Įvairenybės

Nelegali migracija: Europos Parlamento Pirmininkas kartu su Lietuvos, Estijos ir Latvijos parlamentų vadovais aptars esamą situaciją

2021 m. rugpjūčio 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Rugpjūčio 17–18 dienomis Lietuvoje lankysis Europos Parlamento Pirmininkas Davidas Marija Sasolis (David Maria Sassol). Rugpjūčio 18 d., trečiadienį, oficialaus vizito atvyksta ir Estijos Respublikos Rygikogo Pirmininkas Jūris Ratasas (Jüris Ratas) bei Latvijos Respublikos Saeimos Pirmininkė Inara Mūrniecė (Ināra Mūrniece). Parlamentų vadovai domėsis situacija pasienyje.

„Lukašenkos režimas nelegalių migrantų srautą nukreipė ir į kitas Baltijos šalis. Privalome nepasiduoti sumaiščiai, ieškoti bendrų tikslingų sprendimų ir suvienyti pajėgas. Šiuo metu svarbiausias trišalio bendradarbiavimo tikslas – regiono, Europos Sąjungos ir valstybinių sienų saugumas, kartu įvertinant ir rugsėjį vyksiančias Rusijos karines pratybas „Zapad“. Aptardami nelegalios migracijos, sienų apsaugos ir žmogaus teisių klausimus su Latvijos ir Estijos parlamentų pirmininkais lankysimės Padvarionių pasienio užkardoje ir Ruklos karinėje bazėje“, – sako Lietuvos parlamento vadovė.

Rugpjūčio 18 d., trečiadienį, 10 val. Seimo Algirdo Mykolo Brazausko salėje (I rūmai) įvyks Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir Davido Marijos Sasolio (David Maria Sassol) vadovaujamos delegacijos susitikimas. Jame taip pat dalyvaus Seimo Pirmininko pavaduotoja, Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojai Domas Griškevičius bei Marius Matijošaitis.

11 val. Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai) įvyks Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentų pirmininkų susitikimas.

Trečiadienį taip pat numatyti Europos Parlamento Pirmininko ir Estijos bei Latvijos parlamentų vadovų susitikimai su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda.

D. M. Sasolio vadovaujama delegacija kartu su Seimo Pirmininke V. Čmilyte-Nielsen, Estijos Respublikos Rygikogo Pirmininku J. Ratasu ir Latvijos Respublikos Saeimos Pirmininke I. Mūrniece vyks į Medininkus, kur pagerbs Medininkų žudynių aukas. Pirmininkai vyks prie valstybės sienos su Baltarusijos Respublika ir į Padvarionių pasienio užkardą.

15 val. Pasieniečių mokykloje Medininkuose įvyks bendra pirmininkų spaudos konferencija.

Žurnalistus, norinčius dalyvauti spaudos konferencijoje, kviečiame iš anksto registruotis el. p. rsv@lrs.lt, nurodant vardą, pavardę ir atstovaujamą žiniasklaidos priemonę. Į teritoriją bus įleisti tik iš anksto užsiregistravę žiniasklaidos atstovai. 

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą