Laisvalaikis

Patarimai, kaip kovoti su odos senėjimu

Sutikite, jaunatviškai atrodanti oda yra daugelio iš mūsų siekiamybė ir vienas pagrindinių tikslų, kai yra kalbama apie kasdienę odos priežiūrą, kuriai paprastai mes skiriame tiek daug laiko, pastangų ir investicijų. Tačiau ne visuomet pavyksta pasiekti norimą rezultatą. Kodėl? Laimei, dažnai atsakymas slypi visiškai šalia.

Neretai naudojamos konkrečiam odos tipui ir būklei netinkamos odos priežiūros priemonės, jos naudojamos netinkama seka, neatsižvelgiama į kasdienės mitybos racioną ar oda neapsaugoma nuo žalingo saulės poveikio. Ir tai nėra vienintelės priežastys, galinčios nulemti prastus odos priežiūros rezultatus. Nereikėtų pamiršti, kad mūsų oda yra didžiausias organas! Ir ji laikui bėgant keičiasi, todėl mūsų odos priežiūra taip pat turėtų būti pritaikoma atsižvelgiant į tai, kokie yra besikeičiantys mūsų odos poreikiai, kartu užtikrinant kuo sveikiau, gražiau ir jaunatviškiau atrodančią odą.

Taigi, šiandien pasidalinsime su jumis keliais naudingais patarimais, kaip galite efektyviau kovoti su odos senėjimu.

Naudokite švelnų veido prausiklį

Pakankamai dažnai pastebima, kad žmonės yra įsitikinę, jog savo veido odos valymui reikėtų pasitelkti kuo intensyvesnį ar spuogus sausinti padedantį odos valiklį, tokiu būdu geriau pašalinant ant odos besikaupiančius nešvarumus ir užkertant kelią spuogų atsiradimui. Tačiau iš tikrųjų viskas yra priešingai. Odos valymui jūs turėtumėte naudoti kuo švelnesnį veido prausiklį, kuris nedirgina veido odos ir ją nuramina. Tai padeda sumažinti odos riebumą ir jautrumą.

Galite išbandyti švelnias ir veido odą raminančias prausimosi putas, kurių sudėtyje būtų hialurono rūgšties, kofeino, alantoino, natrio PCA, kurio pagalba galėsite ne tik daug efektyviau nuo odos pašalinti susikaupusius nešvarumus, negyvas odos ląsteles ir riebalų perteklių, tačiau taip pat sumažinsite odos raukšles, paskatinsite kolageno gamybą, apsaugosite odą nuo vandens praradimo ir išsaugosite skaisčią veido odą. Be to, nepamirškite, kad veidą valyti turėtumėte lengvais ir švelniais sukamaisiais judesiais, nes priešingu atveju agresyvesnis šveitimas galėtų tik sudirginti odą ir paspartinti senėjimo procesus.

Reguliariai šveiskite odą

Turbūt seniai žinote, kad mūsų oda kas 28 dienas sukuria naują sluoksnį, pašalindama negyvas odos ląsteles. Tačiau bėgant laikui tokie natūralūs odos atsinaujinimo procesai sulėtėja, todėl oda gali atrodyti papilkėjusi, atsirasti dėmelių ir kitų neigiamų odos pakitimų. Tam, kad galėtumėte pašalinti negyvas odos ląsteles, odą turėtumėte šveisti reguliariai – vidutiniškai kartą per savaitę. Tačiau įsitikinkite, kad naudojate švelnų ir jūsų odos nedirginantį natūralų odos šveitiklį.

Pasitelkite retinolį arba bakučiolį

Bėgant metams jūsų oda gali pradėti prarasti kolageną, dėl ko odoje gali atsirasti raukšlių, nelygumų ir ji gali atrodyti suglebusi. Siekiant su tuo efektyviai kovoti jau nuo seno viena iš svarbių odos priežiūros priemonių sudedamųjų dalių yra tapęs retinolis, kuris padeda kovoti su odos senėjimu ir geba ją veiksmingai atjauninti.

Tačiau nors retinolis yra labai efektyvus ir naudingas, jis pasižymi ir dažniau pasitaikančiu pašaliniu poveikiu, o jei retinolis naudojamas reguliariai, ilgainiui oda prie jo pripranta, todėl tenka padidinti naudojamo retinolio kiekį. Norint sumažinti odos dirginimo ir kitų galimų pašalinių poveikių riziką, galima naudoti ir natūralų retinolio pakaitalą, kuris yra bakučiolis.

Bakučiolis gerina odos tekstūrą ir tonusą, padeda odą apsaugoti nuo raukšlių formavimosi, padidina elastingumą, tvirtumą ir veiksmingai lėtina odos senėjimo procesus. O kadangi jis nesukelia tokių šalutinių poveikių, kaip retinolis ar kiti retinoidai, jis gali tapti veiksminga ir saugia priemone kovoje su odos senėjimu. Todėl galite pabandyti į savo odos priežiūrą įtraukti odos priežiūros priemones, kurių sudėtyje būtų bakučiolio, pvz., odos senėjimą stabdantį vitamino A aliejų su bakučioliu ir vitaminu C bei E ar drėkinamąjį keramidų paakių kremą su bakučioliu ir hialurono rūgštimi.

Naudokite drėkinamąją kremą

Odos drėkinimas yra labai svarbus bet kuriame gyvenimo etape, t.y. nepaisant to, koks bebūtų jūsų amžius. Tačiau su amžiumi riebalų liaukos gali tapti mažiau aktyvios, todėl tinkamas odos drėkinimas tampa dar svarbesnis, nes padeda sumažinti odos raukšles ir atstato jos optimalią drėgmę.

Vertėtų rinktis veido odos drėkinamąjį kremą, kuris veiksmingai atstatytų drėgmės balansą, taip pat intensyviai drėkintų giliuosius odos sluoksnius, sustiprintų apsauginį barjerą, atkurtų odos struktūrą, padidintų elastingumą, suminkštintų odą ir apsaugotų nuo žalingo aplinkos poveikio. Tam gali puikiai tikti drėkinantis keramidų veido kremas su hialurono rūgštimi ir skvalenu ar veido odą stangrinantis peptidų kremas su amino rūgštimis ir vitaminu E bei F.

Nepamirškite apsauginio kremo nuo saulės

Nepaisant to, kokias efektyvias odos priežiūros priemones jūs pasitelksite, be apsauginio kremo nuo saulės, kurio SPF būtų ne mažesnis kaip 30, negalėsite pasiekti norimų rezultatų. Veiksminga odos apsauga nuo kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių yra tiesiog būtina. Tai yra puikus būdas išsaugoti sveiką odą ir išvengti senatvinių dėmesių bei odos spalvos pakitimų.

Naudinga rinktis plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės, kuris apsaugotų tiek nuo UVA, tiek ir nuo UVB spindulių. Taip pat kremas nuo saulės turėtų būti naudojamas ne tik saulėtomis, tačiau ir apniukusiomis dienomis, o tai reiškia, kad jo naudojimo būtinybė nepriklauso nuo oro sąlygų ir metų laiko – jį reikia naudoti tiek vasarą, tiek ir žiemą.

Atsižvelkite į tai, ką valgote

Nors kasdien naudojamos odos priežiūros priemonės yra labai svarbios, ne ką mažiau svarbu atsižvelgti ir į tai, ką jūs kasdien valgote. Tai, kas vyksta mūsų kūno išorėje, labai tiesiogiai priklauso nuo to, kas dedasi mūsų organizmo viduje. Stenkitės vengti maisto, kuriame yra daug cukraus ir blogųjų angliavandenių. Rinkitės daugiau baltymų, įskaitant ir žuvį, liesą mėsą, ankštines daržoves bei kitus maisto produktus, kurie paskatintų kolageno gamybą.

Be to, nepamirškite ir maisto produktų, kuriuose yra gausu vitamino C, padedančio išsaugoti jaunatvišką odą. Daržovės ir vaisiai taip pat turėtų tapti neatsiejama jūsų mitybos dalimi. Ir, žinoma, stenkitės vengti to, kas galėtų dehidratuoti jūsų organizmą, pvz., alkoholinių gėrimų, kartu vartodami pakankamai vandens (2-3 l per dieną, priklausomai nuo jūsų fizinio aktyvumo lygio ir kitų individualių veiksnių).

Parašykite komentarą