Teisėsauga, kriminalai

Pirmadienį su solidarumo ir palaikymo misija į Lietuvą atvyksta Estijos, Latvijos ir Lenkijos parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkai

2021 m. rugpjūčio 6 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Rugpjūčio 9 d., pirmadienį, į Lietuvą su solidarumo ir palaikymo misija nelegalios migracijos krizės akivaizdoje atvyksta Estijos Respublikos Rygikogo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Markas Mihkelsonas (Marko Mihkelson), Latvijos Respublikos Saeimos Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Rihardas Kolas (Rihards Kols) ir Lenkijos Respublikos Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, buvęs Seimo Maršalka Marekas Kučinskis (Marek Kuchciński).

„Kolegos atvyksta su stipria palaikymo žinia Lietuvai šiuo nemenkai iššūkių keliančios A.  Lukašenkos hibridinės atakos prieš Lietuvą metu. Kolegos lankysis pasienio užkardose, susitiks su mūsų pasieniečiais, saugumo tarnybų pareigūnais, užsienio reikalų ministru ir Premjerės patarėjais. Svečiai įvertins pagalbos Lietuvai perspektyvas ir kartu pasisems patirties ruošiantis atitinkamiems scenarijams jų šalyse, neatmetant ir artėjančių „Zapad“ pratybų konteksto“, – sako Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis, išreikšdamas didelę padėką kaimyninių šalių parlamentų užsienio reikalų komitetų vadovams už tarptautinės bendruomenės telkimą, politinę paramą ir pagalbą Lietuvai.

Trijų Baltijos šalių ir Lenkijos parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkai lankysis Medininkuose, padės gėlių prie memorialo Medininkų žudynių aukoms atminti (10 val.), vėliau vyks prie valstybės sienos linijos su Baltarusijos Respublika, lankysis Padvarionių pasienio užkardoje, Pasieniečių mokykloje (Pasieniečių gatvė 11, Medininkai).

11.45 val. numatoma bendra M. Mihkelsono, R. Kolo, M. Kučinskio ir Ž. Pavilionio spaudos konferencija (Pasieniečių mokykla) (anglų kalba).

Popietinė vizito programa vyks Vilniuje:

14.15 – susitikimas su užsienio reikalų ministru Gabrieliu Lansbergiu (Užsienio reikalų ministerija, J. Tumo-Vaižganto g. 2);

15.10 – operatyvinių institucijų situacijos apie nelegalią migraciją iš Baltarusijos apžvalga (Valstybės saugumo departamentas, Pilaitės pr. 19);

Vakare užsienio reikalų komitetų pirmininkai dalyvaus Baltarusijos demokratinės opozicijos palaikymo akcijoje „Vieneri metai po revoliucijos“ (Lukiškių aikštė), taip pat susitiks su Demokratinės Baltarusijos lydere Svetlana Tichanovskaja. 

 

Daugiau informacijos:

Užsienio reikalų komiteto biuro patarėja Laura Plyniuvienė

Tel. (8 5) 239 6802, el. p. laura.plyniuviene@lrs.lt

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja Jolanta Anskaitienė

Tel. (8 5) 239 6508, el. p. jolanta.anskaitiene@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą