IT naujienos

Panevėžio raj. mokyklose – pirmosios modernios sistemos ugdymo įstaigoms

Jau net trijose Panevėžio rajono mokyklose pradėtos diegti pirmosios modernios sistemos, veikiančios kartu su elektroniniu mokinio pažymėjimu (EMP). Tai saugumo mokykloje, atsiskaitymo mokyklos valgykloje ir nemokamo maitinimo apskaitos sistemos. Kol kas vienoje mokykloje pastatytos visos trys sistemos, kitose dviejose – tik saugumo mokykloje funkcija. Visos jos švietimo įstaigoms įrengtos nemokamai.

„Minėtos sistemos šiuo metu tik pradeda veikti, prie jų, galbūt, dar reikės priprasti tiek mokytojams, tiek ir mokiniams, tačiau tvirtai tikiu, kad ateityje jos taps neatsiejama kiekvienos mokyklos kasdienybe“, – komentuoja elektroninius mokinio pažymėjimus diegiančios kompanijos „ID4S“ direktorė Agnė Zalanskaitė.

Saugumo mokykloje sistema veikia kaip užraktas, apribojantis galimybę į mokyklos pastatą patekti pašaliniams asmenims. Pasak A. Zalanskaitės, tokia sistema mokyklos administracijai padeda geriau užtikrinti, kad mokykloje prieš mokinius nebus smurtaujama, nebus platinamos narkotinės ir kitos pavojingos medžiagos. Toks užraktas, nors ir tiksliai neapskaito mokinių lankomumo, tačiau padeda užtikrinti saugumą bei veikia psichologiškai, didina discipliną.

Nemokamo maitinimo apskaitos sistema – gerokai palengvina darbą mokyklos administracijai. Visi mokiniai, kurie turi teisę gauti tokį maitinimą, pažymimi sistemoje, o mėnesio pabaigoje už tai atsakingas darbuotojas gauna pilną ataskaitą. „Svarbu ir tai, jog mokiniai, gaunantys nemokamą maitinimą, nebebus diskriminuojami – jie pietus atsiims lygiai taip pat, kaip ir kiti mokiniai“, – sako „ID4S“ direktorė.

Trečioji – elektroninės piniginės – sistema leis už pietus mokyklos valgykloje atsiskaityti su savo elektroniniu mokinio pažymėjimu, pridėjus kortelę prie specialaus prietaiso. Naudodamiesi elektronine pinigine moksleiviai bus gerokai saugesni – išnyks galimybė, jog iš jaunesnių vaikų kišenpinigius atiminėja vyresnieji, sumažės pametimo galimybė. Beje, tėvai visada žinos, ką valgė vaikai.

„Be to, tėvai bus tikri, kad vaikai maitinsis gerokai sveikiau. Juk jei bus atsiskaitinėjama EMP – mokiniai savo dienpinigius, skirtus maistui, galės išleisti tik valgykloje, o ne pakeliui į mokyklą, įvairiems traškučiams, limonadams, kenksmingiems ar net draudžiamiems produktams ir pan. Kita vertus, tai nereiškia, kad reikėtų atsisakyti grynųjų kišenpinigių, tačiau jie gali likti tik laisvalaikiui“, – teigia A. Zalanskaitė.

Saugumo mokykloje bei atsiskaitymo mokyklos valgykloje bei nemokamo maitinimo apskaitos sistemos šiuo metu įdiegtos Velžio gimnazijoje. Kitose dviejose Panevėžio rajono gimnazijose – Raguvos bei Krekenavos M. Antanaičio – šiuo metu pastatyta saugumą mokykloje padedanti užtikrinti sistema. Iš viso kompanija „ID4S“ jau yra įdiegusi per 20 saugumo mokykloje sistemų visoje Lietuvoje. Iš viso šalyje elektroniniais mokinio pažymėjimais jau naudojasi per 15 tūkst. moksleivių.

Elektroninių mokinio pažymėjimų diegimą 2012 m. patvirtino švietimo ir mokslo ministras. Kol kas šie nauji mokinio pažymėjimai diegiami palaipsniui. Mokyklose, kurios vis dar neturi įsidiegusios EMP – gali būti naudojami popieriniai mokinio pažymėjimai.

Elektroninius mokinio pažymėjimus (EMP) diegia 2012 m. įkurta įmonė „ID4S“, kurianti skaitmenines technologijas bei kūrybiškus sprendimus Lietuvos mokykloms. Kompanija siekia, jog priemonės, skirtos jaunų žmonių ugdymui Lietuvoje, atitiktų pasaulinius standartus ir tendencijas.

Parašykite komentarą