Verslas

Nuotekų valymo įrenginiai: kainos ir kokybės santykis

Mes – lietuviai. Visada norime sutaupyti bet kokiomis įmanomomis priemonėmis. Ir nors tai iš tikrųjų gera savybė, tačiau kai kuriais atvejais tai mums gali pakenkti. Pavyzdžiui, renkant dovaną merginai arba vaikinui, sprendžiant, kokias sauskelnes pirkti savo vaikui, ieškant padangų žiemai arba… įrenginėjant nuotekų valymo sistemą privačiam namui. Tai vienas iš labiausiai pakenkti galinčių ir patarlę „skūpus moka dukart“ patvirtinančių pavyzdžių.

Žiūrėkime tiesai į akis ir priimkime faktą – nuotekų valymo įrenginiai gali kainuoti tikrai daug: nuo 3,6 iki 10 tūkstančių litų. Į šią kainą įeina pats įrenginys bei jo sumontavimas. Čia iškyla dvi didelės problemos.

Daug žmonių susigundo galimybe įsigyti nuotekų valymo sistemą už daug patrauklesnę kainą, tačiau iš nepatikimos įmonės ar privačių asmenų. Tai didelė klaida, kurią daro nemažai privačių namų savininkų. Pirkimo metu gali atrodyti, kad žmogus daro protingą investiciją, tačiau tiesa ta, kad greičiausiai tokia pigi prekė greitai išeis iš rikiuotės: sistema gali užsikimšti, sutrūkinėti arba galiausiai pasirodys užslėpti defektai, kuriuos gudrus prekeivis „prakišo“ nepastebėtus. Dar gali nutikti taip, kad tokia prekė bus pristatyta be garantijos ir/arba sertifikato, kurie užtikrina prekės kokybę.

Tačiau tarkime, kad nuotekų valymo įrenginiai pristatomi su sertifikatais ir už daug mažesnę kainą. Ką galvoti tuomet? Greičiausiai, jog įrenginys buvo importuotas iš užsienio. Galima pamanyti, jog čia nieko blogo nėra. Tačiau tokios sistemos įgauna sertifikatus pagal tai, kokiomis oro sąlygomis jos buvo išbandytos, ir labai galimas daiktas, jog tos sąlygos neatitiks lietuviškų oro prognozių, konkrečiai – šaltos žiemos. Nepastebėsite, kaip paspaudęs šaltukas kaipmat suskaldys jūsų naująjį pirkinį.

Kita problema – bandymas sumontuoti nuotekų valymo sistemą patiems. Didžioji dalis mokamos sumos eina profesionaliam sistemos įrengimui, kurį atlieka sertifikuoti ir patirtį šioje srityje turintys profesionalai, dažniausiai tie patys, iš kurių ir perkami patys įrenginiai. Dažnas lietuvis susigundo atlikti darbą pats ir sutaupyti nemenką sumelę. Vis dėlto, juk mes – visų galų meistrai. Tačiau nepaisant visų užmojų ir ryžto, dažniausiai tiesiog pristrūksta žinių ir praktikos. Nuotekų valymo įrenginiai yra sudėtingos sitemos, o ne „Lego“ kaladėlių rinkinys – ne bet kas gali juos sudėti tinkamai. Dažniausiai tokiems auksarankiams vis tiek tenka po metų ar dviejų kviesti pagalbon profesionalus, nes vamzdžiuose susidarė pavojingas kiekis teršalų arba tiesiog kažkas „sulūžo“.

Verta paminėti ir tai, jog nuotekų valymo įrenginiai reikalauja priežiūros. Reikia reguliariai tikrinti jų nusidėvėjimą, susirinkusių nešvarumų kiekį, kartas nuo karto išvalyti ir paieškoti defektų. Per vėlai aptikta problema dažniausiai veda prie dar didesnių išlaidų. Kas be ko, kokybiškesnė prekė visada reikalauja mažiau priežiūros ir tarnauja ilgiau. Taip pat, reputaciją užsitarnavusios įmonės visada suteikia garantiją ir pagalbą, kai jos reikia. Taigi, norint sutaupyti, protingiausia iš pat pradžių rinktis kokybišką prekę ir aptarnavimą, kad ir už didesnę kainą – ilgainiui tai jums atsipirks.

One Comment

Parašykite komentarą