Nekilnojamas Turtas

NAUJAS IŠŠŪKIS ARCHITEKTAMS – SUJUNGTI GAMTĄ, TRADICIJAS IR TECHNOLOGIJAS

„Mūsų tikslas – sujungti novatoriškas technologijas su vietiniais ištekliais ir kultūra. Tradicijas įkomponuoti į architektūrą skatina ir praktiniai sumetimai”, – pasakoja architektų studijos „Vilalta Architects” vadovas Ksavier Vilalta.  

Supratimas, kad gamta apima ir miestą, turi didelę įtaką miestų plėtrai ir priežiūrai bei kiekvieno gyventojo sveikatai, saugai ir gerovei. Deja, iki šiol miestus kūrėme, atsižvelgdami ne į aplinką ir natūralias gamtines sąlygas, bet komfortą. Šiuolaikinė miestų plėtra atskyrė bendruomenę nuo gamtos. To pasekmė – daugelis iš mūsų neidentifikuoja savęs natūralios ekosistemos dalimi.  

Architektūra iš vietinės tradicijos  

„Architekto pareiga surasti paprastą būdą gamtos ir bendruomenės ryšiui sustiprinti, atkurti. Ši atsakomybė kyla iš pagarbos aplinkai ir gamtai”, – sako UNESCO apdovanojimą už darnius aplinkai sprendimus gavęs architektas Ksavier Vilalta. Tad kaip atnaujinti tradicinį mąstymą, kad būtų sukurti šiuolaikiški pastatai, turintys ryšį su praeitimi?  

Pasak architekto Ksavier Vilaltos, pastatų peizažai ir aplinka šalia jų yra daug daugiau nei dekoratyvinis priedas – dirvožemio ir augmenijos sluoksnis kontroliuoja paviršinius vandenis, aprūpina maistu.  Gamta turi sudėtingas vidaus taisykles, kurios apibrėžia biologinę įvairovę kaip kolektyvinę gyvybės palaikymo sistemą. Miestui reikia sistemingai susieti ekologines struktūras. Čia slypi ir raktas, ir užduotis vienu metu – miestai turėtų būti mūsų natūralios aplinkos pratęsimas. Kiekvienas miestas yra įsikūręs unikalioje ekosistemoje. Todėl vieno universalaus, bet tobulo miesto, pastato plano ar dizaino nėra.  

„Sustok, stebėk ir kurk” 

Galimybė panaudoti savos aplinkos pranašumus, nesivaikant tarptautinių architektūrinių madų, leidžia sumažinti statybos išlaidas, nes vietinės žaliavos dažniausiai yra pigesnės, o kraštovaizdis panaudojamas architektūrinėje kompozicijoje.  

Ksavier Vilalta sako, kad sujungti technologijas su gamta, tradicijomis galima tik ištyrus aplinką, stebint jos raidą ir pokytį.  

Daugiau apie technologijų, gamtos ir tradicijų sintezę architektas Ksavier Vilalta pasakos jau rugpjūčio 23 dieną, konferencijos ARCHITEKTŪROS INOVACIJOS – DIZAINO DISCIPLINOS MODERNIZACIJA metu. Būtina iš ankstinė registracija čia.

Pranešimą paskelbė: Ignė Dutova, UAB „Structum projektai”

Parašykite komentarą