Teisėsauga, kriminalai

Nuteistųjų pagaminti inkilėliai keliami visoje Lietuvoje

Šiandien visoje Lietuvoje keliami nuteistųjų rankomis sumeistrauti inkilai į šalį grįžtantiems paukščiams. Tai nuteistųjų ir Kalėjimų departamento kvietimas vienytis ir kartu puoselėti krašto gamtą.
Kovos 18-ąją visos laisvės atėmimo vietų įstaigos ir probacijos tarnybos dalyvavo antrajame socialinės akcijos „Suteik paukščiams namus“ etape ir įvairiose Lietuvos vietose iškėlė per 300 nuteistųjų pagamintų inkilų. Šie sugrįžtantiems paukščiams pagaminti namai papuošė socialinės globos centrų, mokyklų, lopšelių-darželių ir vaikų namų teritorijas. Akcijoje dalyvavo per 100 nuteistųjų ir per 70 bausmių vykdymo sistemos darbuotojų.
Idėja kelti nuteistųjų gamintus inkilus gimė prieš kelerius metus. Šiemet ši socialinė akcija išsiplėtė, prie jos prisijungė ir svarbiausios šalies institucijos.
„Tikiuosi, kad nuteistųjų geri darbai ir toliau džiugins mus, kels visuomenės pasitikėjimą ir leis lengviau šiems žmonėms integruotis bei atversti naują gyvenimo lapą“ – apie akciją svarsto Kalėjimų departamento direktorė Živilė Mikėnaitė.
Kalėjimų departamento atstovai apsilankė Vilniaus Vaikų ir jaunimo pensione ir kartu su administracijos darbuotojais iškėlė į medžius 9 nuteistųjų rankomis pagamintus inkilus. Įkalinimo įstaigos ir probacijos tarnybos taip pat prisidėjo prie akcijos, ir maždaug 300 inkilų iškabino įvairiose socialinėse įstaigose ir miestų parkuose.
Nuteistųjų inkilai iškils ir Trakuose – kovo 22 d. Kalėjimų departamentas prisijungs prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos organizuojamos inkilų kėlimo akcijos, kur gamtininkai su vaikais kabins inkilus Trakų miškų urėdijoje.
Šiemet akcija „Suteik paukščiams namus“ organizuota dviem etapais: kovo 9-ąją, dienos, kai į Lietuvą sugrįžta 40 paukščių rūšių, išvakarėse Kalėjimų departamentas sukvietė įvairių institucijų ir organizacijų atstovus į Bernardinų sodą Vilniuje, kur dovanojo nuteistųjų sukaltus ir papuoštus inkilėlius paukščiams. Išdalyta 80 nuteistųjų pagamintų inkilėlių, kuriuos kolegos mielai šalia savo įstaigų iškėlė jau tą pačią dieną.

Parašykite komentarą