Bankai ir Draudimas

Neužkibti ant draudikų kabliukų gyventojams padės portalas draudėjams

Draudimo sutartis sudarę Lietuvos gyventojai turės daugiau galimybių išvengti galimo draudimo bendrovių piktnaudžiavimo ir išspręsti kilusius ginčus su jomis. Internete startavo draudėjų ir apdraustųjų interesus atstovaujančios Draudėjų asociacijos projektas Draudi.lt, kurio tikslas supažindinti draudimo sutartis sudariusius ir apdraustus asmenis su jų teisėmis bei atsakyti į gyventojams kilusius su draudimu susijusius klausimus.

„Su draudimo paslaugomis ir produktais šiandien susiduria daugelis Lietuvos gyventojų, tačiau toli gražu ne visuomet jų patirtys būna tik geros. Dažnai nepasinaudojama ir savo teisėmis, nežinoma, kurie draudikų reikalavimai yra nepagrįsti. Draudimo taisyklės paprastai būna didelės apimties, surašytos sudėtinga teisine kalba, todėl specifinių žinių neturinčiam žmogui išties gali būti sunku teisingai įvertinti jų sąlygas ir priimti savus interesus geriausiai atitinkančius sprendimus“, – sako Draudėjų asociacijos vadovas Tomas Paulauskas.

Anot T. Paulausko, kilus gyventojų ginčams su draudimo bendrovėmis pastarosios paprastai būna pranašesnėje pozicijoje, nes jose dirba gerai draudimo sritį išmanantys profesionalūs teisininkai. Pasinaudodami gyventojų teisinių žinių trūkumu jie ne visuomet tinkamai vadovaujasi vartotojus ginančiais teisės aktais, suformuota teismų praktika. Dėl šios priežasties, Draudėjų asociacijos vadovo teigimu, būtina sudaryti sąlygas gyventojams paprastai susipažinti su savo teisėmis draudimo srityje, suteikti daugiau svertų sprendžiant kilusius ginčus su draudimo bendrovėmis.

Interneto svetainėje www.draudi.lt suprantamai ir nemokamai pateikiama gyventojams aktuali informacija apie asmens, transporto, turto ir kelionių draudimą, supažindinama su dažniausiai pasitaikančiomis situacijomis, kuomet būna pažeidžiami draudėjų interesai. Tinklalapyje taip pat galima rasti draudimo sutartis sudariusiems gyventojams aktualių patarimų, sužinoti apie galimybes apginti savo teises ir užduoti rūpimus klausimus ekspertams.

Lietuvos banko duomenimis, pirmąjį 2016 metų pusmetį Lietuvoje iš viso buvo sudaryta 2,86 mln. draudimo sutarčių. Pusę jų sudarė transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės sutartys. Antrąjį šių metų ketvirtį Lietuvos banke nagrinėti ginčai draudimo sektoriuje daugiausia buvo susiję su draudikų atsisakymu pripažinti įvykį draudžiamuoju.

2012 metais panaikinus Draudimo priežiūros komisiją, jos funkcijas perėmė Lietuvos bankas, tačiau apie jo veiklą sprendžiant kylančius ginčus draudimo srityje visuomenė yra vis dar menkai informuota.

Interneto projektą Draudi.lt įgyvendina Draudėjų asociacija kartu su Valstybine vartotojų teisų apsaugos tarnyba ir Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija.

Draudėjų asociacija yra ne pelno siekianti draudėjų, apdraustųjų, naudos gavėjų ir nukentėjusių trečiųjų asmenų interesus atstovaujanti ir jų teises ginanti organizacija. Draudėjų asociacijos veikla apima projektų, susijusių su vartotojų švietimu draudimo klausimais, vykdymą, teisės aktų, susijusių su draudimo santykiais, derinimą ir vertinimą, draudėjų konsultavimą ir atstovavimą santykiuose su draudimų kompanijomis bei Draudikų biuru.

Parašykite komentarą