Verslas

Atvirų durų diena Visagine: moksleiviai susipažins su medijų įtaka bei karjeros galimybėmis

Šiandieniniai jaunuoliai, jei lyginsime su jaunimu prieš pusšimtį metų, gerokai drąsesni, turintys savo nuomonę, o svarbiausia – nebijantys klysti ir vėl bandyti. Kai kalbame apie profesiją, jie patys nori atrasti ir pasirinkti geriausia, todėl ryžtingai neria į patirtis ir priima sprendimus. O juos padaryti lengviau, kai turi užtektinai informacijos.

Ekspertas mokys atsirinkti patikimą informaciją

Susipažinti su karjeros galimybėmis jaunuolius skatina Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai drauge su Vokietijos ambasada Lietuvoje. Lapkričio 9 d. moksleiviai kviečiami į savotišką atvirų durų dieną Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre, kuriame vyks renginys „Žiniasklaidos priemonių naudojimo kompetencijos ir integracijos bei karjeros galimybės“. Priemonė orientuota į progimnazijos vyresniųjų klasių bei gimnazijos 1–2 klasių moksleivius. 

„Šiais laikais, kuomet informacijos gausa begalinė, kuomet kiekvienas žmogus, turintis socialinius tinklus ar „Youtube“ kanalą, gali transliuoti savo nuomonę, dalytis įžvalgomis ir pastebėjimais, tampa itin svarbu nepaskęsti informacijos triukšme ir sugebėti atsirinkti patikimus, patikrintus šaltinius.

Todėl jaunuoliams turėtų praversti lektoriaus Liutauro Elkimavičiaus pranešimas „Medijų kompetencija: kodėl ji reikalinga kiekvienam valstybės piliečiui ir kaip atsirinkti patikimus šaltinius“. Neabejoju, jog pateikta informacija jaunimui bus naudinga, įdomi, padės ugdyti moksleivių kritinį mąstymą, pilietiškumą ne tik medijos erdvėje, bet ir ir kitose gyvenimiškose situacijose“, – tvirtina renginį drauge su Vokietijos ambasada Lietuvoje organizuojančių Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų projektų vadovė Jūratė Mėdžiuvienė.

Pameistrystė – „taupus“ būdas įgyti specialybę

Taip pat moksleiviai bus supažindinami su profesijos pasirinkimo perspektyvomis. Pranešimą „Pameistrystės mokymosi galimybės“ skaitys Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro (TVPMC) direktorius Vytautas Petkūnas, dalyvaus atstovai iš Visagino bei iš aplinkinių miestų įmonių: „Intersurgical“, „Dekra Industrial“, „Enersense“, „Visagino energija“, „Visagino linija“ ir kt.

„Verta paminėti, jog beveik visos šios įmonės yra pasirašiusios bendradarbiavimo sutartis su Visagino TVPMC, taigi moksleiviai, pasirinkę norimą specialybę, gali mokytis ir lygiagrečiai dirbti. Vertėtų paminėti itin svarbų pameistrystės programos dalyką – jaunuolis ne tik mokosi specialybės, bet ir dirba įmonėje, įgyja kompetencijų, yra visavertis darbuotojas, gaunantis atlyginimą ir užsitikrinantis, jei gerai pasirodys, darbo vietą po studijų arba puikią rekomendaciją, jei norės įsidarbinti kitur“, – pastebi V. Petkūnas.

Jis teigia, jog pameistrystės programa padeda taupyti laiką. Įprastai mokydamasis jaunas žmogus nelabai turi progų pasitikrinti, ar jam patiks dirbti pagal pasirinktą profesiją, ar panaudos žinias, kurias gaus mokykloje, o profesinis mokymas yra kryptingas, tikslingas: mokydamasis gali pasitikrinti savo ar darbdavio lūkesčius, „pasimatuoti“, kas laukia, ko gali tikėtis po studijų.

Moksleiviams bus sudaryta galimybė tiesiogiai pabendrauti su juos dominančių įmonių atstovais, pateikti klausimų apie vykdomą veiklą, technologijų diegimą, valdymą, pasidomėti, kokių kompetencijų darbuotojų ieškoma.

Pranešimą paskelbė: Jovita Jarutienė, UAB RYŠIAI SU VISUOMENE

Parašykite komentarą