Verslas

Pirmąjį šių metų ketvirtį „Vilniaus vandenų“ pajamos augo, investicijos didėjo

Didžiausios Lietuvoje vandentvarkos įmonės „Vilniaus vandenys“ pajamos pirmą šių metų ketvirtį, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, augo 3 proc. ir sudarė 10 mln. eurų. Investicijoms buvo skirti 7 mln. eurų, dvigubai daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Pasak bendrovės Finansų tarnybos direktoriaus Simono Klimavičiaus, pajamų pokytį lėmė padidėjęs suteiktų paslaugų klientams kiekis: nuotekų tvarkymo ir geriamojo vandens tiekimo paslaugų pardavimas išaugo 4 procentais, o paslaugų krepšelio pajamos augo daugiau nei dvigubai.

Šiemet per tris pirmus metų mėnesius nuotekų valyklose buvo išvalyta 11.595 tūkst. m3 nuotekų, pernai tuo pačiu laikotarpiu – 9.739 tūkst. m3, o vandens buvo parduota 251 tūkst. m3 daugiau. Jo pardavimas išaugo nuo 6.834 tūkst. iki 7.085 tūkst. m3.

Bendrovės „Vilniaus vandenys” 2022 m. I ketvirčio pelnas iki mokesčių, palūkanų, nusidėvėjimo ir amortizacijos (EBITDA) siekė 2,7 mln. eurų ir buvo 13 proc. didesnis negu tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. 

„Didesniam pelnui įtakos turėjo gautos didesnės pajamos ir patirtos žemesnės sąnaudos. Tačiau šių metų sausio–kovo mėnesiais ne tik suteikėme daugiau paslaugų savo klientams, bet ir daugiau investavome. Investicijos padidėjo dėl įsibėgėjusios Vilniaus nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcijos ir tinklų plėtros projektų“, – paaiškina S. Klimavičius ir priduria, kad valymo įrenginių rekonstrukcijai šiemet per pirmus tris mėnesius buvo skirta 2,5 mln. eurų daugiau, o tinklų plėtros projektui – 0,8 mln. eurų daugiau negu pernai per tą patį laikotarpį.

„Vilniaus vandenys“ yra didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė, tiekianti geriamąjį vandenį ir tvarkanti nuotekas daugiau nei 270 tūkst. klientų Vilniuje bei Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose. Per parą bendrovė patiekia apie 93 tūkst. kub. metrų vandens ir surenka bei išvalo daugiau nei 111 tūkst. kub. metrų nuotekų.

Pranešimą paskelbė: Jolita Orentaitė, UAB „Vilniaus vandenys“

Parašykite komentarą