Nekilnojamas Turtas

Perversmas statybų sektoriuje lemia netradicinius pastatų modernizavimo sprendimus

Polistireninio pustplačio asociacija (PPA) įsteigė profesinio meistriškumo nominaciją „Pastatų šiltinimo lyderis“. Viena iš laureačių – Klaipėdoje įsikūrusi projektavimo įmonė „Progresyvūs projektai“. Apdovanojimas įmonei buvo įteiktas Lietuvos statybininkų asociacijos organizuojamoje Statybininkų dienos šventėje, kurios metu apdovanojami geriausi statybų sektoriaus darbuotojai ir įmonės

„Pastatų šiltinimo lyderio“ apdovanojimas skiriamas projektavimo, statybos ir techninės priežiūros bendrovėms, kurios itin sėkmingai vykdo statinių šiltinimą bei modernizavimą, naudoja pažangias technologijas, efektyviai mažinančias šilumos energijos suvartojimą ir gamtos taršą. Laureatus išrinko Lietuvos statybininkų asociacijos, Būsto rūmų ir PPA atstovų komisija, o juos paskelbė PPA Garbės prezidentas dr. Česlovas Ignatavičius. Jis pastebėjo, kad greičiausiai dėl sėkmingos modernizacijos Klaipėdoje kyla būsto kainos. Klaipėda rodo pavyzdį, kaip renovacija keičia ne tik sovietmečio miegamuosius rajonus, bet ir senąją miesto dalį.

Kiekvienas namas – lyg pacientas su skirtinga diagnoze

„Šis įvertinimas nepaprastai malonus, tai ilgų metų visos komandos darbo pripažinimas. Mūsų siekiamybė – pakeisti požiūrį į modernizavimą, akcentuojant, kad tai yra daugiasluoksnis procesas. Dažnai modernizavimas siejamas tik su apšiltinimu, apklijuojant polistireniniu putplasčiu, nuvertinant kitus etapus. Mes modernizavimo procesu visų pirma siekiame sukurti pridėtinę, išliekamąją namo vertę, individualiai įvertindami kiekvieno pastato poreikius“, – pabrėžia bendrovės „Progresyvūs projektai“ direktorė, architektė Danutė Zubavičienė.

Modernizavimą ji lygina su gydymo procesu, kuriame kiekvienas namas yra tarsi pacientas su vis kitokia diagnoze, tad net panašiems namams gali būti reikalingi skirtingi sprendimai. Kuo labiau įsiklausai į gyventojų norus ir lūkesčius, anot architektės, tuo geresnį ir teisingesnį sprendimą gali priimti. Kaip ir kiekvienas projektas, taip ir modernizavimo projektai, pasak D. Zubavičienės, yra procesų sintezė, o viso to rezultatas – patenkinti namo gyventojai, pastato administratorius ir gražėjantys miestai.

Įgyvendino daugiau nei 100 modernizavimo projektų

Įmonė „Progresyvūs Projektai“ viena pirmųjų Klaipėdoje pradėjo rengti daugiabučių modernizavimo projektus. Pirmasis modernizavimo projektas buvo parengtas 2008 m., iš viso įgyvendinta daugiau kaip 100 modernizavimo projektų. Bendrovės direktorė D. Zubavičienė pabrėžia, kad svarbiausia yra ne atliktų darbų skaičius, o galutinis rezultatas – patenkinę lūkesčius namo gyventojai ir išliekamoji darbo vertė. 

Klientai vertina ir gerbia įmonę už sukauptą ilgametę patirtį, o dailūs pastatai džiugina ne tik jų gyventojus, bet ir aplinkinius.

Daugiausia projektų įgyvendinta Klaipėdoje, tačiau įmonės projektavimo geografija gana plati – nuo Klaipėdos, Gargždų, Palangos, Telšių, Plungės, Skuodo, Šilalės, Šilutės, Naujosios Akmenės iki Kauno ir Vilniaus.

„Visi atlikti darbai mums savaip svarbūs ir gražūs, paminėsime keletą iš jų: Kauno g. 19, Panevėžio g. 5; Panevėžio g. 7, o iš naujausių galime išskirti Vingio g. 35, Taikos g.3 ir Veterinarijos g. 29. Visi minimi objektai yra Klaipėdoje“, – įgyvendintus projektus vardija įmonės vadovė D. Zubavičienė.

Nėra blogų medžiagų, yra tik prasti sprendimai

Šiltinimas yra tik viena iš sudedamųjų modernizavimo dalių – tarsi dažas, kuriuo skirtingi dailininkai išgauna skirtingą rezultatą. Pastatų renovacijos projektai, vertinant finansiškai, sudaro apie pusę įmonės veiklos. Taip pat bendrovė užsiima individualių gyvenamųjų namų, daugiabučių, pramoninių ir visuomeninių pastatų projektavimu, modernizavimu bei teritorijų planavimu. 

Komandos kasdienybė – žengimas koja kojon su naujausiomis technologijomis ir inovacijomis.

Kad galėtų pasiūlyti optimaliausius sprendinius, projektuotojai privalo būti itin lankstūs ir bent žingsniu greitesni už savo klientus. Architektė D. Zubavičienė pabrėžia, kad žmonės, dirbantys projektavimo srityje, yra amžini studentai.

„Savo projektuose naudojame daugybę įvairių medžiagų ir sprendinių, pradedant nuo patikrintų laiko ir virtusių „klasika“, iki modernių. Nebūna blogų medžiagų, būna tik nevykę sprendimai ir netinkamas panaudojimas“, – įsitikinusi D. Zubavičienė.

Klimato kaita sukėlė perversmą statybų sektoriuje

Iššūkių atneša ir klimato kaita, siekis sumažinti CO2 emisiją bei sparčiai besikeičiantys reikalavimai, keliami pastatams. Architektė atkreipia dėmesį, kad tai, kas dar visai neseniai buvo norma ir vadinosi „šiltu“ pastatu, per trumpą laiką morališkai ir techniškai paseno.Į

Įvyko perversmas ir jau projektuojami A+ ir A++ klasės, energijos beveik nenaudojantys pastatai. Siekdami įgyvendinti tokius projektus ir išpildyti griežtėjančius reikalavimus, projektuotojai susiduria su galybe problemų. Pagrindinė jų yra storėjančios išorinės namo atitvaros: sienos ir stogas. Tai verčia gamintojus ieškoti vis naujų medžiagų su vis geresnėmis šiluminėmis charakteristikomis, dėl to jie priversti sukti galvas, kad rastų būdų ploninti pačias konstrukcijas, išlaikant visus keliamus reikalavimus.

„Progresyvių projektų“ vadovė džiaugiasi, kad lietuviai pakankamai sąmoningi ir pilietiški. Klientams rūpi, kokios medžiagos naudojamos, domisi jų poveikiu sveikatai ir aplinkai. Jų įsitraukimas padeda priimti aplinkosauginiu požiūriu tvarius pasirinkimus. Būtent ekologija bei klimato kaita tampa vienais pagrindinių kriterijų, projektuotojams priimant vieną ar kitą sprendimą. Ne tik specialistai, bet ir vis didesnė visuomenės dalis suvokia, kad žemė yra visų mūsų namai, o jos tausojimas prasideda nuo buities pasirinkimų, mus supančios aplinkos. 

„Progresyvių projektų“ nuotr. 

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

Parašykite komentarą