Bankai ir Draudimas

Patarimai perkantiems pirmąjį būstą

Šiandien paskola yra vienas iš realiausių būdų artimiausioje ateityje įsigyti nuosavą butą ar namą. Paskola būstui vis labiau traukia vartotojus, nes nesinori daug metų taupyti ar permokėti už nuomojamą būstą.

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas kredito įstaigos pasirinkimui, kurioje bus išduota paskola. Šiandien internete nesunku rasti informacijos apie skolinimo programas ir sąlygas.Dažnai yra pelningiau pasirinkti ne banką, o Kredito uniją, kuri savo nariams išduoda paskolas geriausiomis sąlygomis, nepaisant kokia jūsų finansinė padėtis yra šiandien. Tai padaryti galite, jei turite asmenį, kuris laiduos už jus. Taip pat unija taikogalimybę gauti lengvatinępaskolą su valstybės parama.

Ką reikia žinoti prieš imant pirmąjį kreditą būstui?

  • Kiek turiu pinigų pradiniam įnašui ir kiek turiu pasiskolinti?

Paprastai paskolos sutartyse yra sąlyga, pagal kurią dalį išlaidų turite sumokėti patys – vadinamoji pradinė įmoka. Pavyzdžiui, 30% buto išlaidų turite sumokėti iš savo lėšų, o 70% jus gaunate kreditu.

  • Kokią savo pajamų dalį esu pasirengęs kas mėnesį atiduoti paskolos grąžinimui

ir kokiu laikotarpiu galiu tai padaryti?

Įvertinkite savo pajamas ir būsimas išlaidas.

Paskolos mokėjimai susideda iš dviejų dalių: dalies paskolos sumos (pagrindinės sumos) sumokėjimo ir paskolos palūkanų.

Paskola yra mokama diferencijuotomis ar anuitetinėmis išmokomis.

Diferencijuoti mokėjimai – kas mėnesį grąžinate fiksuotą pagrindinės sumos dalį ir mokate palūkanas už nesumokėtą skolos dalį. Kiekvieną mėnesį mokėjimas mažėja, o per visą paskolos laikotarpį išleidžiate mažiau palūkanų nei mokėdami anuitetu. Tačiau pirmi, paskolos mokėjimai bus žymiai didesni, palyginti su mokėjimais termino pabaigoje. Anuiteto mokėjimai – mokate vienodas mėnesines įmokas. Jūs palaipsniui mažinate pagrindinę skolą: jos dalis anuiteto mokėjime didėja kiekvieną mėnesį, o palūkanos už kitą paskolos naudojimo mėnesį atitinkamai mažėja. Pastoviai mokant paskolą, patogiau planuoti savo biudžetą.

Parašykite komentarą