Verslas

„Novaturas“ paskelbė audituotus rezultatus, tarp šių metų prioritetų – klientų patirties gerinimas ir organizacijos transformacija

Didžiausias Baltijos šalyse kelionių organizatorius „Novaturas“ paskelbė audituotą 2023 metų veiklos ataskaitą ir patikslintus finansinius rezultatus. Remiantis jais, „Novaturo grupė“ Baltijos šalyse pernai gavo 208,3 mln. eurų pajamų ir tai yra 6 proc. daugiau nei 2022-aisiais. Bendrovės EBITDA (pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją) pernai pasiekė 5,5 mln. eurų, o tai reiškia, kad užpernai fiksuotą 0,7 mln. eurų nuostolį pernai pakeitė 3,6 mln. eurų metinis pelnas.

Palyginimui, neaudituotais duomenimis, šių metų vasarį bendrovė skelbė 2023 m. gavusi 209 mln. eurų pajamų, fiksavo 5,5 mln. eurų EBITDA ir 3,7 mln. eurų pelną.

Iš viso pernai „Novaturas“ visose Baltijos šalyse aptarnavo 259 tūkst. klientų. Tai – nežymiai (3 proc.) mažiau nei 2022 metais.

Sieks gerinti keliautojų patirtis

„2023 metus vertiname kaip sėkmingus „Novaturo“ grupei, nes sugrįžome į pelningo augimo kelią. Metinį pelną pavyko pasiekti nepaisant sudėtingesnio ketvirtojo ketvirčio, kurį lėmė kompleksinės priežastys. Pirma, tai karinis konfliktas Artimuosiuose Rytuose, kuris nulėmė keliautojų elgsenos pokyčius. Dėl to optimizavome kelionių programą į Egiptą, kuri žiemos sezonu yra viena pagrindinių krypčių visame Baltijos regione. Rūpindamiesi keliautojų saugumu, nutraukėme ir planuotas keliones į Jordaniją. Stebime ir ryškiai aktyvėjančią rinkos dinamiką, konkurencinę aplinką. Nepaisant to, tikimės aktyvaus vasaros sezono, kurį pradėjome pirmieji rinkoje, o šiemetinis tikslas – tęsti tvariai pelningą veiklą“, – sako „Novaturo“ grupės vadovas Kristijonas Kaikaris.

Anot jo, lemiamu veiksniu išlaikytam pelningumui turėjo ir bendrovės turima plačiausia kelionių krypčių pasiūla regione bei operatyvus jos valdymas, reaguojant į klientų poreikius. K. Kaikaris pabrėžia, kad „Novaturas“ sieks toliau gerinti keliautojų patirtis, pasiūlyti naujų paslaugų.

„Minėtos rinkos dinamikos priežastys gali lemti Baltijos šalių išvykstamojo turizmo rinkoje sąlygas, tai iš dalies jaučiama ir pirmąjį šių metų ketvirtį. Tačiau būtent ryžtinga ir savalaikė reakcija į dinamišką situaciją rinkoje bei lankstumas iki šiol padėjo naviguoti įvairiomis aplinkybėmis. Be to, plati pasiūla suteikia mums galimybę veiklą diversifikuoti ir orientuotis į didžiausio potencialo kelionių kryptis. Taip pat pasiūlysime dar patogesnius įrankius kelionių agentūroms ir partneriams, esame numatę ir skaitmeninės patirties plėtrą bei kitus sprendimus klientų patirties gerinimui“, – teigia K. Kaikaris.

Teikia siūlymą dividendų šiuo metu neišmokėti

Pristatydama audituotą metinę ataskaitą, „Novaturo“ grupė pateikė siūlymą dividendų už 2023 metus neišmokėti. Kaip nurodo bendrovės vadovybė, pagrindinė to priežastis – turimos dabartinės kreditavimo sąlygos su banku. Jos numato, kad norint išmokėti dividendus yra būtinas banko sutikimas. Nepaisant pelningų metų, „Novaturą“ kredituojantis bankas, vertindamas esamą situaciją išvykstamojo turizmo rinkoje ir sudėtingesnius pastaruosius du ketvirčius, šiuo metu dividendų išmokėjimui nėra linkęs pritarti.

„Novaturo“ grupės valdybos pirmininkas Gediminas Almantas teigia, kad bendrovė tęsia derybas su banku dėl kreditavimo sąlygų pakeitimo ir dividendų išmokėjimo. „Siekiama, kad sąlygos pirmiausia būtų grindžiamos bendrovės balanso struktūra ir „Novaturas“ artimiausiu įmanomu metu galėtų išmokėti dividendus akcininkams, kaip ir numato bendrovės dividendų politika. Tuo atveju, jei bus sutarta dėl naujų sąlygų, dividendų išmokėjimo klausimas ir konkretesni laikotarpiai taip pat bus svarstomi iš naujo“, – komentuoja Gediminas Almantas.

Tuo pačiu „Novaturo“ vadovybė pabrėžia, kad skirstant bendrovės pelną turėtų būti atsižvelgiama į finansinio pajėgumo stiprinimą, apyvartinių lėšų balanso užtikrinimą bei organizacijos transformacijos procesus, įtraukiant klientų patirties gerinimą, strategines partnerystes, organizacinę įmonės struktūrą. Dėmesį „Novaturas“ skirs projektams, kurie galėtų auginti įmonės konkurencingumą, pajamas ir pelningumą, o tuo pačiu – ir grąžą akcininkams ilgalaikėje perspektyvoje.

Galutinį sprendimą dėl dividendų klausimo priims bendrovės dalininkai visuotiniame akcininkų susirinkime, kuris numatytas antroje gegužės mėn. pusėje.

Apie įmonę

„Novaturo“ grupė yra didžiausias ir vienintelis užsakomųjų skrydžių vietinio kapitalo kelionių organizatorius Baltijos šalyse, siūlantis vasaros ir žiemos keliones daugiau kaip 30-yje krypčių visame pasaulyje bei daugiau nei 100 pažintinių kelionių maršrutų. Audituotais duomenimis, 2023 m. „Novaturo“ grupė fiksavo 208,3 mln. eurų pajamų ir aptarnavo 259 tūkst. keleivių Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje.

Parašykite komentarą