Kelionės

Pasibaigęs slidinėjimo užsienyje sezonas: paskui augančią paklausą turės augti ir pasiūla

Savaitgalį iš Italijos kalnų kurortų parskrido paskutiniai šio žiemos sezono slidininkai. Nuo sausio pradžios iki kovo vidurio į aštuonis Italijos žiemos kurortus kilę „Novaturo“ lėktuvai buvo pilnutėliai. Kelionių organizatoriaus teigimu, tai aiškus signalas kitam sezonui – slidinėjimo užsienyje paklausa Lietuvoje auga jau kelintus metus iš eilės, todėl turės būti didinama ir pasiūla.

„Didelė dalis slidinėjimo kelionių buvo užsakyta dar gerokai prieš žiemos sezono startą – dar praėjusių metų vasarą. Vėluojanti žiema taip pat prisidėjo prie sėkmingų rezultatų ir sukėlė antrąją pirkimų bangą lapkričio pabaigoje – gruodžio mėnesiais, kada nenorintys rizikuoti ir ilgiau laukti žiemos Lietuvoje, pasirūpino slidinėjimo atostogomis užsienyje“, – teigia „Novaturo“ generalinis direktorius Linas Aldonis.

„Novaturo“ vadovo teigimu, Alpių gerbėjai dažniausiai rinkosi iš dviejų populiaresnių alternatyvų – skrydžių su kelionių organizatoriumi arba kelionės nuosavu automobiliu. „Pastariesiems turistams „Novaturas“ siūlė tik apgyvendinimo paslaugas. Tačiau pasirenkę trumpesnes atostogas, t.y. savaitės trukmės, dažnai net nesvarsto galimybės į Alpes vykti automobiliu, nes tam reikėtų paaukoti trečdalį ar net pusę atostogų laiko. Todėl čia įvertinamas užsakomųjų skrydžių patogumas“, – sako L. Aldonis.

Kelionių organizatorius „Novaturas“ žiemos malonumų gerbėjams šiemet siūlė 8 Italijos kalnų kurortus. Populiariausias iš jų buvo Livinjas, mėgstamas dėl galimybių slidinėjimą suderinti su kitomis pramogomis. O Val di Fasa ir Val di Fiemė regionai buvo populiarūs dėl slidinėjimo trasų įvairovės.

Pasak L. Aldonio, slidinėjimas užsienyje kasmet vis dar auganti sritis – ši rinka savo potencialo Lietuvoje dar nėra visiškai išnaudojusi, todėl „Novaturas“ kasmet siekia didinti pasiūlą. „Slidinėjimą užsienyje besirenkantys turistai pirmiausiai vertina patogumą – užsisako visą kelionės paketą, nuo skrydžio ir pervežimo iki apgyvendinimo. Ne ką mažiau svarbus ir skrydžių laikas – į kalnų kurortus skraidinome šeštadieniais, priderinę šį laiką prie slidininkų poreikio. Be to, galimybė vežtis nuosavą nestandartinio dydžio bagažą vykstant į kalnus ir gabenantis sporto inventorių irgi labai svarbi“, – pastebi „Novaturo“ vadovas.

Didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse „Novaturas“ žiemos sezono metu siūlė slidinėjimo keliones į Italiją bei tęsia poilsio keliones į Egiptą bei Tenerifės salą.

Būsimam vasaros kelionių sezonui „Novaturas“ siūlo 15 poilsio kelionių krypčių: Turkija, Bulgarija, Kreta, Rodo ir Koso salos bei Chalkidikės pusiasalis Graikijoje, Kroatija, Maljorka, Andalūzijos regionas Ispanijoje, Kipras, Sicilija, Portugalija, Egiptas ir kt. – tai daugiau nei iki šiol plačiausią pasirinkimą turėjusio 2007-ųjų vasaros sezono metu.

Planuojama, kad šiemet vasaros kelionių sezono metu su „Novaturu“ ilsėsis per 100 tūkst. poilsiautojų iš Baltijos šalių.

Parašykite komentarą