Studijos

Ministrė L. Ruokytė-Jonsson: Klaipėdos muzikinis teatras pajėgus įgyvendinti ambicingą viziją – tapti svarbia menų scena Baltijos regione

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson antradienį repetuojančiam Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kolektyvui pristatė naująją teatro vadovę Laimą Vilimienę.

 „Patyrusi kultūros vadybininkė Laima Vilimienė ateina į teatrą, kurio naują įvaizdį pastaraisiais metais formuoja įdomūs pastatymai, inovatyvūs projektai, edukacinės programos. Džiugu, kad naujos vadovės veiklos programoje akcentuojamas dėmesys repertuaro kokybei ir dinamiškumui, bendriems pastatymams, jaunų talentų pritraukimui“, – sveikindama naująją teatro vadovę ir pristatydama ją kolektyvui kalbėjo L. Ruokytė-Jonsson.

Pasak kultūros ministrės, ne mažiau svarbus siekis pritraukti ir daugiau jaunų žiūrovų, plėtoti menines veiklas vaikams, pastatyti mobilius spektaklius, kuriuos būtų galima rodyti regionuose.

 „Tai atspindi ir valstybės kultūros politikos tikslus – ugdyti žmonių, ypač jaunimo, meninį skonį, skatinti juos įsitraukti į kultūrines veiklas, didinti kultūros prieinamumą. Jūs, teatro žmonės, esate geriausi kultūros ambasadoriai“, – sakė ministrė, linkėdama teatro žmonėms kartu su naująja vadove stiprinti kūrybinį kolektyvą, kuris būtų pajėgus įgyvendinti ambicingą viziją – tapti svarbia ir įdomia scenos menų institucija Šiaurės ir Baltijos šalių regione. Teatro kolektyvui ji taip pat palinkėjo kantrybės, laukiant kol bus rekonstruotas Muzikinio teatro pastatas. „Tai didžiulė investicija, kuri iškart atsipirks jūsų kūryba“, – sakė ministrė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kolektyvui, besiruošiančiam rytojaus šokio spektakliui „Graikas Zorba“.

Vėliau Klaipėdoje kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson apsilankė Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje. Su šios kultūros įstaigos vadovu Jonu Geniu, darbuotojais ji kalbėjosi apie inovatyvias muziejaus veiklas,  patraukiančias žmones  labiau domėtis kultūra, menu, istorija.  Muziejus kaupia, saugoja, tyrinėja, konservuoja ir restauruoja unikalų Klaipėdos miesto ir Mažosios Lietuvos istorinį kultūros paveldą, ugdo miestiečių istorinę savimonę, formuoja klaipėdietišką identitetą, propaguoja miesto istoriją, krašto kultūrinį paveldą užsienyje.

Ministrė taip pat apžiūrėjo čia eksponuojamą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą tarptautinę parodę „Klaipėdos (Memel) kraštas: nuo ištakų iki XVII amžiaus“. Parodoje visuomenei pristatoma apie 400 eksponatų, iš kurių 121 priklauso Vokietijos muziejams. Kultūros ministrė pasidžiaugė, kad tai puikus regioninio muziejaus pavyzdys, plėtojant Lietuvos ir užsienio muziejų profesinius ryšius ir užtikrinant muziejų kolekcijų mobilumą.

Kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson šiandien taip pat lankysis Klaipėdos apskrities viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje, kur kartu su jos vadovais aptars, kaip toliau bus plėtojama šios pagrindinės Lietuvos Vakarų regiono bibliotekos kultūrinė ir informacinė veikla. Pasak ministrės, šios bibliotekos veikla ir iniciatyvos – puikus bendradarbiavimo su kitomis kultūros ir švietimo įstaigomis, verslo organizacijomis, asociacijomis, ambasadomis ir užsienio šalių kultūros institutais pavyzdys, kuriuo turėtų sekti ir kitų apskričių bibliotekos. L. Ruokytė-Jonsson teigimu, dar viena sektina I. Simonaitytės bibliotekos geroji patirtis – naujos darbo formos vasarą: paplūdimio biblioteka, kai bibliotekininkai dviračiais veža knygas į Melnragę, ir keliaujanti biblioteka, įkuriant lauko skaityklas žmonių pamėgtose poilsio vietose ir populiariuose jaunimo festivaliuose.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą