Nekilnojamas Turtas

Nekilnojamojo turto vystytojai siūlo gyventi „Zaporožiečio“ lygį atitinkančiuose namuose?

Kaip jaustumėtės, jei prasidėtų diskusija, kad reikia atšaukti transporto techninę apžiūrą ir leisti gatvėmis važinėti įvairioms kriošenoms? Jei automobilių prekeiviai pradėtų kalbėti, kad gyventojai naujų automobilių neįperka, todėl reikia leisti pardavinėti senus „Moskvičius“ ir „Zaporožiečius“?

Analogišką mintį, tik nekilnojamojo turto srityje vakar išsakė nekilnojamojo turto vystytojai.

Vakar spaudoje pasirodė nekilnojamojo turto vystytojų gąsdinimai, kad aukštesnės klasės namai ir butai Lietuvai nereikalingi, kad jie brangūs ir niekas neįpirks, ypač geruose sklypuose:

„Ypatingai tai apsunkina būsto plėtrą arčiau miesto centrinės dalies, kur žemės sklypų kainos yra gerokai didesnės“ – teigė Gintarė Avulytė, „Hanner“ pardavimų vadovė.

Ar tikrai „Hanner“ nori brangiuose miesto centre esančiuose sklypuose statyti „Moskvičiaus“ techninį lygį atitinkančius namus?

„Matau begalę parduodamų naujų namų, kurių už pusantrų metų nebebus galima statyti, kurių vertė, tikėtina, ženkliai smuks – sako architektas Rytis Kaminskas, parodoje RESTA pristatantis „Greensbon“ – namo, kurio šildymas per metus kainuoja apie 500 Lt, tipinį projektą. „Tai, kad toks namas brangus – nesamonė. Jo statyba brangesnė tik apie 10%. O gyvenimo kokybė – nesulyginama. Tai iš tikrųjų panašu į skirtumus tarp „Zaporožiečio“ ir „Audi“. Kiek pastebiu, tautiečiai žymiai dažniau renkasi „Audi“, nei „Zaporožietį“. Kodėl nekilnojamojo turto vystytojai nori mums įpiršti žemos klasės būstus, man nesuprantama“.

„Kviečiu visus nekilnojamojo turto vystytojus apsilankyti mūsų stende RESTOJE ir įsitikinti, kad nėra jokių stebuklų, tik geras projektas ir tinkamas jo įgyvendinimas“ – sako Aidas Vaičiulis, Pasyvaus namo asociacijos direktorius. „Žmonių susidomėjimas milžiniškas, visi nori gyventi ne tik taupiuose, bet ir sveikuose namuose. Ir daugelis pasiruošę juos statytis savo jėgomis. Nekilnojamojo turto vystytojams tai irgi neturėtų sukelti sunkumų, o rinka geros kokybės namams ir butams, ypač netoli miesto centro, tikrai yra“.

„Pabandykite dabar naują namą statančiam žmogui sakyti, kad statysime pagal nepriklausomybės pradžioje buvusį supratimą – šaltus, kiaurus, bet didelius namus. Jis pasukios pirštą prie smilkinio ir pasiųs toli toli. Po penkių – septynių metų taip pat bus kalbama apie tokius namus, kurie įprasti dabar“ – sako architektas R.Kaminskas.

Panašu, kad nekilnojamojo turto rinkoje vyksta trintis tarp senos ir ateinančios naujos kartos ideologų. Kiek išsilaikys senoji karta, parodys laikas.

Parašykite komentarą