Verslas

Paprastas būdas prisidėti prie „Blue/Yellow“ ir kitų labdaros organizacijų: nuo šiol galima aukoti visuose „Iki“ taromatuose

Prekybos tinklas „Iki“ primena apie sausį pradėtą iniciatyvą – taromatuose pridavus tarą, gautą užstatą galima paaukoti trims organizacijoms: „Maisto bankui“, „Blue/Yellow“ arba Raudonąjam Kryžiui. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad prekybos tinklas „Iki“ aktyviai prisideda prie pagalbos įvairiausioms organizacijoms, o aukojimo taromatuose iniciatyva – patrauklus būdas tai daryti paskatinti ir pirkėjus.

„Nuolat remiame įvairias organizacijas ir ieškome būdų, kad tai daryti paprasta būtų ir mūsų pirkėjams. Vienas tokių – aukojimo taromatuose galimybė, leidžianti paremti organizacijas vos kelių mygtukų paspaudimu. Tereikia apsispręsti, kam šį kartą skiriate savo paramą. Nors gali pasirodyti, kad aukojame tik centus, tačiau susumavus visų mūsų aukas – tai tūkstančiai eurų paramos“, – sako V. Budrienė.

Šiuo metu taromatai yra įrengti šalia 187 „Iki“ parduotuvių visoje Lietuvoje. Iš jų 124 parduotuvėse įrengtuose taromatuose galima atgautą užstatą už grąžinamą tarą paaukoti trims organizacijoms: „Maisto bankui“, „Blue/Yellow“ arba Raudonajam Kryžiui. Likusiose 63 parduotuvėse pirkėjai gali paremti vieną organizaciją – „Blue/Yellow“. 

Pasak V. Budrienės, aukojimo tendencijos rodo, kad pirkėjai už tarą gautą užstatą daugiausiai linkę aukoti būtent šiai organizacijai. „Blue/Yellow“ savo veiklą pradėjo jau  2014-aisiais ir beveik dešimtmetį remia Ukrainos karius bei savanorius. Už surinktus pinigus perkami šalmai, neperšaunamos liemenės, vaistai, apranga ir kitos priemonės. 

„Iniciatyva, leidžianti taromate paaukoti ukrainiečiams padedančiai organizacijai, yra unikali. Tokių sprendimų kol kas dar nebuvo įgyvendinta nei Lietuvoje, nei kitose Europos šalyse“, – pabrėžia „Iki“ komunikacijos vadovė. 

Vidutiniškai per metus taromatuose grąžinama daugiau nei 100 mln. taros vienetų. Šių metų skaičius, planuojama, bus dar didesnis – praėjusiais metais vien per 11 mėnesių jau buvo grąžinta 99 mln. taros vienetų. Šiuo metu Lietuvoje už vieną grąžintą pakuotę galima atgauti 10 centų dydžio užstatą. 

Prekybos tinklą „Iki“ šiuo metu sudaro 237 parduotuvės, kulinarijos gamybos centras bei 3 regioninės kepyklos. Nuolat naujoves diegiantis prekybos tinklas kartu su „Pixevia“ Vilniuje atidarė jau dvi autonomines parduotuves su „Iki“ prekių ženklu. Tai pirmos tokios parduotuvės Lietuvoje ir Šiaurės šalyse. Prekybos tinkle dirba beveik 6 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“ bei nuosavo prekės ženklo elektroninę parduotuvę. Šiemet prekybos tinklas „Iki“ buvo įvertintas prestižiškiausiu „Top Employer 2023 Lietuva“ sertifikatu.

Pranešimą paskelbė: Gabrielė Valaitytė, UAB „Publicum”

Parašykite komentarą