Laisvalaikis

Pasaulio Lietuvių Jaunimo Susitikime – Karaliaus Mindaugo atvaizdas iš 300 kg vaisių

Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga, liepos 6-ąją, lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ kartu su menininke Jolita Vaitkute pristato instaliaciją iš vaisių „Karaliaus Vasara“. Šiandien minėta kompozicija bus demonstruojama vyksiančiame Pasaulio Lietuvių Jaunimo Susitikime. Pamatykite ją pirmieji. 

„Kurdama Karaliaus Mindaugo atvaizdo eskizą, konsultavausi su istorikais. Jų žiniomis, tikslių duomenų, kaip anuomet atrodė valstybės lyderis, nėra išlikę. Spėjama, kad Karalius turėjo ilgesnius plaukus, ryškius, ryžtingais apibūdinamus veido bruožus. Diskusijas kelia ir klausimas, ar Karalius buvo barzdotas. Tradiciškai Mindaugas vaizduojamas su karaliaus regalijomis – karūna, skeptru, vilkintis arnotą. Tad aš nusprendžiau tradicijos laikytis, bet į ją pasižiūrėti naujai, pasiūlydama originalią interpretaciją iš vaisių“, – sako menininkė Jolita Vaitkutė. 

Instaliaciją autorė kūrė dvi paras. Jai prireikė daugiau 300 kg šviežių ir džiovintų vaisių, riešutų. Kompozicija sukurta panaudojant perspektyvinę techniką, kuomet vaizdą sudarantys objektai, šiuo atveju vaisiai, vientisą paveikslą sudaro tik stebint kompoziciją iš vieno, konkretaus taško. 

„Lietuviškumas – neatskiriama mūsų tapatybės dalis, kurią puoselėjame ne tik gausiu lietuviškų prekių asortimentu parduotuvėse, bet ir kitais prasmingais darbais. Instaliacija „Karaliaus vasara“ – mūsų būdas pasveikinti tautiečius Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga ir pradžiuginti iš viso pasaulio į vieną susitikimą sugužėjusius lietuvius“, – teigia Kristina Meidė, „Maximos“ generalinė direktorė.

Gyvai pasigrožėti kompozicija PLJS dalyviai kviečiami šiandien, nuo 13 iki 21 val. O iš karto po to, kai 21 val., viso pasaulio lietuviai sugiedos Tautišką giesmę, susitikimo svečiai taip pat bus kviečiami pasivaišinti instaliacijai panaudotais vaisiais.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 245 „Maximos“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Lilija Eizintienė, Fabula Hill+Knowlton Strategies

Parašykite komentarą