Bankai ir Draudimas

Paskolų verslui sektoriuje – naujas prekių ženklas „Altfino“

Alternatyvaus finansavimo bendrovė „BnP Finance“, teikianti paskolas verslui, investuoja į naują prekių ženklą „Altfino“. Tokį sprendimą lėmė augantis smulkaus verslo poreikis skolintis ir didėjantis susidomėjimas alternatyviomis finansavimo galimybėmis.

Teikti paskolas verslui „BnP Finance“ pradėjo 2015 m. birželį su prekių ženklu „BP Verslui“. Per 8 mėnesius Lietuvos smulkiajam verslui bendrovė suteikė paskolų už beveik 700 tūkst. Eur. Tai buvo viena pirmųjų Lietuvos kreditų rinkoje veikusių bendrovių, siūlanti tokias finansavimo paslaugas.

„Pradėję skolinti verslui, stengėmės įsiklausyti į kiekvieno kliento poreikius ir tobulinti aptarnavimo procesus. Šiandien, siekdami labiau pabrėžti kitokį skolinimosi būdą ir alternatyvų požiūrį į smulkųjį šalies verslą, prekių ženklą „BP Verslui“ keičiame į „Altfino“, – pokyčius pristato „BnP Finance“ direktorė Aiva Remeikienė.

Bendrovės vadovė pastebi, jog besikreipiančiųjų skolintis tendencijos, kaip ir praėjusiais metais, išlieka tos pačios – įmonės dažniausiai skolinasi siekdamos plėsti savo veiklą ir padengti nedideles išlaidas, pavyzdžiui, transporto, darbo įrangos ar priemonių įsigijimui. Prašydamos paskolos, į bendrovę kreipiasi transporto, maitinimo, nekilnojamojo turto paslaugas teikiančios, statyba ir prekyba užsiimančios smulkiosios įmonės.

„Remiantis klientų apklausos duomenimis, net 9 iš 10 mūsų klientų nurodo, kad prireikus finansavimo dar kartą kreiptųsi į mus. Smulkusis šalies verslas aktyviai domisi alternatyviomis galimybėmis pasiskolinti apyvartinėms lėšoms ir plėsti savo veiklą. Vakarų Europoje tokios trumpalaikės paskolos jau yra įprasta praktika“, – teigia Aiva Remeikienė.

„BnP Finance“ paskolas smulkiajam verslui gali suteikti per 1 darbo dieną – duomenų bazėse įvertinamas įmonės mokumas, patikrinama, ar nėra pradelstų įsipareigojimų. Tačiau bendrovės atstovai pastebi, kad pasiimti paskolą vidutiniškai trunka 3 dienas, nes įmonės teikia reikalingus dokumentus, įmonių vadovai susipažįsta su sutartimis, konsultuojasi su buhalteriais ir teisininkais. Įmonė, norinti gauti paskolą, veiklą turi vykdyti ne trumpiau nei 4 mėnesius, finansavimo suteikimui nereikalingas turto ar banko sąskaitoje esančių lėšų įkeitimas.

Nuo 2009 m. veikianti akcinė bendrovė „BnP Finance“ teikia įvairias finansavimo paslaugas skirtingiems sektoriams, 2015 m. bendrovės portfelis siekė 11,11 mln. Eur. „BnP Finance“ veiklą prižiūri Lietuvos bankas, bendrovės obligacijomis prekiaujama alternatyviojoje „First North“ rinkoje, kurią valdo „Nasdaq“.

Parašykite komentarą