Verslas

Per 2024 m. pirmąjį pusmetį „Estateguru“ investuotojams grąžino 47.5 mln. eurų

2024 metų pirmąjį pusmetį investuotojai per Estijos kilmės tarptautinę sutelktinio finansavimo platformą „Estateguru“ sutelkė 40.4 mln. eurų, o investuotojams grąžinta suma siekė 47.5 mln. eurų.

Pirmąjį šių metų pusmetį „Estateguru“ investuotojai uždirbo 6.9 mln. eurų, o vidutinė investicijų grąža sutelktinio finansavimo platformoje siekė 10.88%.

Lietuvoje 2024 m. I pusmetį per „Estateguru“ platformą sutelkta 8.3 mln. eurų paskolų.

„Didžiausią grąžos dalį investuotojai uždirbo iš beveik 100 mln. eurų investuotų praėjusiais metais per „Estateguru“ į naujus projektus, iš kurių apie 40 proc. jau grąžinta. Per pirmąjį šių metų pusmetį bendrovės susigrąžinta suma iš įsipareigojimų nevykdančių paskolų gavėjų siekia 5 mln. eurų“, – sako „Estateguru“ generalinis direktorius Mihkel Stamm.

„Estateguru“ platformoje per pirmąjį šių metų pusmetį prisiregistravo 5350 naujų investuotojų, iš jų – apie 400 Lietuvoje, o bendras investuotojų skaičius „Estateguru“ platformoje šiuo metu jau viršijo 161 tūkst.

„Per pastaruosius pusantrų metų į mūsų paskolų portfelį daugiausiai lėšų investavo vokiečiai, antroje vietoje – estai, o trečioje – lietuviai“, – pažymi M. Stamm.

„Lietuvoje veikiantis „Estateguru“ biuras aktyviai teikia paskolas – daugiausiai nekilnojamojo turto plėtotojams. Per 7 veiklos metus sutelktinio finansavimo platforma Lietuvoje finansavo projektų už 150 mln. eurų. Praėjusį pusmetį pasipildė ir mūsų Lietuvos biuro komanda, prie kurios prisijungė paskolų komandos vadovas Matas Jurkonis, sukaupęs vertingos darbo patirties kitoje sutelktinio finansavimo platformoje,“ – sako Eglė Kučinskė, „Estateguru“ grupės rinkodaros vadovė.

Apie „Estateguru“

„Estateguru“ yra Europoje pirmaujanti sutelktinio finansavimo platforma, teikianti nekilnojamuoju turtu užtikrintas paskolas smulkiam ir vidutiniam verslui ir suteikianti galimybę investuotojams iš viso pasaulio investuoti į kruopščiai atrinktus projektus. Mes kuriame skaitmeninę, sienų neturinčią nekilnojamojo turto projektų finansavimo ir investavimo ekosistemą Europoje ir už jos ribų. Sutelkdami įvairius paslaugų teikėjus, MVĮ ir investuotojus vienoje rinkoje, galime pasiūlyti kai ką unikalaus, ko negali pasiūlyti kitos finansų įstaigos – vientisas, tarpvalstybines ir skaitmenines paslaugas paskolų gavėjams ir investuotojams.

Pranešimą paskelbė: Ieva Šimkūnaitė-Jansonienė, KPMS ir partneriai

Parašykite komentarą