Įvairenybės

Naujoji Ugnės Barauskaitės knyga „Vieno žmogaus bohema“ išleista audio formatu

Pasiruoškite leistis į ypatingą kelionę – tokią, kurioje persipynę dešimtys ir net šimtai istorijų. Tik pirmiausia užduokite sau šiuos du klausimus:
Ar kada nors teko klaidžioti po svetimus jausmus?
Ir ar teko atrasti Rytų šalis mylinčiomis keliautojo akimis?
„Žmonės pyksta, jeigu juos aprašai. Bet dar labiau pyksta, jei aprašai savaip. Nes slapčia kiekvienas trokšta, kad jų gyvenimas būtų paliudytas – ir paliudytas teisingai“, – U. Barauskaitė.
Pristatome paslaptingąją Ugnę Barauskaitę!
Daugelis bent kartą yra girdėjęs tą žavų, nepriekaištingai melancholišką balsą, besisupantį radijo bangose. Ugnė Barauskaitė yra viena tų nenuspėjamų moterų, kurios puikiai derina kelias veiklas vienu metu – ji ne tik „M-1 Plius“ laidų vedėja, bet ir ne vieną romaną išleidusi rašytoja. Po tokių gerai žinomų kūrinių, kaip „O rytoj vėl reikės gyventi“ bei „Dešimt“, Ugnė grįžo su nauja, ilgai laukta knyga – „Vieno žmogaus bohema“. O geriausia žinia ta, kad knygos autorė pati ją įgarsino.
Ar esate klaidžioję po svetimus jausmus?
Kiekvienas mūsų bent kartą yra žvelgęs arba bent norėjęs pažvelgti ten, kur negalima, tačiau be galo smalsu įkišti nosį. Taip, mus domina svetimų žmonių svetimi gyvenimai. Tokiu būdu mes lyginam savo ir kitų patirtis. Ugnės knyga savitu jausmingai aštriu stiliumi kalba su klausytoju ir įtraukia nuo pirmųjų eilučių. Ji suvilioja ir įsileidžia į vidų – iš pradžių tik atsargiai vesdama už rankos, o vėliau jau pasileisdama bėgti, ragindama neatsilikti ir sekti paskui. Rašytoja supina tokią svajingai gyvą pasakojimų dėlionę, nukeliančią net į jos ankstyvą vaikystę, kad jautiesi lyg pirmą kartą pamatęs spalvotą nuotrauką. Dar jautiesi, lyg būtum įlindęs į svetimą galvą vogti minčių su visais vardais, vietomis ir daiktais, lyg stebėtum tai, ko stebėti neturėtum, nes tai skirta vos keletui ypatingų žmonių. Ar norite sužinoti, kaip atrodo uždraustas gyvenimas?
Kiek gyvenimų telpa viename?
Jei kada savęs klausėte ar esate vienintelis toks pasimetęs realiame ir paraleliniame pasaulyje, ar esate paranojikas, trokštantis kasdien būti vis kitu asmeniu, tuomet visiškai susitapatinsite su pateikiama istorija. Ugnė labai žaismingai, subtiliai ir kartais nuogai vieną po kito atskleidžia savo gyvenimo ištraukas. Ji kalba apie tai, kas anksčiau labai giliai skaudėjo ir jau nebeskauda, apie tai, kodėl meilė ateina ir praeina. Juk po ašaromis išverktų audrų vieną dieną ima ir ateina rami diena.
Jei kada klausėtės Ugnės radijo laidos ir tyliai stebėjotės, kaip ši moteris apie kiekvieną jau tiek kartų girdėtą kūrinį vis dar sugeba pasakyti kažką naujo, tuomet mėgausitės ir knygoje pateikiamomis citatomis. Tai visiškai tas pats, kas geriant arbatą filosofuoti su protingiausiu sutiktu žmogumi – citatos leis kalbėtis su daugybe iškiliausių asmenybių, kurios taip pat kentėjo, mylėjo ir kvestionavo šio gyvenimo dėsnius.
Ar jau atradote Rytus?
Kiekvienas keliautojas parsiveža vis kitokią patirtį ir įspūdžius, bet širdimi išgyventos akimirkos vis tiek yra pačios ypatingiausios. Ugnė neatsitiktinai atsidūrė Rytuose – čia ji ieškojo ir surado dalelę savęs: triukšmingi turgūs, akinama saulė, garuojanti laikina ramybė, skurdas ir nuoširdumas, prabanga ir gyvenimo šventė, svetima, bet kartu tokia artima kultūra, egzistuojanti už tūkstančių kilometrų. Visa tai – lyg rytietiškas šokis, kurį taip myli ir vertina pati rašytoja. „Vieno žmogaus bohema“ nukels ne tik į svetimą galvą, bet ir leis pakeliauti po nuostabias vis naujai atrandamas šalis ir prisiliesti prie jų istorijos: Sirija, Turkija, Libanas, Palestina, Izraelis… Beveik turistinis gidas Lietuvoje užsibuvusiam nuotykių pasiilgusiam klausytojui.
„Vieno žmogaus bohema“ padės atrasti šimtus persipynusių kelionių, nes jų maršrutai keliauja tiesiasi per nuostatų, atmetimų ir baimių neribojamas teritorijas – paralelinio ir realaus pasaulių širdis. Tai viena knyga, o iš tiesų – begalė knygų kiekviename išjaustame puslapyje. Jei esate pasiruošęs nuoširdumui – metas leistis į atradimų kelionę su Ugne Barauskaite. Ši patirtis tikrai bus išskirtinė ir įsirėš į atmintį.
Audioknygos „Vieno žmogaus bohema“ jau šiandien galima klausytis Android ar iPhone išmaniuoju telefonu įsidiegus audioknygų klausymui skirtą Audioteka programėlę. Įsigijus knygą svetainėje www.audioteka.lt ją galima atsisiųsti į kompiuterį, planšetę ar MP3 grotuvą.

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą