Verslas

Parduotuvėse – pirmieji lietuviški pomidorai

Parduotuves pasiekė pirmieji lietuviški pomidorai. Kartu su jais lentynose galima rasti ir Lietuvos ūkiuose užaugintų agurkų, salotų ir mažųjų špinatų. Šylant orams lietuviškų gėrybių kiekiai didės, o asortimentas plėsis.
„Pavasaris šiemet tiek Lietuvoje, tiek Europoje prasidėjo šiek tiek anksčiau. Taigi didesnė pasiūla rinkoje lemia tai, kad šiemet lietuviškos produkcijos kainos yra mažesnės nei pernai“, – komentuoja „IKI“ Viešųjų ryšių departamento vadovas Andrius Petraitis. Pomidorų kaina yra maždaug 30 proc. mažesnė, lietuviški agurkai, priklausomai nuo rūšies, taip pat kainuoja 15-30 proc. mažiau nei pernai.
„Nuosavuose daržuose derlius dar neužderėjo. Tad Lietuvos ūkiuose išaugintos šviežios daržovės jau pirmosios dienomis sulaukė pirkėjų dėmesio“, – kalba Andrius Petraitis.
Domėjimąsi lietuvišku derliumi patvirtina ir augintojai. Anot Donato Montvilos, „Kietaviškių gausos“ valdybos pirmininko, žmonės asmeniškai skambina ir teiraujasi apie lietuviškas daržoves. „Permainingi orai augintojams buvo iššūkis. Tačiau visi, vertinantys lietuviškas gėrybes, gali būti tikri – šylant orams lietuviškų daržovių kiekiai parduotuvėse didės“, – kalba p. Donatas Montvila.

Parašykite komentarą