IT naujienos

Mobiliojo telefono išradėjas Martin‘as Cooper‘is: netrukus telefonus implantuosime po oda

Išmanieji telefonai, kurie šiandien dėl prietaisų ir funkcijų gausos paversti „monstrais“, turi prisidėti prie vartotojo gyvenimo kokybės gerinimo, būti pritaikyti prie asmens poreikių. Netolimoje ateityje net galime tikėtis šių prietaisų implantavimo po oda, už ausies. Tokia vizija progreso konferencijoje LOGIN balandžio 10-11 dienomis dalinsis pirmojo mobilaus telefono autorius, belaidės komunikacijos pionierius, išradėjas, verslininkas ir futuristas Martin‘as Cooper‘is, kurį pristato ilgametė LOGIN partnerė telekomunikacijų bendrovė „Omnitel”.
„Joeli, skambinu tau iš pirmojo tikro mobiliojo telefono. Nešiojamo telefono“, – tai buvo istoriniai žodžiai, nuskambėję 1973 m. balandžio 3-iąją. Tądien kompanijos „Motorola Systems“ darbuotojas Martin‘as Cooper‘is pirmąkart iš mobiliojo telefono paskambino į fiksuotojo ryšio liniją. Šis skambutis pasauliui atvertė naują istorijos puslapį, turėjusį įtakos telekomunikacijų raidai bei šiandieniniams žmonių įpročiams. Dabar delne telpantis mobilusis telefonas anuomet buvo laikytas prabangos preke ir svėrė kiek daugiau nei 1 kg. Šiandien pasaulyje priskaičiuojama apie 5-6 mlrd. mobiliųjų telefonų.
M. Cooper‘is tikina, kad mintis sukurti pirmąjį nešiojamą mobilųjį telefoną kilo supratus, jog žmogus iš prigimties yra mobilus. „Supratome, kad laidinis telefonas jau pasenęs, kad telefono laidas, tarsi „įkalina“ žmones ir tampa kliūtimi jiems judėti, – sako M.Cooper‘is. – Suprantama, tuo metu niekas net neįsivaizdavo, kad ateityje telefonas turės galingą kompiuterinę sistemą, prieigą prie interneto ir skaitmeninį fotoaparatą.“
41 metus stebėjęs belaidės komunikacijos pokyčius, išradėjas mano, kad šiuo metu per daug orientuojamasi į mobiliųjų telefonų įrangą – gamintojai, stengdamiesi sutalpinti į vieną prietaisą kuo daugiau technologijų, verčia jį „monstru“. M. Cooperi‘is įsitikinęs, jog didžiausias iššūkis telefonų gamintojams yra sukurti prietaisą, kuris būtų itin paprastai valdomas. Netrukus didžiausios naujovės bus susijusios su tuo, kaip mobilieji telefonai prisidės prie vartotojo gyvenimo kokybės gerinimo: daugės aplikacijų, padėsiančių gerinti žmogaus produktyvumą, jos bus pritaikomos sveikatos priežiūros srityje, leis jaustis saugiau bei edukuos.
„Atėjo laikas, kai reikia persiorientuoti iš daugybės prietaisų eros į vieną prietaisą, kuriame technologija atliks pirminę ir vienintelę savo funkciją – gerinti žmonių gyvenimą. Mobilusis telefonas turi būti pritaikytas prie žmogaus asmenybės bei poreikių, be papildomų funkcijų ar komplektacijų, valdomas naudojant kasdienę kalbą, o ne nuolat žvilgčiojant į didesnes už patį telefoną instrukcijas, – teigia M. Cooper‘is. – Technologijoms vystantis pašėlusiu greičiu (ir ne tik belaidėms), jas greitai apibūdins tik vienas žodis – pritaikomumas. Ateityje telefonai bus implantuojami po oda, už ausies. Jų valdymas remsis balsu, nespaudžiant jokių mygtukų. Tokie prototipai jau yra kuriami.“
Kitą savaitę Martin‘as Cooper‘is, be kurio išradimo milijonai žmonių šiandien neįsivaizduoja kasdienio gyvenimo, progreso konferencijoje LOGIN kalbės apie tai, nuo ko prasidėjo ši telefonų revoliucija ir kaip šie prietaisai keis mūsų gyvenimą ateityje.

Parašykite komentarą