Verslas

Pernai rekordiškai augusiam „Novaturui“ – „Nasdaq“ pripažinimas už geriausiai suvaldytus iššūkius

Turizmo rinkos lyderis Baltijos šalyse „Novaturas“ tradiciniuose „Nasdaq Baltijos rinkos apdovanojimuose 2023“ pripažintas geriausiai pastarųjų metų iššūkius įveikusia ir rinkos pokyčius suvaldžiusia įmone. Jai teko nugalėtojos titulas specialiai „Nasdaq Vilnius“ įsteigtoje nominacijoje „Metų iššūkis“ – už indėlį vystant Lietuvos ir Baltijos kapitalo rinkas. 2022 m. pasiektos pajamos atspindi subalansuotą ir kryptingą įmonės augimą.

„Iššūkių praėjusiais metais netrūko – prasidėjus karui Ukrainoje ryškiai sulėtėjo paklausa kelionėms, drastiškai augo aviacinio kuro kaina, kuri laikinai nulėmė reikšmingą pelningumo sumažėjimą. Tačiau po sudėtingesnio pirmojo pusmečio jau vasaros mėnesiais grįžome į pelningos veiklos kelią. 2022 m. trečiąjį ketvirtį EBITDA išaugo iki 2,0 mln. eurų, fiksavome 1,1 mln. eurų pelno, be to, metus užbaigėme rekordinėmis 196 mln. eurų pajamomis. Tai, kad šį sudėtingą laikotarpį kartu galime vadinti ir rekordiniais metais, yra didžiulis visos komandos laimėjimas“, – sako „Novaturo“ vadovas Vitalij Rakovski.

V. Rakovski priduria, kad solidūs rezultatai ir į kliento patirties gerinimą orientuotas kelionių asortimentas visai įmonių grupei leidžia užtikrintai judėti pirmyn, išlaikant lyderystę regione.

Tai jau ne pirmas „Novaturo“ laimėjimas „Nasdaq Vilnius“ apdovanojimuose. Juose kasmet skelbiamos listinguojamos Baltijos rinkos įmonės, pasiekusios geriausių rezultatų skaidrumo, gerosios bendrovių valdysenos bei ryšių su investuotojais srityse.

2019 m. didžiausia kelionių organizatorė šiuose apdovanojimuose pelnė „Metų įvykio kapitalo rinkoje“ titulą už debiutą Baltijos oficialiajame prekybos sąraše. Be to, 2019 m. ir 2021 m. ji pateko tarp geriausių ryšių su investuotojais palaikančių bendrovių Lietuvoje ir Baltijos rinkoje.

Šiemet „Nasdaq Vilnius” vertybinių popierių birža, siekdama pagerbti Lietuvos kapitalo rinkos dalyvius už indėlį, vystant Lietuvos vertybinių popierių rinką bei pažymėti svarbius įvykius Lietuvos ir Baltijos kapitalo rinkoje, įsteigė tris papildomas nominacijas. Vieną jų – „Metų iššūkio” – laimėjo „Novaturas“.

Bendrovės klientų skaičius taip pat reikšmingai auga. 2022 m. „Novaturo“ grupė aptarnavo 267 tūkst. keleivių ir taip gerokai sumažino atotrūkį nuo 2018 ir 2019 m., kai jų skaičiuota daugiausia. Įmonė siekia ir toliau tęsti subalansuotą kelionių programą – užtikrinti tokią kelionių pasiūlą, kuri organiškai atitiktų paklausą bei padėtų savalaikiai reaguoti į konkurencinės aplinkos  pasikeitimus.

Primenama, kad „Novaturo“ akcijomis Varšuvos ir „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržose prekiaujama nuo 2018 m. Akcijų kaina nuo žemiausio taško pandeminiame laikotarpyje jau kilo 77 proc.

Parašykite komentarą