Verslas

Pandemija moko mąstyti kūrybiškai: įmonės šventė – viešbučio balkonuose

Kaip išlaikyti komandos bendrumo jausmą, kai darbuotojai dirba nuotoliniu būdu ir negalima organizuoti bendrų švenčių ar išvykų? „iToGroup“ įmonių grupės personalo skyriui teko nelengvas iššūkis – rasti formatą, kuris pakeistų įprastus renginius.

Siaučiant COVID-19 pandemijai, dėl saugumo, įmonė atšaukė trijų dienų vasaros stovyklą, į kurią kasmet susirinkdavo apie 90 procentų įmonės darbuotojų, taip pat komandos pamėgtą darbo ir pramogų kelionę į užsienį.  

„iToGroup“ įmonių grupės, kuriai priklauso „Tasker“, „Sign on Tab“ ir „Informacinių technologijų organizacija“ vadovas Paulius Lazauskas pastebėjo, kad darbuotojų produktyvumas dirbant iš namų padidėjo, tačiau komunikacija – susilpnėjo.

„Supratome, kad norint išlaikyti komandos vienybę ir puoselėti vidinę kultūrą, kuri yra paremta gyvu bendravimu ir draugiškais santykiais, reikia ieškoti kitų būdų, kaip būtų galima saugiai užsiimti bendromis, kolektyvą vienijančiomis veiklomis. Mūsų tikslas buvo surasti formatą, kuris leistų saugiai suburti komandą ir nesikirstų su įmonių vertybėmis. Artimi, atviri, atsakingi – toks yra mūsų požiūris į darbą ir aplinką, kurioje veikiame“, – sako „iToGroup“ įmonių grupės vadovas. 

Sudėtinga situaciją, su kuria šiuo metu ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje susiduria daugybė įmonių, privertė komandą ieškoti kūrybingų sprendimų. Darbo sesijos metu, kurioje P. Lazauskas su kitų įmonių vadovais padėjo vieni kitiems spręsti turimus iššūkius, kilo mintis organizuoti bendrą įmonės šventę maksimaliai laikantis visų saugumo reikalavimų ir nekeliant pavojaus darbuotojų bei jų šeimos narių sveikatai.

„iToGroup“ personalo vadovė Eglė Dudonienė pasakoja, kad šventės idėja ir formatas nuo darbuotojų buvo slepiami iki paskutinės minutės. Jie žinojo tik dieną ir laiką, kada su šeimomis turi atvykti į „SPA Vilnius Druskininkai“ viešbutį.

„Suderinę su viešbučiu užsakėme visus kambarius, kurių balkonai buvo vienoje pusėje. Atvykę į viešbutį mūsų darbuotojai su šeimomis rado sutikimo lauknešėlius, taip pat atvirutes su asmeniškais palinkėjimais ir nurodytu laiku, kada išeiti į balkoną. Visiems buvo labai smalsu, kas vyks, nes tik 5 žmonės žinojo šventės programą“, – pasakoja E. Dudonienė.

Renginys prasidėjo vėliavų pakėlimu, kurį apie pusantro šimto įmonės darbuotojų su šeimomis stebėjo iš savo balkonų. Po to vyko ugnies šou ir grupės „G&G Sindikatas” koncertas. Balkonuose vyko tikra fiesta su vėliavomis, šviečiančiomis lazdomis ir net šokiais.

„Šios šventės metu pastebėjome labai didelį darbuotojų aktyvumą socialiniuose tinkluose. Daugelis dalijosi vaizdais ir emocijomis. Įspūdžiai neblėso ir po renginio. Turime tradiciją prieš virtualius susitikimus trumpai pasidalinti naujienomis, kas kuo gyvena, todėl matėme, kad šventė tikrai pasiteisino, darbuotojų bendrumo jausmas tikrai sustiprėjo“, – sako personalo vadovė.

Vertindama tokio renginio biudžetą E. Dudonienė teigia, kad jis kainavo panašiai tiek, kiek buvo numatyta skirti dėl pandemijos taip ir neįvykusiai vasaros stovyklai. Skirtumas tik tas, kad dėl griežtesnių apribojimų reikėjo daugiau pasukti galvą ir paieškoti neįprastų, iki šiol nenaudotų sprendimų.

„Šventės įgyvendinimui nuo idėjos iki renginio turėjome vos dvi savaites. Planavimo darbus pradėjome nuo to, kad pateikėme daugybę idėjų, iš kurių išsirinkome tas, kurias būtų galima realiai įgyvendinti. Kai apsistojome ties viena, konsultavomės su viešbučio personalu, kuris padėjo įvertinti rizikas ir pateikė pasiūlymus, kaip būtų galima jų išvengti“, – apžvelgė E. Dudonienė.

Šiuo metu „iToGroup“ įmonių grupėje dirba apie 70 darbuotojų, kurių amžiaus vidurkis – 33 metai. Pasak personalo vadovės, toks renginys buvo eksperimentas, tačiau tikslas, per bendrą patirtį suvienyti darbuotojus buvo pasiektas. Dėmesys jų saugumui taip pat pasiteisino. Po šventės įmonėje nebuvo užfiksuota nei vieno užsikrėtimo COVID-19 virusu atvejo.  

Pranešimą paskelbė: Erik Murin, MB „Morė yra daugiau“

Parašykite komentarą