Seniausia pasaulio krikščioniška labdaros organizacija – daugiau nei 900 metų turintis Maltos ordinas – Lietuvos kariuomenės vadui generolui leitenantui Arvydui Pociui įteikė garbingą apdovanojimą – Didįjį Karininko Kryžių. Aukštu Maltos ordino apdovanojimu kariuomenės vadas yra pagerbtas už Lietuvos kariuomenės ilgametę logistinę pagalbą maltiečių akcijai „Maltiečių sriuba”, kurios tikslas – atkreipti Lietuvos visuomenės dėmesį į senus, skurstančius ir sergančius vienišus žmones.
„Šis garbingas apdovanojimas skirtas man, tačiau iš tiesų tai visos Lietuvos kariuomenės karių nuopelnas. Mes, Lietuvos kariai, esame neatskiriama visuomenės dalis, tad mūsų pareiga ne tik ginti, bet ir padėti savo socialiai pažeidžiamiausiems tautiečiams“, – teigia apdovanojimą gavęs A. Pocius.
„Lietuvos kariuomenė savo darbais įrodė, kad yra neabejinga visuomenės silpniesiems – skurstantiems, vargstantiems ir seniems, – sako Maltos ordino ambasadorius Lietuvoje baronas Christian von Bechtolsheim. – Tiek Lietuvos kariuomenės vadovybė, tiek ir eiliniai kareiviai, padedantys „Maltiečių sriubos” akcijai daugelyje miestų, daro tai tikrai aktyviai ir geranoriškai. Šie vyrai ir moterys yra ne tik stiprūs ir drąsūs, tačiau taip pat turi geras ir jautrias širdis.“
Lietuvos kariuomenė, su kuria bendradarbiaujama nuo pat akcijos pradžios 2006 m., kasmet atveža didžiules karines palapines į „Maltiečių sriubos“ akcijos vietas, jas sumontuoja, budi akcijos vietose, padeda atvežti sriubą. Jau tradicija tapusio renginio „Maltiečių sriuba“ metu Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose praeiviams dalinama karšta sriuba, kviečiama paaukoti vargstantiems senyvo amžiaus žmonėms, vyksta įvairūs muzikantų pasirodymai. Surinktos lėšos keliauja į bendrą maltiečių fondą, kuris panaudojamas senolių priežiūrai bei maisto produktų pirkimui.
Pasak Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidento Romo Abunevičiaus, dar vienas bendradarbiavimo su Lietuvos kariuomene pavyzdys – Generolo Jono Žemaičio karo akademijos Vilniuje bendruomenės iniciatyva surinkti pinigai benamių maitinimo projektui. Karo akademijos bendruomenė taip pat nuolat aukoja savo asmeninius pinigus produktams, prisideda prie kitų maltiečių paramos iniciatyvų. Paskutinis tokio mūsų bendradarbiavimo pavyzdys –iniciatyvos „Maltiečių Velykos”, kurių metu kariškiai surengė socialinę akciją. Jos metu akademijos valgykloje perkant kavą, gauti pinigai buvo skiriami skurstantiems senoliams. Už surinktas lėšas buvo nupirkta sausainių, sūrio, aliejaus, cukraus, arbatos ir kitų produktų. Būtiniausi maisto produktai buvo nupirkti ir už lėšas, gautas už Socialinių dienos centrų vaikų pagamintas atvirutes, kurias įsigijo kariškai.
Apie Maltos ordiną ir Maltos ordino pagalbos tarnybą
Maltos ordinas yra seniausia pasaulio labdaros organizacija, įsikūrusi daugiau kaip prieš 900 metų. Maltos ordinas yra Išskirtinis pasaulinės teisės subjektas ir turi tokias pat teises, kaip ir valstybė. Maltos ordinas palaiko diplomatinius santykius su 104 valstybėmis, turi stebėtojo statusą Jungtinių tautų organizacijoje ir Europos Sąjungos komisijoje, taip pat 17–oje tarptautinių organizacijų, tarp kurių yra FAO ir UNESCO.
Šiuo metu Maltos ordino nacionalinės asociacijos ir Maltos ordino pagalbos tarnybos veikia 54-iose pasaulio šalyse, vienydamos dešimtis tūkstančių darbuotojų ir savanorių.
Lietuvoje Maltos ordino pagalbos tarnyba įkurta 1991 metais. Šiuo metu ji vykdo socialinius projektus 28-iuose Lietuvos miestuose ir vienija daugiau kaip 800 savanorių.