Kelionės

Pirmą kartą su šeima Turkijoje atostogavęs Laurynas – apie išskirtinį poilsį ir didžiausią įspūdį vaikams palikusias pramogas

Ne paslaptis, kad kelionės į Turkiją – jau daugelį metų vienos populiariausių tarp lietuvių. Jos išsiskiria ne tik savo komfortu bei aukščiausio lygio poilsiu, bet ir gamtinėmis, kultūrinėmis, pažintinėmis patirtimis bei prieinamomis kainomis. Tuo įsitikino su šeima Turkijoje šią vasarą atostogavęs Laurynas. Kasmet vis naują užsienio šalį aplankantis keliautojas šįkart pasirinko Turkijoje esantį Beleko kurortą. Nustebintas patogumų ir pramogų šeimai, Laurynas teigia, kad į šią šalį ateityje planuoja sugrįžti dar kartą ir dalijasi naudingais patarimais, ką verta žinoti iš anksto planuojant atostogas Turkijoje.

Kelionėms su kūdikiu Turkija puikiai pritaikyta

Atostogos su kūdikiu – didelis iššūkis, reikalaujantis kantrybės ir planavimo. Tokioje kelionėje turi būti suderinta viskas – nuo kūdikio lovos kambaryje, iki atstumo nuo oro uosto, kad vaikas patirtų kuo mažiau diskomforto. Pasirinkę tokias atostogas, tėvai įprastai daugiausia laiko praleidžia viešbutyje, tad svarbu, kad jame būtų siūloma pramogų ir patogumų gausa ne tik suaugusiems, bet ir mažamečiams. Pasak vilniečio Lauryno, atostogos Turkijoje puikiai atitiko jų lūkesčius, todėl šią kryptį drąsiai rekomenduoja kitiems ir sako, kad kai kurios patirtys itin maloniai nustebino.

„Kadangi prieš tai neteko būti Turkijoje, bet iš aplinkos daug girdėjome apie atostogų joje patogumus, pasirinkome kelionę į šią šalį. Pasidomėję, kad Beleko regiono viešbučiai yra arčiausiai oro uosto ir radę daug gerų atsiliepimų apie šį kurortą, nusprendėme, kad tai puiki kryptis mūsų atostogoms. Kelionę rinkomės ir planavome gerokai iš anksto, tad pasinaudoję nuolaida bei siūlomais išankstiniais pasiūlymais, dar ir neblogai sutaupėme. Mums šios atostogos paliko gera įspūdį ir dėl to, kad vaikams neteko nuobodžiauti. Jie bene visą laiką buvo užimti įvairiomis pramogomis: seklūs baseinai, animatoriai, žaidimų zonos, vaikiškas meniu ir daug kitų, iš kurių galima rinktis ir kurias smagu išbandyti. Iki kelionės girdėjome, kad veiklos netrūks, bet atvykę maloniai nustebome, jog net ir daugiausia laiko leidžiant viešbutyje, galima tiek visko nuveikti. Keliauti pasirinkome pavasarį, todėl oro temperatūra dar nebuvo pasiekusi savo piko ir priminė lietuvišką vasarą“, – kelionės įspūdžiais dalijasi Laurynas.

Pramogos suaugusiems ir vaikams: nustebino gausa

Iš Turkijos grįžę keliautojai vienbalsiai pritaria, kad viešbučiai pasižymi išskirtine pramogų pasiūla suaugusiems. Atostogų metu galima išvysti įvairiausius muzikinius pasirodymus, lankyti nemokamas sporto treniruotes, mėgautis SPA procedūromis, degustacijomis, išbandyti konkretaus viešbučio siūlomus teminius užsiėmimus. Laurynas pasakoja, kad nors ir keliavo su kūdikiu bei mažamečiu vaiku, įsitraukti į suaugusiųjų pramogų sūkurį jėgų užteko.

„Kiekvieną dieną viešbutyje, kuriame atostogavome, vyko pilateso treniruotės, mankšta bei įvairūs užsiėmimai su treneriais, o vakarais nepraleisdavome pasirodymų, aktorių šou, kuriuose dalyvaudavome su visa šeima. Prie pramogų priskirčiau ir platų įvairaus maisto pasirinkimą: viešbučio zoną aptarnavo net keletas restoranų, tad buvo galima nuolat degustuoti įvairius patiekalus“, – atostogas prisimena Laurynas.

Vyras pasakoja, kad renkantis viešbutį buvo labai svarbus pramogų pasirinkimas 7-erių metų sūnui. Vilnietis džiaugiasi, kad viešbutyje buvo įkurta visa zona vaikų pramogoms, tad atžaloms paaugus dar tikrai sugrįš atostogauti į Turkiją.

„Sūnui labai patiko įvairios vandens pramogos, dar iki šiol girdime istorijas, kaip jis jų pasiilgo. Manau, kad atostogas šioje šalyje tikrai dar ne kartą apsvarstysime. Kai mūsų kūdikis bus kiek paaugęs, orientuosimės į dar platesnį vandens bei kitų pramogų asortimentą turinčius viešbučius. Taip pat, rinkdamiesi atkreipsime dėmesį į atsiliepimus, maistą bei veiklų įvairovę. Žinoma, vaikams paaugus, turėsime galimybę ir daugiau pakeliauti: norėsime pažinti Turkijos gamtą bei istorinius miestus už viešbučio teritorijos“, – į Turkiją tikisi sugrįžti Laurynas.

Išmaniosios technologijos ir viešbučių modernėjimas

Turkijoje galima rasti daugiau kaip 1 milijoną viešbučių: vien per paskutinius penkerius metus atidaryti dar 889 nauji. Didžiausio kelionių organizatoriaus Baltijos šalyse „Novaturo“ atstovė Diana Alisoglu, jau dešimt metų pati gyvenanti Antalijoje, teigia pastebinti, kad pastaraisiais metais viešbučiai modernėja, vis dažniau į pagalbą pasitelkiamos išmaniosios technologijos.

„Daugumoje viešbučių maisto meniu jau pasiekiamas per QR kodus, atsisakoma specialių apyrankių, o keliautojai turi nuosavus asistentus, į kuriuos gali kreiptis pagalbos. Turkijoje keičiasi ne tik viešbučių, bet ir teatrų veiklos organizavimas – atidaromi skaitmeniniai teatrai. Šiame ypatingame pasirodymų bei vakarienės teatre galima žiūrėti vaikiškus spektaklius, kino filmus, klausytis įvairių scenos atlikėjų koncertų. Skaitmeninio teatro sienos bei lubos sudarytos iš ekranų: žiūrovai iš visų pusių yra apsupti išskirtinių vaizdų ir garsų. Be to, teatro lankytojai gali stebėti pasirodymus ir mėgautis molekulinės virtuvės maistu. Šis maisto ruošimo būdas skoniui ir tekstūrai transformuoti pasitelkia fiziką bei chemiją. Sugrįžtantys keliautojai kasmet ieško kažko originalesnio, tad turkai stengiasi juos nustebinti“, – pasakoja D. Alisoglu.

Pataria atkreipti dėmesį į viešbučių konceptą

Turkijoje gyvenanti Diana siūlo renkantis viešbutį atkreipti dėmesį į jų konceptą – net ir penkių žvaigždučių viešbučiai gali skirtis tiek teritorija, tiek savo tipu bei paslaugomis, kurias gali suteikti.

„Dauguma Turkijos viešbučių yra pritaikyti šeimų poilsiui, tačiau prieš jį renkantis šeimos atostogoms būtina pasidomėti, kokios paslaugos jame siūlomos, ar jis yra arti jūros, ar siūlo daug pramogų vaikams. Pavyzdžiui, gali būti, jog viešbutyje yra „viskas įskaičiuota“ tipo paslauga, tačiau užsienio gamintojų gėrimai jame neįskaičiuoti. Tuo tarpu kitas penkių žvaigždučių viešbutis gali suteikti nemokamą pervežimą, atrakcionus. Kiekvienas viešbutis turi papildomų paslaugų savivaldą, kurias gali suteikti keliautojams. Dėl šios informacijos visada patars ir geriausią variantą padės rasti jūsų kelionių agentas. Jei savo kelionę planuojate su juo – neteks sukti galvos patiems ieškant rekomendacijų ar kitų šaltinių“, – pataria D. Alisoglu.

Atstovė pasakoja, jog Beleko regionas iš kitų regionų išsiskiria viešbučiais, kuriuose apsigyventi mėgsta aktyviai sportuojantys žmonės: „Beleko regionas maksimaliai pritaikytas keliautojams, kad atvažiavę svečiai, tiek su mažais vaikais, tiek pavieniai sportininkai, turėtų, ką veikti. Ten yra golfo laukų, teniso kortų, vandens parkų, o viešbučiuose įrengti maži miesteliai, turintys savo parduotuves, SPA centrus, kirpyklas, sporto klubus, jogos bei pilateso stovyklas, rengiami įvairūs užsiėmimai vaikams. Atvažiavus su kūdikiu, net nereikia galvoti apie jo maistą, nes nurodytą valandą viešbutis gali paruošti ir į kambarį pristatyti reikiamą mišinuką. Beliks tik mėgautis nerūpestingu poilsiu.“

Kviečia ruoštis kitų metų vasaros atostogoms ir sutaupyti

Jau daugelį metų populiariausia Turkijos kelionių kryptis neužleidžia lyderiaujančių pozicijų. Vieni čia atvyksta atsipalaiduoti puikios kokybės viešbučiuose ir pasimėgauti saulėtais orais, kiti – pamatyti Turkijos architektūrinį paveldą ar pažinti šalies kultūrą, treti – leistis į keliones kalnuose ar išbandyti ekstremalius vandens sportus.

Prasidėjus išankstiniams 2024 m. vasaros sezono kelionių pardavimams į Turkiją, planuojantys savo laiką jau rezervuoja kitos vasaros atostogas. Pasak „Novaturo“ komunikacijos vadovės M. Bielinytės, remiantis šios vasaros sezono patirtimi, paskutinės minutės keliones įsigijantys keliautojai Turkijoje galėjo rinktis vos iš 30 proc. didžiausią paklausą turinčių viešbučių pasiūlos. Tuo tarpu išankstinių pardavimų metu keliautojai renkasi iš itin plataus skrydžių, kurortų, viešbučių, jų kambarių asortimento: „Pavyzdžiui, kitos vasaros poilsį planuojant Turkijoje jau šiuo metu, apgyvendinimo vietai nuolaidos gali siekti ir iki 50 proc.“

Išankstinių pardavimų metu keliautojai gali pasinaudoti nemokamai suteikiamu net 155 eurų vertės papildomų naudų paketu. Iki pat rugsėjo pabaigos 2024 m. vasaros kelionę perkantys keliautojai galės nemokamai pasinaudoti mažiausios kainos garantija, kurią bendrovė siūlo vienintelė iš kelionių organizatorių Baltijos šalių regione. Tai reiškia, kad jei kelionės kaina ateityje sumažėtų, būtent išankstinių pardavimų metu ją įsigiję klientai gali kreiptis ir jaustis užtikrinti, jog bus grąžintas kainos skirtumas. Be to, galios nuolaidos ekskursijoms Turkijoje, galimybė keisti kelionės datą, trukmę, viešbutį, kambario tipą ir net kelionės kryptį.

Parašykite komentarą