Politika ir teisė

Nuteistųjų sumeistrauti inkilai – ir menininkams, ir Prezidentei

Kalėjimų departamentas jau kelerius metus Lietuvą kviečia į socialinę akciją „Suteik paukščiams namus“. Šiemet nuteistųjų iniciatyva išaugo į didelę šventę, vienijančią skirtingų profesijų žmones. O pagrindinė jos esmė – priimti nuteistų žmonių tiesiamą ranką ir kartu puoselėti savo krašto gamtą.
Kovo 9-ąją, dienos, kai į Lietuvą sugrįžta 40 paukščių rūšių, išvakarėse Kalėjimų departamentas sukvietė įvairių institucijų ir organizacijų atstovus į Bernardinų sodą Vilniuje, kur dalijo nuteistųjų sukaltus ir papuoštus inkilėlius paukščiams.
„Pavasarį laisvės atėmimo vietose pasitinka keli tūkstančiai vyrų ir moterų, patyrusių dideles gyvenimo negandas. Jų mes šiandien nesutiksime gatvėse, bet jie yra, yra šalia mūsų, yra mūsų dalis. Ir šie žmonės tiesia mums susitaikymo ranką, nori prisidėti prie mūsų gerų darbų, prie rūpesčio mūsų gimta šalimi, mūsų gražiąja gamta,“ – renginyje kalbėjo Kalėjimų departamento vadovė Živilė Mikėnaitė.
Nuteistieji sumeistravo vardinius inkilus aukščiausiems šalies pareigūnams – Prezidentei Daliai Grybauskaitei, Ministrui Pirmininkui Algirdui Butkevičiui ir bausmių vykdymo sistema besirūpinančiam teisingumo ministrui Juozui Bernatoniui. Tai ne tik kvietimas kartu puoselėti gamtą, bet ir padėka už pagalbą ir dėmesį.
„Malonu, kad prie šios gražios gamtos atgimimo šventės savo triūsu prisideda ir nuteistieji. Jų sukalti šie gražūs inkilėliai tarsi liudija, kad ne tik gamtoje, bet ir nuteistų asmenų sielose beldžiasi atgimstantis pavasaris,“ – šventėje kalbėjo teisingumo ministras J. Bernatonis
Namus paukščiams taip pat galės suteikti ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, ir generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, teismų pirmininkai, visuomenininkai ir menininkai, jau ne vienerius metus dirbantys su nuteistaisiais.
Šis renginys yra kasmet organizuojamos akcijos „Suteik paukščiams namus“ dalis. Nuteistųjų dovanotus inkilus institucijos tradiciškai galės iškelti Žemės dieną, kovo 20-ąją.
„Iki šiol nuteistieji inkilus gamino ir dovanojo vaikams, įkalinimo įstaigos juos keldavo kartu su globos namais, darželiais, mokyklomis. Šiemet panorome, kad šia idėja užsikrėstų ir tolerancijos pavyzdį rodytų valstybės vadovai. Kas žino, gal kitąmet nuteistųjų inkilus kels visa Lietuva?“ – apie akcijos ateitį svarsto Ž. Mikėnaitė.

Parašykite komentarą