Verslas

Talentų trūkumo pandemija neužgožia: didžiausia karjeros kontaktų mugė vyks virtualiai

Pandemijos grėsmė šiemet itin ženkliai palietė renginių rinką, kurioje vieni nuleido rankas, o kiti ėmėsi naujų sprendimų. Kasmet Kaune vykstantis didžiausias Baltijos šalyse jaunimo ir įmonių kontaktų bei karjeros planavimo renginys KTU „WANTed“ karjeros dienos 2020 šiemet keliasi į virtualią erdvę. Spalio 14 dieną renginio dalyviai ir lankytojai kviečiami į 6 valandų nepertraukiamą tiesioginę transliaciją, kurioje žiniomis ir patirtimi dalinsis ne tik solidžių Lietuvos ir užsienio įmonių atstovai, tačiau ir žinomi Lietuvos veidai.

KTU „Wanted“ karjeros dienas 2020 organizuojanti komanda įsitikinusi – šis priverstinis eksperimentas skatina tiek karjeros galimybių ieškančius, tiek ir siūlančius asmenis peržengti komforto zonos ribas ir atrasti kitokį negu įprastai bendravimo ir geidžiamiausių darbuotojų ar darbdavių paieškos formatą.

Skatina vaduotis iš rutinos

„Virtualaus renginio veiklos organizuojamos taip, kad atlieptų šių dienų darbo rinkos tendencijas, kai ir darbdavys, ir darbuotojas turi vienodas derybines galias darbuotojų ar darbo paieškos procese. Ir įmonės, ir studentai Karjeros dienose turės galimybę ir prisistatyti, ir susipažinti“, – pasakoja KTU Karjeros ir ugdymo centro vadovė Viktorija Radžienė, atstovaujanti renginį organizuojančią komandą.

Pasak jos, pandemija priverstiniu būdu pademonstravo, kad ir dirbti, ir veikti, ir bendrauti galime virtualiai, tik norint kokybiško rezultato, reikalingas išankstinis pasiruošimas. „Universiteto vaidmuo organizuojant šias karjeros dienas yra padėti ir įmonėms, ir studentams pasiruošti bendradarbiavimui“, –  patikslina V. Radžienė.

KTU už bendradarbiavimo su verslu vystymą atsakinga Rimantė Sedziniauskienė įsitikinusi, kad nepaisant šiemetinės situacijos ir jos keliamų problemų, šiais, kaip ir keletą pastarųjų metų, pagrindiniu darbdavių iššūkiu išlieka talentų pritraukimas ir konkurencija dėl gabiausių. Jos manymu, ypač tarp jaunosios kartos atstovų, renkantis darbo vietą, esminiu kriterijumi tampa darbdavio įvaizdis ir reputacija, kurie yra gerokai daugiau negu iki smulkmenų nugludintos įmonių video prezentacijos.

„Atsižvelgdami į tai, šių metų virtualiame renginyje įmonėms suteikiame galimybę perteikti savo vidinę kultūrą, misiją ar veiklos metodus potencialiems darbuotojams dalyvaujant tiesioginiame eteryje“, – akcentuoja R. Sedziniauskienė.

Ji tokią galimybę įvardija kaip vieną iš svarbiausių tokio renginio formato privalumų. Tokiu būdu įmonė gali save reprezentuoti per asmeninį kontaktą bei sutaupyti laiko darbo pokalbiams su kandidatais, kurie tik po ilgų atrankos etapų pajunta neatitikimą tarp įmonės deklaruojamų ir asmeninių vertybių.

„Neverta pamiršti, kad būtent paprastas ir ilgai netrunkantis įdarbinimo procesas yra dar vienas svarbus kriterijus, siekiant pritraukti motyvuotus ir gabius darbuotojus“, – teigia KTU Bendradarbiavimo vystymo skyriaus vadovė R. Sedziniauskienė.

Tarp drąsiausių ir sumanymą virtualiai prisistatyti nusprendusių įmonių atsirado gerai Lietuvos ir tarptautinėje rinkoje žinomi vardai iš pramonės, finansų, bankininkystės, IT ir kitų sektorių. KTU „Wanted“ karjeros dienos 2020 renginyje rikiuojasi savo sričių lyderiai. Pagrindinio partnerio teisėmis dalyvauja įmonės „Rocket Software“ ir „TransUnion“.

Renginio partneriais tapo SEB grupės paslaugų centras, „Mars Lietuva“, Elektros perdavimo sistemos operatorius LITGRID, „Centric IT Solutions Lithuania“, „Western Union“, „Hella Lithuania“, „Ignitis“, Lietuvos geležinkeliai, „Philip Morris Baltic“, ŽŪK Pienas LT.

Moderuos eterio žvaigždės

Organizatorių teigimu, kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet tradiciškai išlaikomos trys pagrindinės renginio erdvės, skirtos karjerai, ugdymui ir įkvėpimui.

Karjerai skirtoje erdvėje įprastą stendų zoną keis trumpi įmonių prisistatymai tiesioginiame eteryje, kuriuos ves LRT laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjas, žurnalistas Ignas Krupavičius.  

Prisistatydamos įmonės turės galimybę pasidalinti svarbiausiais savo veiklos aspektais, supažindinti su darbo kultūra ar įdomiausiais faktais. Dar daugiau – net 13 renginyje dalyvaujančių įmonių virtualaus renginio stebėtojus pakvies „į svečius“ ir publikai prisistatys tiesiogiai iš įmonės darbo vietų. Taip pat šiais metais įmonių prisistatymų metu svarbus akcentas bus skirtas darbo ir praktikos pozicijų pasiūlymams bei baigiamųjų darbų temų pristatymams.

Siekiant, kad studentai vienoje vietoje matytų ir patogiai galėtų aplikuoti į praktikos ar darbo vietas, KTU įsidiegė „WANTed“ darbo ir praktikos platformą, kurioje studentai jiems patogiu būdu gali filtruoti skelbimus ir žinoti, kad įmonės ieško būtent jų kvalifikaciją atliepiančių praktikantų ar naujų kolegų.

Šios dalies interaktyvumas šiemet įpareigos studentus iš anksto pasiruošti, būti budriais bei renginio metu aktyviai sekti nuolat besipildančią KTU darbo ir praktikos platformą „WANTed“ ir įmonėms siūlyti savo kandidatūras.

Po trumpų prisistatymų renginio dalyvėms įmonėms bus sudarytos galimybės bendrauti su transliacijos stebėtojais ir, esant poreikiui, kontaktuoti individualiai.

Ugdymui skirtą erdvę atlieps tiesiogiai transliuojama konferencija „Small Talks“, kurioje  įmonių atstovai dalinsis savo žiniomis ir patirtimi, skaitydami pranešimus pasirinkta tema.

„Šiemet siūlome griauti mitus apie įsidarbinimą, verslo steigimą ar profesijos kelio pasirinkimą. Moterims siekti karjeros yra daug sunkiau, dažna darbų kaita pakenks karjerai, darbe visi pasiruošę perkąsti vienas kitam gerkles – šie ir kiti mitai vyrauja mūsų visuomenėje, todėl žymios šalies įmonės bandys sugriauti ar, priešingai, patvirtinti juos, pasiremdamos savo patirtimi“, – teigia R. Sedziniauskienė.

„Small Talks“ konferenciją šiais metais moderuos gerai skaitmeninėse medijose ir iš TV ekranų pažįstama reklamos specialistė, socialinė aktyvistė, dainininkė Dovilė Filmanavičiūtė.

Pagrindiniu akcentu ir vizitine renginio kortele taps forumas „WANTed Talks“ su žymiais pranešėjais, įdomiomis ir naudingomis temomis bei diskusijomis, aktualiomis įmonėms, darbo ieškantiems studentams, alumnams ir moksleiviams.

Šių metų forumo „WANTed Talks“ tematika – gyvenimas naujoje realybėje. Renginyje bus kalbama apie prisitaikymą prie besikeičiančių darbo rinkos tendencijų, naujų kompetencijų ugdymo(si) poreikį ir, žinoma, pandemijos poveikį darbui ir visai aplinkai. Renginyje pagrindinį pranešimą apie savo karjeros kelią, sėkmingai įgyvendintas spontaniškas iniciatyvas ir kt. skaitys gerai žinomas šalyje žurnalistas, laidų vedėjas ir rašytojas Andrius Tapinas.

Kai kas įsitvirtins ateičiai

Anot renginio organizatorių, pasirinktas renginio koncepcijos keitimo veiksmas nėra tiesiog automatinis ir įprastas būdas perkelti programą, fizinę erdvę pakeičiant virtualia ir atsisakant tų renginio dalių ar veiklų, kuriose įprastai per Karjeros dienų renginį studentai ir įmonių atstovai dalyvaudavo fiziškai.

„Manome, kad stengiantis prisitaikyti prie naujos situacijos diktuojamų sąlygų, reikia ieškoti jaunus žmones įtraukiančių sprendimų – interaktyvių veiklų, reikalaujančių greitos reakcijos, personalizuotos aplikacijos, patogios studentų naudojimui bei virtualių bendravimo kambarių, leidžiančių čia ir dabar kalbėti su svajonių darbdaviu“, – teigia V. Radžienė.

Organizatorių manymu, gali būti, kad kai kurios išbandytos praktikos ateities renginiuose išliks dar ne vienerius metus.

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

Parašykite komentarą