IT naujienos

Pažangiosios sostinės technologijos buriasi į „Vilnius TechFusion“ ekosistemą

Intensyvi Vilniaus technologijų ekosistemos plėtra bei verslo ir mokslo sėkmės istorijos liudija – Vilnius – technologijų proveržio miestas. Vis dėlto, Vilniaus žinomumo tyrimai pasaulyje rodo, kad Lietuvos sostinė menkai žinoma kaip vystanti pažangiausias technologijas ir burianti srities profesionalus.
Rugsėjo 29 d. miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ pakvietė prioritetinių sostinės sektorių atstovus į pirmąjį „Vilnius TechFusion“ renginį. Ekosistemos pavadinimo dalis „Tech“ atsispindi technologijas ir inovacijas, o „Fusion“ – laisvę skirtingų sričių technologijoms Vilniuje sąveikauti ir kurti naujus projektus ar inovatyvų jų pritaikymą. Informacinių, žaidimų, finansinių, lazerinių ir biotechnologijų kūrėjus, įmones ir investuotojus vienijantis miesto prekės ženklas telks veikti tarpsektoriniu lygmeniu ir skelbti pasauliui, kad Vilnius – tai technologijų ir pažangos miestas.
„Vilnius TechFusion“ atsiradimą lėmė ambicingi talentai ir drąsūs verslo sprendimai
„Atvirumas inovacijoms ir drąsiems sprendimams – tai Vilniaus moto, kuris yra ir mūsų kaip pažangių technologijų miesto variklis, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius. – Šiandien jau turime įspūdingą statistiką – per 3100 įmonių ir daugiau nei 40 tūkstančių technologijų ekosistemos darbuotojų Vilniuje.“
2021-aisiais pasauliniame talentų konkurencingumo indekse Vilnius lenkė Rygą ir Taliną, o milijonines investicijas pritraukę vienaragiai, milijardo JAV dolerių vertės įmonės, įsikūrusios Vilniuje – „Vinted“ ir „Nord Security“ jau įrodė, kad Lietuvos sostinėje dirbantys specialistai išpildo pasaulinės rinkos poreikius.
„Vilniuje veikia išties stipri startuolių ekosistema, kuriai priklauso ne tik pradedantys verslai, bet ir investuotojai, verslo akseleratoriai, valstybinės institucijos, sostinėje gimsta tarptautiniu mastu įdomūs technologiniai projektai. Tikime, kad „Vilnius TechFusion” vizija dar labiau sustiprinti tarpsektorinį bendradarbiavimą ir pasauliui Vilnių pristatyti kaip pažangų technologijų miestą padės Lietuvoje veikiančioms įmonėms augti ir pritraukti užsienio talentų“, – teigia „Nord Security” bendraįkūrėjas Eimantas Sabaliauskas.
„Vilnius TechFusion“ apjungs sostinėje veikiančius pažangiausių technologijų sektorius ir juose dirbančius ekspertus. Pasak projektą įgyvendinančios agentūros „Go Vilnius“ vadovės Ingos Romanovskienės, ši ekosistema suteiks bendrumo jausmą, tad dirbančiųjų skirtingose technologijų srityse stiprybės bus išnaudojamos bendradarbiaujant, sprendžiant problemas bei ieškant naujų verslo kūrimosi ir technologinių sprendimų.
„Vilnius yra atviras talentams iš viso pasaulio. Vizionieriškas jų protas ir ambicingumas bei drąsūs verslo sprendimai lėmė „Vilnius TechFusion“ prekės ženklo sukūrimą. Nuo šiol saugosime vienas kito užnugarį veikdami tarpsektoriniu lygmeniu ir kurdami novatoriškus produktus bei paslaugas“, – sako I. Romanovskienė.
Vilnius – technologijų proveržio miestas
Vilnius – didžiausias finansinių technologijų centras – užima pirmąją vietą pagal licencijuotų „fintech“ įmonių skaičių Europos Sąjungoje, o „European Cities and Regions of the Future 2022/2023“ reitingo vidutinio dydžio miestų kategorijoje – antrąją. Informacinių ir ryšių technologijų sektorius nepakeičiamas Vilniaus lyderis, pirmaujantis pagal įmonių ir darbuotojų, kuriančių pridėtinę vertę klientams vietoje ir visame pasaulyje, skaičių. Lazerių sektoriaus atstovai taip pat turi kuo pasigirti – 80 proc. produkcijos eksportuojama, fiksuojamas 15 procentų kasmetinis augimas. Vienas sparčiausiai augančių Europoje – biotechnologijų sektorius, žymintis 25 procentų metinį augimą.
Didžiuodamiesi technologijų įmonių augimu „Go Vilnius“ ir partneriai – „Investuok Lietuvoje“, Vyriausybės kanceliarija ir šalies prekės ženklas „Lithuania Co-Create“, „Rockit“, „Unicorns Lithuania“, Lietuvos lazerių, biotechnologų, žaidimų kūrėjų, „Infobalt“, „Fintech Hub LT“ asociacijos – pasirašė memorandumą, sutardami kartu vystyti Vilniaus technologijų ekosistemą, spręsti jos plėtros iššūkius, rūpintis jos matomumu pasaulyje ir kartu siekti, kad pasaulis žinotų: Vilnius – technologijų proveržio miestas.
„Lietuvos technologijų ekosistemos dinamika bei vietinių profesionalų veržlumas kiekvienais metais į Lietuvą padeda pritraukti vis įvairesnius technologijų sektoriaus žaidėjus. Džiaugiamės tapę „Vilnius TechFusion“ partneriais – kartu skleisime žinią apie Vilnių, kurį drąsiai galime vadinti ne tik Lietuvos, bet ir stipria, kuriančia bei augančia regiono technologijų sostine“, ¬– sako „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Elijus Čivilis.
„Fintech Hub LT“ vadovė Vaiva Amulė sutinka, kad trūko projekto, kuriame dėl bendro tikslo susiburtų skirtingų sričių profesionalai. „Esu tikra, kad susitelkus tokiems skirtingiems sektoriams pasieksime įvairiapusės naudos Vilniui ir visai Lietuvai. Tai – istorinė akimirka, kuomet įvyko didžiulis proveržis “, – teigia V. Amulė.
Įvyko pirmasis ekosistemos renginys
Ketvirtadienį „LinkMenų fabrike“ įvyko pirmasis „Vilnius TechFusion“ ekosistemos renginys, kurio metu išskirtinių scenografinių ir muzikinių sprendimų fone pristatyti projekto partneriai ir prioritetinių technologijų sektorių lyderiai: „Fintech HUB LT” asociacijos vadovė Vaiva Amulė, „Unicorns Lithuania“ asociacijos vadovė Inga Langaitė, Lietuvos biotechnologų asociacijos viceprezidentė Agnė Vaitkevičienė ir Lietuvos lazerių asociacijos prezidentas akad. dr. Gediminas Račiukaitis.
Tai buvo pirmasis ekosistemos narių susitikimas, skirtas talentu kibirkščiuojančiai ekosistemai pasidalinti kuriančio miesto vizija ir padrąsinti skelbti, kad visi Vilniaus informacinių ir žaidimų, finansinių, lazerinių ir biotechnologijų kūrėjai, įmonės ir investuotojai yra „Vilnius TechFusion“.

Parašykite komentarą