Bankai ir Draudimas

Naujos policijos areštinės ir komisariato statybai Vilniuje 12,5 mln. eurų finansavimą suteikė SEB bankas

SEB bankas nekilnojamojo turto ir plėtros grupės „MG Valda“ įmonei „PPP projektas“ suteikė 12,5 mln. eurų paskolą. Už šias lėšas „PPP projektas“ įgyvendins naujo komisariato ir areštinės Vilniuje statybų projektą viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės (VPSP) pagrindu. SEB bankas finansavimą suteikė 16 metų.

„SEB grupė turi daug viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektų kitose šalyse, pavyzdžiui, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje ar Skandinavijos šalyse, finansavimo patirties. Lietuvoje tai jau antrasis toks projektas, kurį finansuoja SEB bankas. Nepaisant to, kad mūsų šalyje tokios partnerystės pavyzdžių dar nedaug, pasaulinėje praktikoje viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektai yra įprastas būdas greičiau įgyvendinti didelio masto viešosios infrastruktūros objektus. Ši partnerystė užtikrina, kad projekto pradžioje valstybei reikėtų mažiau investicijų, o viso projekto išlaidos išdalijamos lygiomis dalimis per ilgą laikotarpį, tad valstybės skola per šį terminą padidėja nedaug. Atsižvelgiant į tai, Lietuvoje vis daugiau dėmesio skiriama tokiems projektams, tikėtina, kad ateityje bus daugiau galimybių didinti šių projektų skaičių Lietuvoje“, – sako Aivaras Čičelis, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Verslo bankininkystės tarnybos direktorius.

„Viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektus Lietuvoje vis dar galime suskaičiuoti ant pirštų. Įmonės jau yra pasiruošusios glaudžiau bendradarbiauti su valstybe ir perduoti sukauptą patirtį, tad viliamės, kad per artimiausius metus tokių projektų tik daugės. Verslui tai yra nauji iššūkiai ir galimybės, valstybei – bendro dialogo su privačiu sektoriumi mezgimas ir patrauklus finansinis modelis. Sėkmingas tokių projektų įgyvendinimas ne tik tiesiogiai padeda gerinti valstybės institucijų darbo sąlygas ir efektyvinti veiklą, bet ir skatina tolesnį bendradarbiavimą tarp valstybės ir verslo subjektų. Įgyvendinamas naujo komisariato ir areštinės Vilniuje projektas yra pirmas tokio masto viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektas Lietuvoje. Sėkminga šios partnerystės pradžia skatina pagalvoti ir apie tolesnius VPSP projektus“, – teigia bendrovės „MG Valda“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

Bendra šio projekto indeksuota vertė su PVM yra 56 mln. eurų. Planuojama, kad areštinė ir komisariatas bus suprojektuoti, pastatyti, įrengti, aprūpinti baldais ir inventoriumi bei perduoti Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui per trejus metus. Vėliau bendrovė „PPP projektas“ 15 metų teiks viešajam sektoriui minėtų objektų priežiūros ir eksploatavimo paslaugas, įskaitant valymo, teritorijos tvarkymo, komunalinių paslaugų, inžinerinių, apsaugos ir kt. sistemų priežiūros, sulaikytų asmenų maitinimo ir kitas paslaugas, taip pat atnaujins sistemas. Komisariatas įsikurs pastate P. Vileišio gatvėje, areštinė – Birželio 23-osios gatvėje.

Šis projektas – antras tokio tipo projektas Lietuvoje. Pirmas viešosios ir privačiosios partnerystės projektas – Palangos aplinkkelis, kurio statyboms 8,5 mln. eurų finansavimą suteikė SEB bankas.

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą