Verslas

„Narbuto“ pusmečio pajamos perkopė 30 mln. litų

Lietuvoje biuro baldus gaminančiai įmonių grupei „Narbutas“ pirmasis 2013-ųjų pusmetis irgi buvo sėkmingas. Kaip ir praėjusiais metais, toliau ženkliai augo pardavimai vidaus ir užsienio rinkose, o grupės pajamos viršijo 30 mln. litų. Tai – 35 proc. daugiau nei tuo pačiu laiku 2012 m.

Didžioji dalis „Narbuto“ produkcijos yra skirta užsienio rinkoms – apie 90 proc. grupės pagaminamų biuro baldų eksportuojama. Per pirmuosius šešis metų mėnesius pardavimai labiausiai augo Švedijoje –3,6 kartų. Tačiau beveik toks pat augimas – apie 3,3 kartų – stebimas Prancūzijoje. Per pusę padidėjo lietuviškų baldų pardavimai Rusijoje, ženkliai daugiau nei tuo pat metu pernai parduota ir Norvegijoje bei Anglijoje.

Pirmojo pusmečio pardavimai taip pat augo ir Lietuvoje. Lyginant su 2012 m. I pusmečiu, šiemet parduota beveik trečdaliu daugiau. Bendra įmonių grupės „Narbutas“ 2013 m. I pusmečio apyvarta buvo 35 proc. didesnė negu tuo pačiu laikotarpiu prieš metus.

„Daugėja užsakymų iš užsienio kapitalo įmonių, kurios suinteresuotos optimalios, darbo našumą didinančios biuro aplinkos kūrimu – ergonomiški, sveikatą tausojantys baldai tampa vis paklausesni, auga „Narbuto“ žinomumas užsienio šalyse“,- sako įmonių grupės „Narbutas“ pardavimų Lietuvoje vadovė Ingrida Paužienė. – Lietuvoje paskutinį pusmetį stebimas pardavimų augimas susijęs su vis dar atsigaunančia ekonomika – kuriasi nauji verslai, sugrįžta seni užsakovai. Taip pat, tai – nuoseklaus darbo su klientais vaisius. Pernai laimėjome keletą stambių projektų, tačiau, kaip daugumos didelių pirkimų atveju, jų derinimas ir įgyvendinimas užtrunka. Galutinai įgyvendinome sutartis šiemet ir tai atsispindi grupės pajamose. Be to, Lietuvoje vietinė produkcija tampa vis labiau vertinama – į „nacionalinio produkto“ sąvoką įeina ne vien žemės ūkio ir maisto produktai bet ir baldai“.
Pardavimų vadovė optimistiškai vertina ir antrąjį pusmetį. „Toliau plečiame gamybą, taip pat iki metų galo įgyvendinsime dar du stambius dviejų bankų projektus, kuriuos laimėjome per pirmuosius kelis metų mėnesius. Tikimės, kad likusių šešių mėnesių pardavimai, lyginant su antruoju 2012-ųjų pusmečiu, augs apie 30 proc.“,- sako ji.

Įmonių grupė „Narbutas“ turi daugiau nei dvidešimties metų biuro baldų gamybos ir pardavimo patirtį, specializuojasi ergonomiškos darbo aplinkos kūrime. Lietuvoje gaminami biuro baldai pasižymi patvarumu, patogumu, tausoja aplinką ir darbuotojų sveikatą. Pagrindinės įmonės eksporto rinkos – Rusija (joje parduodama apie 32 proc. produkcijos), Didžioji Britanija ir Airija (29 proc.). Lietuvoje „Narbuto“ atstovybės veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą