IT naujienos

Nauja kokybės kartelė atviro tinklo srityje: išskaidyta tinklo programinė įranga užtikrina geresnį funkcionalumą ir lankstumą

Operacinė sistema „Dell Networking OS 10“ (OS10) tampa nauju standartu didelių duomenų centrų ir debesijos operatorių naudojamai atvirai programinei įrangai, jos dizainui ir modulinei architektūrai;
Bazinis modulis naudoja nepakeistą, atviro kodo „Linux“ operacinę sistemą, taip pat platformą, pasižyminčią mobilumu bei turtinga programėlių kūrimo aplinka;
„Dell“ ir trečių šalių programos bei programavimo galimybės leidžia programinę įrangą pritaikyti įvairiems naudojimo scenarijams ir operacijų modeliams.
„Dell“ plečia paslaugas atviro tinklo (angl. Open Networking) technologijų srityje, pristatydama operacinę sistemą „Dell Networking OS 10“ (OS10). Ši naujos kartos tinklo programinė įranga žada į naują lygmenį pakelti dideliuose duomenų centruose naudojamos programinės įrangos lankstumą ir programavimo galimybes. „OS10“ leidžia išskaidyti tinklo programinę įrangą, taip išplečiant šiuolaikinių duomenų centrų funkcionalumą, todėl klientai turi daugiau galimybių pasirinkti, kaip programinė įranga naudojama IT operacijų metu.
„Šiuolaikiniai, programine įranga valdomi (angl. Software Defined) duomenų centrai reikalauja naujo požiūrio į operacijas – ne tik į tinklus, bet ir į duomenų apdorojimo bei saugojimo elementus, – teigia Tomas Burnsas, „Dell Networking and Enterprise Infrastructure“ viceprezidentas ir vadovas. – „OS10“ klientams užtikrina ateičiai pritaikytas galimybes, leidžiančias daug greičiau ir nuosekliau modernizuoti jų tinklus bei duomenų centrų infrastruktūrą. Klientams tai suteikia galimybę didinti efektyvumą ir optimizuoti procesus.
„OS10“ – įdomi ir nauja „Dell“ kryptis, plečianti ir stiprinanti kompanijos tinklo sprendimų, susijusių su programinės ir aparatinės įrangos inovacijomis, asortimentą, – teigia „IDC“ duomenų centrų tinklų tyrimų vadovas Bradas Casemore‘as. – Verta pažymėti, kad „Dell“ į tinklus žvelgia plačiau, nei vien tik kaip į uždarą operacijų atlikimo vietą ar diskrečią sritį, kadangi tikimasi, jog sparčiai keisis vartojimo modelių ir IT operacijų reikalavimai, tuo tarpu tradiciškai uždarų, tarpusavyje negalinčių sąveikauti, IT sistemų nebeliks.“
Tinklo operacinės sistemos duomenų struktūros išskaidymas
„OS10“ platforma sukurta, atsižvelgiant į naujus atviros programinės įrangos, veikiančios modulių principu, reikalavimus, todėl vartotojai gali sukurti efektyviausius ir lanksčiausius sąveikos tarp tinklo sistemų būdus.
„OS10“ sudaro bazinis ir įvairių papildomų programų moduliai. Tai, kas anksčiau būdavo siūloma kaip glaudžiai integruotų, gamintojo parinktų duomenų struktūrų komplektas, dabar yra atskirta, siekiant klientams suteikti daugiau pasirinkimo, valdymo ir programavimo galimybių.
„OS10“ bazinis modulis (angl. Base Module) – nemokamas ir veikia visiškai atviro, nemodifikuoto „Linux“ operacinės sistemos branduolio pagrindu. „Linux“ yra viena plačiausiai naudojamų operacinių sistemų, ji užtikrina, kad bus rasta bendra kalba tarp kelių IT lygių, įskaitant tinklų, duomenų saugojimo ir skaičiavimų sistemas. Bazinis „OS10“ modulis gali išnaudoti „Linux“ bendruomenės teikiamus privalumus, o tai padidina modulio programavimo, mobilumo ir lankstumo, kuriant programų aplinką, galimybes.
„OS10“ bazinis modulis naudoja „Open Compute Project“ (OCP) patvirtintą „Switch Abstraction Interface“ (SAI) sąsają, kuri siūlo įprastą, kūrėjams draugišką programavimo aplinką, apjungiančią tinklo operacines sistemas ir konkrečias fiziniuose komutatoriuose esančias silicio mikroschemas. Šiandien SAI padeda interneto kompanijoms ir debesijos paslaugų operatoriams pasinaudoti naujausiais silicio mikroschemų industrijos pasiekimais, leidžiančiais dar lanksčiau programuoti komutatorius.
„OS10“ programų moduliai (angl. Application Modules) – bazinis „OS10“ modulis gali būti papildytas „Dell“ siūlomomis tradicinėmis tinklo funkcijomis (L2 ir L3 lygių protokolais), taip pat daugybe trečių šalių sukurtų „Linux“ programų, atviro išeities kodo sprendimais, tokiais kaip IP, tarptinklinių jungčių ir saugumo tarnybomis, valdymo ir automatizavimo instrumentais. Tai leidžia klientams pritaikyti IT operacijas saviems poreikiams, atsižvelgiant į skirtingus naudojimo atvejus bei operacijų procesų variantus.
Nuo tinklo operacijų prie kūrimo operacijų
Nemodifikuoto „Linux“ branduolio pagrindu sukurta „OS10“ turi daugybę privalumų, kadangi klientai vis dažniau kuria programinę įrangą, tuo tarpu duomenų centrai su jų serveriais, duomenų saugyklomis ir tinklo įranga nebetraktuojami kaip vieninga uždara sistema.
„Galimybė organizacijoms infrastruktūrą apibrėžti kaip kodą yra pamatinė ir būtina bet kurios kūrėjų bendruomenės iniciatyvos dalis, viso to rezultatas – bendradarbiavimas ir nenutrūkstamas bendravimas“, – teigė „Puppet Labs“ vykdomasis direktorius Nigelas Kerstenas.
Nors „OS10“ pirmiausia skirta tradiciniams tinklo operatoriams, įpratusiems dirbti su įprastomis programavimo priemonėmis, tačiau su nauja programine įranga „Dell“ taikosi ir į programuotojų bendruomenes, siekiančias turėti bendrą programavimo erdvę, apjungiančią serverius, duomenų saugojimo ir tinklo elementus.
„Ji leidžia naudoti vieną bendrą kalbą tarp tradiciškai uždarų organizacijų – tiek plėtojimo, tiek ir skaičiavimų, tinklų bei duomenų saugojimo srityje – taip ne tik sumažėja kompleksiškumo problemų, tačiau kartu padidėja sparta ir prieinamumas. Mes su nekantrumu laukiame darbo su „Dell“ pratęsimo, o taip pat naujienų, kaip seksis „OS10“, organizacijoms vis dažniau diegiant kūrėjų bendruomenių siūlomas technologijas tinklų valdymo srityje.“

Debiutas rinkoje
„OS10“ bazinis modulis prekyboje turėtų pasirodyti kovo mėnesį, o „Dell“ sukurti programų moduliai beta testavimo stadiją pasieks kiek vėliau šiais metais.
Apie „Dell“:
Dell Inc. atsižvelgia į savo klientus ir suteikia jiems inovatyvias technologijas bei paslaugas, kurios leidžia jiems pasiekti daugiau. Daugiau informacijos rasite www.dell.com.

Parašykite komentarą