Studijos

Naujų idėjų kamerinis orkestras – meistriškumo klasėse Vokietijoje

Reino krašto-Pfalco muzikos akademijoje birželio 18–27 dienomis vykstančiose meistriškumo klasėse perForm dalyvauja Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO) ir jaunieji muzikos atlikėjai iš įvairių šalių, tarp kurių ir smuikininkė Justina Dvarionaitė bei Martynas Grigas (altas). Kartu svarstoma, kaip ir ar apskritai per šiuos metus pasikeitė klasikinis muzikos atlikimas, kokie gali būti ir vėl gyvai atliekami koncertai su naujais elektroninės muzikos, dramaturgijos ir šviesų elementais.

Meistriškumo klasių baigiamasis renginys – birželio 26 d. koncertas. NIKO atliks Henryko Mikolajaus Goreckio, Arvo Pärto, Maxo Richterio, Gedimino Gelgoto, Karsteno Gudermanno kūrinius ir meistriškumo klasių dalyvių sukurtas kompozicijas. Koncertas rengiamas ypatingoje erdvėje – buvusioje metalurgijos gamykloje Sayner Hütte, vienoje svarbiausių šios paskirties gamyklų XIX a. Prūsijoje. Šiandien ši renovuota ir renginiams pritaikyta įspūdinga vieta yra Vokietijos industrinio paveldo paminklas.

Publikos visad laukiamas NIKO – 2006 m. suburtas styginių ansamblis, itin originaliai ir kūrybingai jungiantis klasikinės ir populiariosios muzikos stilius, į atlikimą integruojantis įvairių menų formas bei netradicines styginių instrumentų technikas.    

Meistriškumo dirbtuves ir koncertą organizuoja Europos Sąjungos muzikos konkursų jauniesiems atlikėjams asociacija (European Union of Music Competitions for Youth e.V. (EMCY), vienijanti per penkias dešimtis muzikos konkursų visoje Europoje.

Bendradarbiaudamas su Lietuvos kultūros institutu ir kultūros atašė Vokietijoje šią vasarą EMCY surengs dar kelis renginius Brandenburge ir Miunchene, kuriuose dalyvaus ir Lietuvos  muzikantai.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą