IT naujienos

„Pasauliniai „Sony“ fotografijos apdovanojimai“ kviečia teikti darbus 2017 m. konkursui

Didžiausias pasaulyje fotografijos konkursas – „Pasauliniai „Sony“ fotografijos apdovanojimai“ – šiandien pradeda konkursinių darbų priėmimą į jau dešimtą kartą skelbiamą konkursą.

„Pasauliniai „Sony“ fotografijos apdovanojimai“ pritraukia ne tik kylančius talentus, bet ir gerai žinomus menininkus. Kasmet vykstantis renginys pasaulio bendruomenei pristato geriausias nuotraukas iš viso pasaulio, kurios buvo padarytos per paskutiniuosius 12 mėnesių. 2017 m. konkurso kategorijose atsirado naujų tematinių sričių, kurios leis fotografams dar labiau išlaisvinti savo kūrybiškumą. Konkurse gali dalyvauti tiek profesionalai, tiek fotografijos meno entuziastai, o jo apdovanojimai turi svarų balsą fotografijos pasaulyje ir gali suvaidinti lemtingą vaidmenį konkurso atskirų kategorijų nugalėtojų bei į finalą patekusių fotografų karjeroje.

Fotografai kviečiami varžytis keturiose konkursinėse kategorijose: profesionalų, atviroje, jaunimo ir studentų. Be minėtų keturių konkursinių kategorijų, bus išrinktas ir geriausias Lietuvos fotografas, kuriam atiteks nacionalinis Lietuvos apdovanojimas. Darbai, kurie varžysis dėl Lietuvos nacionalinio apdovanojimo, bus atrinkti iš Lietuvos fotografų nuotraukų, pateiktų atviroje konkursinėje kategorijoje. Šio prizo laimėtojais yra tape jauni ir perspektyvūs fotografai – Berta Tilmantaitė, Darius Jakubauskas. 2015 m. konkurso komisija Lietuvos fotografei Dovilei Dagienei skyrė antrąją vietą profesionalų kategorijoje „Gyvenimo būdo” tematinėje srityje. Į konkurso finalą yra patekęs Lietuvoje ir pasaulyje žinomas fotografas Karolis Janulis bei muzikantas ir visuomenės veikėjas Andrius Mamontovas. Dalyvavimas „Pasauliniuose „Sony“ fotografijos apdovanojimuose“ yra nemokamas, o nuotraukas konkursui galima pateikti Pasaulinės fotografijos organizacijos interneto svetainėje www.worgpohoto.org.

Profesionalios fotografijos kategorijoje dalyviai bus vertinami pagal pateiktų darbų seriją. Šioje kategorijoje temos skirstomos į meninės tematikos fotografijas – „Architektūra“, „Konceptuali fotografija“, „Žemiškas gyvenimas“, „Portretas“, „Natiurmortas“, ir į dokumentines fotografijas – „Dabartiniai įvykiai ir naujienos“, „Šiuolaikinės problemos“, „Kasdienybė“ „Sportas“. Atviroje kategorijoje vertinamos pavienės nuotraukos, priskirtos vienai iš temų, apimančių architektūrą, kultūrą, patobulintas nuotraukas, judėjimą, gamtą, laukinę florą ir fauną, portretus, natiurmortus, gatvės nuotraukas, keliones. Jaunimo kategorija skirtas 12–19 metų amžiaus fotografams, kurioje vertinamos pavienės nuotraukos, remiantis jos estetiniu grožiu. Studentų fotografijos konkursinė kategorija skirta fotografijos studentams, kurių pavieniai darbai „prisiminimų“ tema vertinami pavienė temos nuotrauka. Daugiau apie 2017 m konkursines kategorijas galite sužinoti apsilankę oficialioje Pasaulinės fotografijos organizacijos svetainėje: https://www.worldphoto.org/sony-world-photography-awards.

„Pasaulinių „Sony“ fotografijos apdovanojimų“ konkurso nauda jį laimėjusiems fotografams – didžiulė. Be pasaulinės žiniasklaidos dėmesio ir didesnio pripažinimo, profesionalios fotografijos kategorijos ir atviros kategorijos nugalėtojai yra apdovanojami piniginiais prizais, atskirų kategorijų nugalėtojai – naujausia „Sony“ skaitmenine fotografavimo įranga. Nugalėtojų ir finalininkų nuotraukos yra eksponuojamos „Pasaulinių „Sony“ fotografijos apdovanojimų“ parodoje Londone bei yra įtraukiami į specialiai šiam įvykiui leidžiamą knygą.

„Mes nepaprastai didžiuojamės, kad minime jau 10-asias konkurso metines. Nuo pirmojo konkurso 2007 m. „Pasauliniai „Sony” fotografijos apdovanojimai“ nuosekliai augo tiek dalyvių skaičiumi, tiek teikiamų darbų profesionalumu. Man be galo džiugu, kad kylantiems įvairiausių pasaulio šalių fotografams apdovanojimai tapo jų tolesnės karjeros pagrindu, o pripažinti fotografijos meistrai čia gali plėtoti savo tinklą ir atrasti naujus veiklos barus,“ – komentuodamas konkursą teigė Pasaulinės fotografijos organizacijos vadovas Scott Gray.

Svarbiausios datos:

-Iki 2016 m. gruodžio 5 d. galima pateikti darbus studentų konkursinei kategorijai.
-Iki 2017 m. sausio 5 d. galima pateikti darbus jaunimo ir atvirai konkursinėse kategorijose.
-Iki 2017 m. sausio 12 d. galima pateikti darbus profesionalų konkursinėje kategorijoje.
-2017 m. vasario 28 d. – skelbiamas visų kategorijų atrinktų finalininkų sąrašas.
-2017 m. kovo 28 d. – skelbiami jaunimo ir atviros konkursinės kategorijos bei nacionalinio Lietuvos prizo laimėtojai.
-2017 m. balandžio 20 d. – oficialios ceremonijos Londone metu bus paskelbtas metų fotografo titulo laimėtojas bei profesionalų kategorijos atskirų temų laimėtojai. Taip pat bus paskelbti metų fotografo titulą atviros, jaunimo bei studentų konkursinėse kategorijose pelnę fotografai.
-2017 m. balandžio 21 d. – gegužės 7 d. – Somerset parodų centre Londone vyks „Pasaulinių „Sony” fotografijos apdovanojimų” geriausių darbų paroda.

Daugiau informacijos:

Ilze Karahona
„Sony Baltic“ marketingo koordinatorė
El. paštas: Ilze.Karahona@eu.sony.com          
Telefonas: +371 670 46030

Milda Kaklauskaitė
„Komunikacija ir konsultantai“ jaunesnioji projektų vadovė
El. paštas: Milda@koko.lt   
Telefonas: +370 621 35016

Apie Pasaulio fotografijos organizaciją (angl. WPO)
WPO skatina profesionaliąją, mėgėjų ir studentų fotografiją užtikrindama globalią platformą fotografijos sektoriui bendrauti, bendradarbiauti ir atskleisti naujausias žiniasklaidos, meno ir komercinės fotografijos tendencijas. Per įvairias iniciatyvas ir programas visame pasaulyje organizacija įtraukia kiekvieną fotografą į komercines, kultūrines ir edukacines veiklas įvairiuose rinkos sektoriuose, taip pat suteikia galimybę kultūrinėje veikloje dalyvauti ir visuomenei. Šiuo metu WPO programų spektras apima tokias programas kaip „World Photography Student Focus Competition“ ir “Youth on Assignment”. Neseniai WPO pradėjo naują iniciatyvą „Photo Shanghai”, kuri yra pirmoji tarptautinė meno mugė Azijos ir Ramiojo vandenyno regione orientuota į fotografiją ir žurnalą „The Magazine”, kuriame šia tema kiekvieną mėnesį yra diskutuojama ir polemizuojama, taip pat atliekamos teminės analizės. WPO aktyviai veikia įvairiose socialinėse platformose, kaip Twitter, Facebook ir Instagram. Su savo auditorija ryšį palaiko reguliariuose pasisakymuose ir diskusijose PhotoTALK platformoje. Daugiau informacijos apie organizaciją puslapyje www.worldphoto.org.

Apie Sony korporaciją
„Sony“ yra viena pirmaujančių vartotojų prekės ženklų pasaulyje ir, siūlydama mėgautis integruota pramogine patirtimi per savo elektronikos prietaisus, mobiliojo ryšio įrenginius, muzikos ir vaizdo turinį, žaidimus bei „Sony Entertainment Network“, bendrovė užima išskirtinę poziciją rinkoje. „Sony“ yra vertinama dėl tiek paprastiems vartotojams, tiek profesionalams skirtų audio ir video produktų, tokių kaip „BRAVIA“ didelės raiškos HD televizoriai, „Cyber-shot“ skaitmeniniai fotoaparatai, „Handycam“ filmavimo kameros, „α“ (alfa) skaitmeniniai SLR fotoaparatai, „Xperia Tablet“ planšetiniai kompiuteriai ir „Walkman“ MP3 grotuvai, taip pat trimačio vaizdo didelės raiškos profesionali TV transliacijų įranga. Daugiau informacijos apie „Sony Europe“ galima rasti paslapiuose www.sony-europe.com ir www.sony.lt. Daugiau informacijos apie „Sony“ korporaciją galima rasti puslapyje www.sony.net.

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą