Renginiai

Parodoje „Mokykla 2014“ bus pristatomi nuotoliniai video mokymai pedagogams

Lapkričio 21-23 d. mokymo priemonių ir technologijų parodoje „Mokykla 2014“, kuri vyks „Litexpo“ parodų rūmuose, bus pristatomas naujas nuotolinių video mokymų projektas Pedagogas.lt. Parodos metu 4-ojoje salėje, Kompiuterinės technikos/ interaktyvių ir skaitmeninių mokymosi priemonių koridoriuje, bus galima susipažinti su nuotoliniais mokymais bei patiems išmėginti šį modernų kvalifikavimosi būdą.
Jau ketvirtus metus iš eilės vykstančiame renginyje susitiks Lietuvos švietimo bendruomenė, verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, mokiniai bei mokinių tėvai. Kaip ir kasmet jiems bus pristatomos mokymo naujovės, alternatyvios ir tradicinės ugdymo metodikos, demonstruojamos ugdymo priemonės, mokyklų įranga, pristatomi įvairūs su švietimo sistema susiję projektai. Viena iš šių metų naujovių, skirta būtent Lietuvos mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų mokytojams – naujas nuotolinių video mokymų portalas Pedagogas.lt.
Jis siūlo patogų ir greitą būdą patobulinti savo kvalifikaciją. Šiuolaikinių technologijų amžiuje sudėtinga save įsivaizduoti be elektroninio pašto, bevielio interneto ar internetinės bankininkystės, o interaktyvūs mokymai – tai viena iš perspektyvų švietimo sistemoje. „Asmens, besimokančio nuotoliniu būdu, nevaržo apribojimai – jis gali žiūrėti mokymus jam patogiu metu pageidaujamoje vietoje. Be to, mokantis nuotoliniu būdu paprasčiau išvengti nereikalingų išlaidų kurui, apgyvendinimui. Tai ypač aktualu regionuose gyvenantiems pedagogams“, – pasakojo VšĮ „Gyvenimo universitetas“ direktorius Augutis Kučinskas.
Pasak jo, nuotoliniai video mokymai nenusileidžia savo kokybe tradiciniams seminarams: pateikiamas nufilmuotas video, kuriame lektorius veda paskaitą, taip pat rodomos skaidrės su metodine medžiaga. Mokymo turinys yra struktūruotas ir padalintas į temas bei potemes. Kitaip tariant, mokymo forma pateikta kaip video knyga, tad vartotojui lengva naviguoti mokymo turiniu. „Kituose portaluose taip pat siūloma mokytis nuotoliniu būdu, tačiau dažniausia tokiose svetainėse tiesiog pateikiama teorinė medžiaga ir suteikiama galimybė konsultuotis Skype programa“, – sakė A. Kučinskas. Išklausius mokymą visada galima užduoti klausimą lektoriui elektroniniu paštu, o išlaikius testą – įteikiamas pažymėjimas. Šiuo metu projekto atstovai bendradarbiauja su akredituotomis institucijos, todėl pažymėjimai, kurie bus išduodami peržiūrėjus mokymą, bus tinkami kvalifikacijos kėlimui.

Parašykite komentarą