Sportas

Neauga raumenų masė? Ar Reikalingi Maisto papildai

Lėtą raumenų masės augimą gali įtakoti kelios priežastys, tai miego trūkumas, neteisinga mityba, nepakankamas kiekis baltymų, raumenų katabolizmas.

Atkreipkite dėmesį į tai, ar kokybiškai išsimiegate. Miegate giliai, ar nuolat atsibundate? Ar spėja Jūsų organizmas pilnai atsistati po sunkios dienos, kurios metu organizmas buvo išvargintas, jei ne tai tik subalansuota mityba ir sporto maisto papildai gali jums padėti. Kad organizmas gerai pailsėtų vidutiniškai reikia 8 val, miego per parą. Psichologinė savijauta turi labai didelės reikšmės raumenų augimui. Tik maksimaliai pailsėjęs kūnas ir gera savijauta leidžia pasiekti gerų rezultatų. Vyresnio amžiaus žmonėms arba turintiems miego sutrikimų – pilnam organizmo jėgų atstatymui reikia mažiausiai kelių dienų kokybiško miego iš eilės.

Maisto trūkumas, kuris praturtinamas maisto papildais

Organizmui per dieną reikia tam tikros normos baltymų ir kitų vertingų medžiagų. Jeigu organizmas tos normos negauna, arba gauna per mažai – tada jis eikvoja jūsų kūno viduje esančius resursus (riebalai). O jeigu tokių nėra – žmogaus kūnas, tai pasiima atsargas esančias raumenyse, todėl neauga liesa raumenų masė. Nuolatos sekite, kad netrūktų baltymų, angliavandenių, vitaminų su mineralais ir omega 3/6/9 rūgščių, kurios randamos žūvyje, taip pat praturtinkite savo valgerašty sportinei mitybai skirtais maisto papildais.
Kaip dažnai jūs valgote? Vienu metu daug suvalgius maisto organizmas nepasisavina visų naudingų medžiagų, todėl dalis maiste esančių mineralų tiesiog nepanaudojami. Norin, kad raumenų masė augtų reikia valgyti nedidėlėmis porcijomis ir kuo dažniau. Mažas porcijas galima išskirstyti 5/6 kartus per dieną, o ryte tar pirmų dviejų valgių išgerti baltyminį kokteilį t.y., vartojami sportinės mitybos maisto papildai, kad gauti didesnį kiekį baltymų. Būtina valgyti pilnavertį maistą, kuriame gausus baltymais ir angliavandeniais. Taip pat būtina išnaudoti “aukso valandą”, tai laiko tarpas iš kart po treniruotės. Tuo metu organizmas ypač noriai ir sparčiai atstatinėja treniruotės metu prarastas medžiagų atsargas. Patogiausia išgerti kokį lengvai įsisavinamą iš grynų baltymų pagamintą kokteilį. Taip organizmas pasisavins gryną baltymą ir padės sparčiau auginti liesą raumenų masę.

Neteisingas svorių pasirinkimas ir atlikimas

Treniruodamiesi pasirinkite labiausiai jūms tinkančius pratimus, jei nežinote kaip juos atlikti ar tiesiog esate naujokas, patartina pasikalbėti su treneriu, kad jums sudarytų pirmą (bazinę) treniruotę. Leiskite jam stebėti, kaip jūs atliekate pratimus – iš šono geriau matosi. Stenkites, kad raumuo dirbtų maksimaliai. Neskubėkite, geriau pasirinkite mažesnius svorius, pratimus būtina atlikti taisyklingai, nes atliekant pratimus blogai galite pažeisti savo kojų ir nugaros ramenis. Nepervarginkite raumenų – jauskite saiką, išvarginant raumenis jūs jų neužgauginsite, o prarasite liesą raumenų masę. Nesitikėkite labai greitų rezultatų, nes pas visus nevienodai greitai atsistatinėja raumenų lastelės.

Baltymų trūkumas papildomas maisto papildais

Normaliai sportuojant per diena reikia suvalgyti nuo 2-2,5 g., baltymų vienam jūsų kūno kilogramui. Labai intensyviai sportuojant baltymų poreikis išauga iki 3g/kg. Jeigu jūsų svoris 80kg, suvartojant baltymus po 2,5g/kg jums iš viso per dieną reikės surinkti 80 x 2,5 = 200 g. baltymų, kad augtų liesą raumenų masė.

Norint žinoti, kiek baltymų per dieną reikia suvartoti, tereikia tiesiog paskaičiuoti kiek baltymų suvartojate su maistu per dieną, tada atimti iš kiekio kurį gaunate per visą dieną ir gausite reikiamą baltymų dienos kiekį – tai bus baltymų dienos norma. Skykime, kad sveriate 80 kg, jums reikia 200 g. baltymų per dieną, o su maistu surenkate 150 g. baltymų. 200 g. – 150 g. = 50 g. baltymai kurių jums trūksta. Per dieną Jums reikia suvartoti 50 g. baltymų (maisto papildai – proteino kokteilis). O tai yra maždaug pusantro samtelio pasirinktų proteino miltelių. Arba vienas 800 g. baltymų kokteilis (du kokteiliai po 400 g.).

Jeigu per dieną gaunate visą baltymų dienos poreikį (pvz 200g), tuomet sumažinkite maisto produktų kiekį tiek, kad per dieną surinktumėte šiek tiek mažiau (pvz 170g). Ir tokiu budu galetumėte įterpti bent vieną proteino (grynų baltymų mišinys) porciją (30 g – vienas samtelis), tai maisto papildai, kuriuos treniruočių dienomis išgersite po treniruotės (tuo metu reikia greitai išisavinamo proteino). Šie proteino maisto papildai ir lems geresnius rezultatus t.y. liesą raumenų augimą.

Jeigu jūsų kūno sudėjimas yra liesas ir neišeina dažnai pavalgyti – vietoje proteino miltelių vartokite geinerį (maisto papildai – gainer‘is). Jis skiriasi nuo proteino miltelių tuom, kad savo sudėtyje turi ne tik baltymų, bet ir angliavandenių. Paprastai kalbant – su viena geinerio porcija gausite papildomą maisto porciją per dieną, kurią organizmas įsisavins per kelias minutes.

 

One Comment

  • raimonda252

    Tikrai papildai sportuojantiems yra reikalingi, ypač liekniems žmonėms, kurie nori turėti raumenų. Kiek teko bendrauti su žmonėmis, kurie užsiima sportu, tiksliau, kurie bando užsiauginti raumenis jie visi naudoja papildus. Ir galiu drąsiai teigti, kad jiems pradėjus naudoti juos, skirtumas akivaizdus ir jis tikrai geras.

Parašykite komentarą