Įvairenybės

Per naktį surinkti 2500 parašų, raginančių užtikrinti galimybę nutraukti nėštumą karantino metu

Vakar žmogaus teisių portale manoteises.lt pasirodė kreipimasis #NeMinistroReikalas, raginantis užtikrinti galimybę nutraukti nėštumą karantino metu. Per naktį kreipimąsi palaikė daugiau nei 2500 Lietuvos gyventojų.

Pasipiktinimas kilo kai komentuodamas galimus sutrikimus, teikiant nėštumo nutraukimo paslaugą karantino metu, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė „Gal tai būtų tinkamas momentas persvarstyti tokį apsisprendimą“

Kreipimesi, kurį inicijavo Lietuvos žmogaus teisių centras ir Lygių galimybių plėtros centras, griežtai smerkiamas toks ministro pasisakymas. Anot organizacijų, tik moterys, nusprendusios nutraukti nėštumą, geriausiai žino savo gyvenimo aplinkybes, tad ne ministro reikalas yra nuspręsti už jas.

„Dar iki ministro pasisakymo mus buvo pasiekusi informacija, kad nėštumo nutraukimo procedūra šiuo metu galimai nesuteikiama visoms, kurioms ji reikalinga. Internetiniuose forumuose taip pat aptikome diskusijų, kur buvo diskutuojama, kaip sukelti abortą namų sąlygomis – nereikia net ir sakyti, kad tai kelia pavojų moterų sveikatai. Lietuvoje galiojantys teisės aktai numato galimybę nutraukti nėštumą. Ministras turėti rūpintis, kad šie teisės aktai būtų tinkamai įgyvendinti, o ne savo pasisakymais skatinti teisinį nihilizmą“, – sako Lietuvos žmogaus teisių centro komunikacijos vadovė ir portalo manoteises.lt redaktorė Jūratė Juškaitė. 

Kreipimąsi autoriai iliustravo ironiška nuotrauka: joje spaudos konferencijos Vyriausybėje metu pavaizduotas A. Veryga, ant tribūnos, prie kurios stovi ministras, uždėtas užrašas „#NeMinistroReikalas Moters kūnas = Moters apsisprendimas“.  

„Reprodukcinės teisės – lakmuso popierėlis, rodantis tikrąjį požiūrį į moteris. Akivaizdu, Lietuvoje politikai jų nelaiko veiksniais, mąstančiais žmonėmis, kurie geba priimti savarankiškus sprendimus. Moterų kūnai, panašiai kaip vergovės, baudžiavos laikais, tebelaikomi galią turinčiųjų nuosavybe, kurie jaučiasi turį teisę spręsti, kaip turi būti eksploatuojamos reprodukcinės šių kūnų funkcijos net prieš pačių moterų valią. Ar moterys Lietuvoje tikrai gyvena XXI a.?“, – apibendrina lygių galimybių ekspertė Margarita Jankauskaitė.

Kreipimąsi dar galima pasirašyti iki sekmadienio vakaro, pirmadienį jis bus išsiųstas Vyriausybei ir sveikatos apsaugos ministrui A. Verygai.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

Parašykite komentarą