Įvairenybės

Pakruojo ir Panevėžio rajonuose rastos laikomos pavojingos atliekos

Trečiadienį Pakruojo rajone reaguojant į gautą informaciją buvo atliktas neplaninis patikrinimas, per kurį rastos 222 statinės su neaiškios kilmės skysčiais. Pirminiais duomenimis, statinėse laikomi naftos produktai.

Kaip paaiškėjo atliekant tyrimą, šios atliekos galimai priklauso bendrovei „BNB Capital“. Pagal Aplinkos apsaugos agentūros išduotą Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą (TIPK), bendrovė veiklą gali vykdyti tik adresu Stoties g. 5, Petrašiūnų kaimas, o minėtos 222 statinės rastos kitoje vietoje.

Patikrinus leidime nurodytą teritoriją, rasta dar 91 plastikinė talpa su naftos produktų regeneravimo atliekomis ir 15 tuščių talpų, kurios, kaip nustatyta, buvo sandėliuojamos nesilaikant TIPK reikalavimų. 

Taip pat tyrimo metu paaiškėjo, kad įmonė galimai pažeisdama aplinkosaugos reikalavimus laiko atliekas dar vienoje vietoje. Ketvirtadienį patikrinus turimą informaciją nustatyta, kad analogiškos kilmės naftos produktų atliekos tokiose pat talpose dar laikomos ir Panevėžio rajone. Ten iš viso rastos 132 talpos.

Už atliekų laikymą nesilaikant TIPK leidime nustatytų sąlygų įmonei ir atsakingiems įmonės asmenims bus taikomos poveikio priemonės bei teikiamas privalomasis nurodymas atliekas perduoti atliekų tvarkytojams. Taip pat šiandien buvo kreiptasi į Šiaulių apygardos prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo.

Pranešimą paskelbė: Ieva Krikštopaitytė, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

Parašykite komentarą