Teisėsauga, kriminalai

Nustatytos baudos už klinikinių vaistų tyrimų, asmens ir turto apsaugos pažeidimus

 

Seimas, 122 parlamentarų vieningai balsavus už, priėmė Administracinių nusižengimų kodekso pataisas (projektas Nr. XIVP-1227(2),

reglamentuodamas atsakomybę už klinikinių vaistų tyrimų, asmens ir turto apsaugos pažeidimus.

Atsižvelgiant į Europos Parlamento ir Tarybos patvirtintame reglamente įtvirtintą įpareigojimą valstybėms narėms nustatyti sankcijas už reglamento pažeidimą, įtvirtinta administracinė atsakomybė už klinikinių vaistų, preparatų, tyrimų atlikimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą. Už tokį pažeidimą, išskyrus pažeidimus, dėl kurių klinikinis vaistinio preparato tyrimas sustabdomas ar panaikinamas leidimas atlikti klinikinį vaistinio preparato tyrimą, klinikinius vaistinių preparatų tyrimus atliekantys tyrėjai bus baudžiami bauda nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio eurų, tyrimų užsakovai ar jų atstovai, tyrimų centrų vadovai ar kiti atsakingi asmenys – bauda nuo penkių šimtų iki dviejų tūkstančių eurų. Pakartotinai nusižengus klinikinius vaistinių preparatų tyrimus atliekantys tyrėjai bus baudžiami bauda nuo vieno tūkstančio iki dviejų tūkstančių eurų, tyrimų užsakovai ar jų atstovai, tyrimų centrų vadovai ar kiti atsakingi asmenys – bauda nuo dviejų tūkstančių iki penkių tūkstančių eurų.

Taip pat nustatyta administracinė atsakomybė asmenims, vykdantiems asmens ir turto apsaugą, neturint išduotos licencijos. Už tai juridinio asmens, kitos organizacijos ar jų padalinio vadovai ar kiti atsakingi asmeny bus baudžiami bauda nuo trijų šimtų devyniasdešimt iki vieno tūkstančio vieno šimto eurų. Pakartotinai nusižengus bauda siektų nuo vieno tūkstančio keturiasdešimt iki dviejų tūkstančių keturių šimtų eurų.

Už aprangos su apsaugos tarnybos pavadinimu ir skiriamaisiais ženklais arba aprangos su užrašu „Apsauga“ dėvėjimą neturint apsaugininko, apsaugos darbuotojo ar apsaugos darbuotojo stažuotojo statuso bus baudžiama bauda nuo penkiasdešimt iki vieno šimto eurų.

Kodekse taip pat nustatyta administracinę atsakomybė už kario garbės ir orumo pažeminimą.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą