Verslas

Pasaulinės anglies dioksido surinkimo technologijų lyderės „Svante“ ir „Climeworks“ susitarė bendradarbiauti, kad galėtų pasiūlyti novatoriškus sprendimus, leisiančius sukurti pasaulį be anglies dioksido emisijų

Pasaulinės anglies dioksido surinkimo technologijų lyderės „Svante Inc.“ (buvusi „Inventys Inc.“) ir „Climeworks AG“ pranešė sudariusios susitarimą bendradarbiauti kuriant anglies dioksido surinkimo technologinius sprendimus, kurie leistų bendrovių klientams ateityje nebeišmesti teršalų. Abi bendrovės siekia bendro tikslo – pasirūpinti, kad klimatui reikšmingi anglies dioksido kiekiai nebepatektų į atmosferą arba kad būtų pašalinti iš atmosferos.

Šiam pranešimui spaudai skirtą laikmeną galite peržiūrėti čia: https://www.businesswire.com/news/home/20200127005396/en/

„Svante“ siūlo pramonės įmonėms, negalinčioms išvengti teršalų išmetimo, pavyzdžiui, betono ir plieno gamybos įmonėms, komerciškai perspektyvų didelių anglies dioksido kiekių surinkimo iš esamos infrastruktūros sprendimą, kuris leistų sutaupyti pusę tradiciniams sprendimams skiriamų lėšų. Savo ruožtu „Climeworks“ siūlo pirmuosius pasaulyje komercinius tiesioginius oro surinkimo (DAC) sprendimus, kuriais siekiama pašalinti anglies dioksidą iš atmosferos. DAC sprendimai, leidžiantys rinkti anglies dioksidą iš oro, gali atverti duris į palankią klimato ateitį. Bendradarbiaudamos abi bendrovės sieks paspartinti minėtų technologijų plėtrą ir pritaikymą įvairiose pramonės šakose ir programose.

Pasiektas jungtinės veiklos susitarimas suteiks galimybę greičiau plėtoti „Svante“ ir „Climeworks“ anglies dioksido surinkimo technologijų sprendimus ir greičiau pasiekti nulines anglies dioksido emisijas. Revoliucinių „Climeworks“ DAC sprendimų sujungimas su „Svante“ išmetamųjų teršalų surinkimo technologijomis leis toliau plėtoti klimatą tausojančius sprendimus, kurie bus naudojami anglies dioksido šalinimui bei pramonės įmonių, negalinčių išvengti teršalų išmetimo, veikloje.

„Siekiame pasiūlyti patikimiausius ir lengviausiai pritaikomus DAC sprendimus pasaulyje“, – pažymėjo „Climeworks“ įkūrėjas Christophas Gebaldas. – Derindami pažangiausius DAC sprendimus su „Svante“ filtrų technologija, sukursime visiškai naują DAC technologiją.“

„Climeworks“ yra ideali partnerė, leisianti plačiu mastu rinkoms pasiūlyti sukurtus anglies dioksido emisijų neutralizavimo sprendimus, – pareiškė „Svante“ prezidentas ir generalinis direktorius Claude Letourneau. – „Climeworks“ ir „Svante“ turimas ekonominis pranašumas, kartu su progresyvia politika, pavyzdžiui, Jungtinėse Valstijose teikiama mokesčių lengvata 45Q bei lengvatos, susijusios su mažai anglies dioksido išskiriančių degalų standartu (LCFS), gali leisti pelningai realizuoti anglies dioksido surinkimo ir šalinimo sprendimus daugybėje plačios apimties pramoninių programų.“

Taip pat svarstoma galimybė ateityje iš „Svante“ pramoninių anglies dioksido surinkimo sistemų gautą energiją panaudoti „Climeworks“ tiesioginiuose oro surinkimo procesuose.

„Atsižvelgiant į tai, kad siekiame surinkti apie 90 proc. anglies dioksido iš atmosferoje esančių emisijų ir patalpinti jį gigatonų talpos talpyklose saugojimui, „Climeworks“ gali paversti išskiriamą šilumą ir surinktą anglies dioksidą didelę pridėtinę vertę kuriančiais anglies dioksido produktais “, – paaiškino C. Letourneau.

Apie „Svante“

Bendrovė „Svante“ siūlo pramonės įmonėms, išskiriančioms didelius kiekius teršalų, komerciškai perspektyvius būdus surinkti anglies dioksidą iš esamos infrastruktūros, kurį būtų galima saugiai laikyti arba perdirbti tolimesniam pramoniniam naudojimui uždarame cikle. Siūlydama sprendimus anglies dioksido surinkimui tiesiogiai iš pramoninių šaltinių už mažiau nei pusę esamų sprendimų sąnaudų, „Svante“ gali padėti paversti siekį surinkti pramoniniu mastu išskiriamą anglies dioksidą realybe. Tarp „Svante“ direktorių valdybos narių yra Nobelio premijos laureatas ir buvęs energetikos sekretorius Stevenas Chu; buvęs „Airbus Group“ vyriausiasis techninis direktorius Jeanas Botti bei buvęs „Barclays Capital“ pramonės ir valymo technologijų vadovas Stevenas Berkenfeldas.

Norėdami sužinoti daugiau apie „Svante“ technologijas, bendrovės misiją ir darbuotojus, žr. vaizdo klipą ir apsilankykite „Svante“ tinklalapyjeLinkedIn arba Twitter (@svantesolutions).

Apie „Climeworks“

„Climeworks“ siūlo pirmąją pasaulyje komercinę anglies dioksido surinkimo iš aplinkos oro technologiją. „Climeworks“ tiesioginėse oro surinkimo technologijose anglies dioksido surinkimui naudojami patentuoti filtrai, o energija gaunama iš atliekų ar atsinaujinančios energijos šaltinių.

„Climeworks“ technologijas renkasi maisto, gėrimų ir žemės ūkio, atsinaujinančių degalų ir medžiagų sektoriuose veikiantys klientai. „Climeworks“ taip pat siūlo išmetamųjų teršalų mažinimo technologijas, suteikiančias klientams galimybę įgyvendinti nustatytus klimato apsaugos tikslus saugiai patalpinant surinktą anglies dioksidą požeminėse talpykose ir tokiu būdu galiausiai užkertant kelią klimato pokyčiams pasiekti pavojingą lygį.

Inžinierių Christopho Gebaldo ir Jano Wurzbacherio įkurta bendrovė „Climeworks“ subūrė didžiausią pasaulyje šios srities ekspertų komandą, kuri užsibrėžė ambicingą tikslą – iki 2025 metų surinkti 1 proc. visų išmetamųjų teršalų.

Daugiau informacijos žr. www.climeworks.com

Originalus pranešimas:  https://www.businesswire.com/news/home/20200127005396/en/

Parašykite komentarą