Verslas

Paskelbti „Rimi Baltic Sustainability Awards“ finalininkai: Lietuvos įmonės išsiskyrė „Poveikio aplinkai“ kategorijoje

Peržiūrėjusi daugiau nei 320 pateiktų paraiškų, tarptautinių ekspertų komisija atrinko pirmųjų Baltijos šalių mastu rengiamų tvarumo ir inovacijų apdovanojimų „Rimi Baltic Sustainability Awards“ finalininkus. Kiekvienoje kategorijoje atrinkti trys finalininkai, kurių pasiekimai skatinant tvarią veiklą bus pristatyti apdovanojimų ceremonijos metu gruodžio 9 d. Renginys vyks nuotoliniu būdu, tad žiūrovai, norintys stebėti ceremoniją, kviečiami registruotis interneto svetainėje www.balticsustainabilityawards.eu.

Paskelbus apie tvarumo ir inovacijų srities apdovanojimus „Rimi Baltic Sustainability Awards“, iš trijų Baltijos šalių buvo gautos 323 paraiškos. Jas vertino ir finalininkus atrinko ekspertų komisija, kurią sudaro tvarumo ir inovacijų ekspertai iš 12 pasaulio šalių, tokių kaip Jungtinės Amerikos Valstijos, Vokietija, Jungtinė Karalystė, Suomija, Švedija, Baltijos šalys ir kt. Paraiškos vertintos remiantis vienos iš Europoje pirmaujančių žaliųjų technologijų bendrovių „Plan A“ sukurta metodika.

„Džiugu, kad jau pirmaisiais apdovanojimų metais sulaukėme daugiau nei 320 paraiškų iš aktyvių žmonių ir profesionalų, mažų ir didelių įmonių, žinomų prekinių ženklų visose trijose Baltijos šalyse. Tai rodo, kad bet kuris sektorius į inovacijas investuoja išties daug dėmesio, skiria tam išteklių ir entuziazmo. Atrinkti finalininkai rodo, kaip tvarumo inovacijos susieja ne tik IT, bet ir energetikos, transporto, prekių, finansų ir kt. pramonės šakas. Dar kartą įsitikinome, kokie įvairūs kiekvienoje iš jų pritaikomi tvarūs sprendimai. Kiekvieno asmeninis indėlis į tvarumą yra labai svarbus, todėl norime apie tai pasakyti plačiajai visuomenei, nominuodami finalininkus kategorijoje „Pokyčių kūrėjas“, – sako „Rimi Baltic“ Socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovas Liudvikas Aleliūnas.

„Poveikio aplinkai“ kategorijoje, kurioje numatyta apdovanoti už verslo procesų, produktų arba paslaugų patobulinimus, mažinančius neigiamą poveikį aplinkai ir palaikančius tvarumą, yra trys subkategorijos, pagal kurias atrinkti skelbiami finalininkai:

• Didelės ir vidutinės įmonės

1. „Enefit“ (Baltijos šalys) – Vietoje gaminama energija iš atsinaujinančių šaltinių tik namų ūkiams ir įmonėms
2. „Trafi“ (Lietuva) – Jungtinio mobilumo sprendimai žmonėms, miestams ir įmonėms
3. „Vėjo projektai“ (Lietuva) – Elektriniai miesto autobusai DANCER & DANCER Mobility, paslaugų paketas transporto operatoriams

• Mažos įmonės

1. „Commune DIY“ (Lietuva) – tvarūs produktai ir medžiagos, pagaminti iš 100% perdirbtų kietmedžio riedlenčių
2. „PLŪKT“ (Latvija) – Žolelių arbatos biologiškai skaidžiuose augalinės kilmės arbatos maišeliuose ir juodoji arbata iš laukinės ugniažolės žolės
3. Aplinkosaugos sprendimų institutas (Latvija) – sprendimas, kuris stebi ryžių laukus Vietname, naudodamas palydovinius duomenis metano emisijai sumažinti

• NVO ir viešasis sektorius

1. „Rockit Impact Accelerator“ (Lietuva) – Verslo akseleratoriaus programa, orientuota į tvarių verslo sprendimų augimą
2. Viimsi savivaldybė (Estija) – Tvarios miesto drenažo sistemos, valdančios lietaus nuotėkį
3. Vilniaus miesto savivaldybė (Lietuva) – Atvira platforma, skatinanti tvarios energetikos idėjos įgyvendinimą Vilniuje

„Žaliosios inovacijos“ kategorijoje po tris finalininkus atrinkta dvejose subkategorijose – įmonių ir startuolių:

• Įmonės

1. „AUGA group“ (Lietuva) – pirmasis pasaulyje hibridinis biometano traktorius, skirtas profesionaliam naudojimui ūkiuose;
2. „AUS DESIGN“ (Estija) – Pramoninis perdirbimas ir drabužių gamyba iš likučių;
3. „Rokiškio sūris“ (Lietuva) – Atsinaujinanti energija, pagaminta šilumos siurbliais naudojant šilumą iš atliekų;

• Startuoliai

1. „Gelatex“ (Estija) – technologija, skirta gaminti nanopluošto pastolius kultivuotai mėsai;
2. „Grünfin“ (Estija) – tvari investavimo platforma;
3. „TerraWaste“ (Latvija) – neperdirbamų atliekų perdirbimo technologija (HTLooP);

Paskutinėje kategorijoje „Pokyčių kūrėjas“ bus apdovanoti tvarumo srities lyderiai, kiekvienoje Baltijos šalyje paskelbti trys finalininkai. Finalininkai Lietuvoje – tvaraus verslumo ambasadorė Julija Maslinskaitė, Lietuvos aplinkos apsaugos koalicijos užtvankų šalinimo advokatė ir aplinkosaugos ekspertė Karolina Gurjazkaitė bei „WePower Network“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Nikolajus Martyniukas.

Finalininkai Latvijoje – klimato neutralumo ambasadorė ir Rygos technikos universiteto profesorė Dagnija Blumberga, tvarumo patarėja ir „Your Impact House“ kūrėja Kristīne Nagle bei aplinkosaugos aktyvistė, Rygos miesto tarybos narė Mairita Lūse.

Finalininkai Estijoje – pakartotinio panaudojimo centro generalinė direktorė Diana Paakspuu, vienas iš „UP Catalyst“ įkūrėjų ir generalinis direktorius Gary Urb bei „Beamline Accelerator“ įkūrėjas, „ClimateLaunchpad“ treneris ir Ida-Viru apskrities žaliosios strategijos plano vadovas Kadri Piho.

Visų kategorijų nugalėtojai bus paskelbti gruodžio 9 d. „Rimi Baltic Sustainability Awards“ ceremonijoje. Joje taip pat bus pristatyti visų finalininkų pasiekimai. Apdovanojimo ceremonija vyks nuotoliniu būdu, tad norintys stebėti ceremoniją kviečiami registruotis interneto svetainėje www.balticsustainabilityawards.eu.
Konkursą organizuoja inovacijų valdymo bendrovė „Helve“ kartu su pagrindiniu partneriu „Rimi Baltic“. Renginį taip pat remia elektroninių sprendimų bendrovė „Dokobit“, „PwC“ ir bankas „Citadele“. Renginio informacinis rėmėjas – portalas „Delfi“ ir lauko reklamos bendrovė „Clear Channel“.

Parašykite komentarą