukaupta ilgamete verslo vystymo patirtimi ir vidiniais resursais tokiose srityse kaip talentų pritraukimas, strategijos ir verslo modelio vystymas, įmonės finansai, pardavimai, augimas per įsigijimus. LitCapital taiko investicinio portfelio pagal sektorius diversifikacijos strategiją. LitCapital pirmasis fondas buvo įkurtas kartu su Europos Investicijų Fondu (EIF), o sekančio 34 mln. Eur dydžio LcX Opportunity Fund valdytojai įgyvendina finansinę priemonę „Plėtros fondas II“, kurią administruoja UAB „Investicijų ir verslo garantijos“. Į įmones iš šio fondo planuojama investuoti 16,18 mln. Eur  2014–2020 metų Europos regioninės plėtros fondo lėšų kartu su privačiomis pensijų fondų, šeimos biurų ir kitų investuotojų lėšomis.

www.litcapital.lt 

Apie Inventure

„Inventure“ yra vienas labiausiai patyrusių fondų valdytojų Šiaurės ir Baltijos šalyse, aptarnaujantis verslininkus iš savo biurų Helsinkyje ir Stokholme. Nuo 2005 metų „Inventure“ dirbo su daugiau nei 70 portfelio bendrovių, įskaitant „Wolt“, „Swappie“ ir „Blueprint Genetics“, bei valdo €230 mln turtą. Įmonė tiki, kad perspektyviausi ankstyvosios stadijos verslininkai nusipelno geriausios paramos. 

www.inventure.vc

Apie Open Circle Capital

UAB „Open Circle Capital GP”, valdanti kiek didesnį nei 20 mln. Eur fondą investuoja į lietuviškas įmones, kuriančias produktus aukštųjų technologijų srityse. Fondas jau yra investavęs į 16 lietuviško kapitalo verslus.

Fondas įkurtas įgyvendinant finansinę priemonę „Ankstyvosios stadijos ir plėtros fondas I”. 13,8 mln. Eur fondui skirta iš INVEGOS fondo.

www.opencirclecapital.lt

Kontaktai:

Laura K. Inamedinova

„Whatagraph“ ryšių su visuomene atstovė

pr@whatagraph.com

Pranešimą paskelbė: Laura Kornelija Inamedinova, LKI Consulting

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą