Bankai ir Draudimas

„EMBank“ plečia paslaugų spektrą: smulkiam ir vidutiniam verslui teiks lizingo paslaugas

„European Merchant bank“ („EMBank“) didina apsukas ir verslo klientams Lietuvoje teiks lizingo paslaugas. Smulkiam ir vidutiniam verslui (SVV) itin aktuali paslauga leis greičiau, pigiau ir patogiau įsigyti ar atsinaujinti transportą, įrangą ir kitą turtą.

„Smulkios ir vidutinės įmonės mumis pasitiki ir vertina mūsų finansinių sprendimų lankstumą, kuris yra ypač svarbus šiuo sudėtingu, nenuspėjamu laikotarpiu. Atsižvelgdami į klientų poreikius ir pageidavimus, nuolat plečiame savo bankinių paslaugų spektrą. Dabar, dėlionę papildę šia svarbia detale, esame dar arčiau savo klientų“, – sako Justinas Dedela, „EMBank“ valdybos narys bei pardavimų vadovas.

Aktualu planuojantiems atsinaujinti transportą

Pasak „EMBank“ atstovo, lizingo paslauga yra aktuali įvairiuose sektoriuose veikiančioms SVV įmonėms, nuo apdirbamosios gamybos, žemės ūkio, didmeninės ir mažmeninės prekybos, iki transporto, logistikos, nekilnojamojo turto, statybų ar kitų.

Didžiausios perspektyvos įžvelgiamos verslo lengvųjų automobilių bei komercinio transporto parko atnaujinimo srityje. Lietuvos lengvųjų automobilių parkas yra vienas seniausių Europoje, todėl atsinaujinimo galimybė aktuali didelei daliai verslų.

„Vidutinis Lietuvos keliais riedančių automobilių amžius siekia beveik 16 metų. Komercinis transportas keleriais metais jaunesnis, tačiau akivaizdu, kad ir verslui atsinaujinimo galimybė yra aktuali. Nauji automobiliai pranašesni visais aspektais: kuro suvartojimo, saugumo, taršos, pagaliau patogumo. Vis dėlto, SVV įmonėms dažnai yra sudėtinga įsigyti naują ar bent apynaujį automobilį dėl nelanksčių lizingo sąlygų“, – pastebi J. Dedela.

„EMBank“ finansinio lizingo paslaugos yra lanksčiai pritaikomos prie klientų poreikių ir finansinių galimybių. Be kita ko, sudaroma galimybė rinktis, skolintis su likutine verte ar be jos.

Žaliosios energetikos potencialas – didžiulis

Lizingu gali būti perkamos ne tik transporto priemonės, žemės ūkio technika, bet ir įvairi kita įranga, verslui reikalingas turtas. Kaip didelį potencialą turinčią sritį „EMBank“ pardavimų vadovas išskiria sprendimus, susijusius su atsinaujinančia energetika – saulės ir vėjo jėgaines, išmaniąsias baterijas bei kitus įrenginius.

Investuoti į tvarias technologijas verslą skatina ne tik ES Žaliasis kursas, keliantis ambicingus tikslus iki 2030 m. šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą ES sumažinti bent 55 proc., o iki 2050-ųjų pasiekti, kad ES taptų klimatui neutrali, bet ir pastarųjų metų realijos.

„Europą užklupusi energetikos krizė ypač stipriai palietė Lietuvą ir būtent SVV įmones, dalis verslų dėl keleriopai išaugusių energetinių išteklių kainų buvo priversti stabdyti veiklą. Atsinaujinanti energetika yra vienas iš sprendimų, galinčių padėti suvaldyti išaugusius kaštus. Svarbus privalumas yra greitas atsiperkamumas, dažnu atveju atvejais siekiantis vos 5–10 metų“, – atkreipia dėmesį J. Dedela.

Investuoti į robotizaciją trukdo kapitalo trūkumas

Prie greitai atsiperkančios įrangos galima priskirti ir robotus, automatizavimo sprendimus, kurie ne tik efektyvina veiklą, bet ir padeda gerinti kokybę, mažinti sąnaudas, didinti darbuotojų saugą.

Robotizacijos potencialas Lietuvoje taip pat neišnaudotas: Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu pramoninius ir paslaugų robotus savo veikloje naudoja mažiau nei 4 proc. Lietuvos įmonių. Palyginimui, ES robotizacijos vidurkis 2020 metais siekė 7 procentus.

„Kapitalo trūkumas yra vienas iš svarbiausių stabdžių, trukdančių SVV įmonėms įsigyti įrangą ar techniką, kuri padėtų dirbti greičiau, efektyviau ir kokybiškiau. Vienas iš pagrindinių „EMBank“ tikslų yra užtikrinti greitą prieigą prie kapitalo ir padėti įmonėms modernizuotis, naujoji lizingo paslauga būtent tai ir atliepia“, – sako J. Dedela.

Lietuvoje nuo 2019 m. veikiantis „EMBank“ yra „Sepa“, „Swift“ ir „Target2“ narys. Bankas teikia SVV įmonėms įvairias tradicines bankininkystės paslaugas. „EMBank“ finansavimo portfelyje dominuoja nekilnojamojo turto, transporto ir saugojimo, apdirbamosios gamybos, kredito įstaigų, žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės, didmeninės ir mažmeninės prekybos sektoriai.

Parašykite komentarą